tabliczka

Artykuły - Tabliczka (4)

 • Tajemnicza tabliczka sprzed 2800 lat wypełniona dziwnymi symbolami

  Tajemnicza tabliczka sprzed 2800 lat wypełniona dziwnymi symbolami

  ​Stela z Montoro - grawerowana kamienna płyta znaleziona niedaleko Kordoby w 2002 r. - to jedno z najbardziej tajemniczych znalezisk archeologicznych. Od lat naukowcy starają się odszyfrować znaczenie zapisanych na niej symboli. Do tej pory było to bezskuteczne, ale wreszcie nastąpił przełom.
 • Litwa: Kara za zerwanie tabliczki z polską nazwą ulicy

  Litewski sąd upomniał Mantasa Malukasa, który latem w reality show "Kocham Litwę" przed kamerami telewizyjnymi demonstracyjnie zerwał z prywatnego domu w Ejszyszkach tabliczkę z polską nazwą ulicy - poinformowały w piątek litewskie media.
 • Świadkowie Męki Chrystusa

  Około 295 lat fragment Krzyża, na którym skonał Jezus Chrystus, gwoździe i tabliczka Skazańca leżały w starej cysternie odkrytej przez robotników w cieniu wzgórza Golgoty. Bezcenne relikwie zobaczyła na własne oczy obecna w 325 r. w Jerozolimie matka cesarza Konstantyna - Helena. Czy czczone w wielu kościołach relikwie Krzyża są autentyczne? Skąd się tam wzięły?
 • Sama zmiana tabliczek nie stworzy miejsc pracy

  Wczorajsze zaprzysiężenie ministrów w Pałacu Prezydenckim oraz zawieszenie tabliczek na gmachach nowego Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej symbolicznie spięło proces rekonstrukcji rządu.