Szyszko

Artykuły - Szyszko (37)

 • Rewolucja z drewnem energetycznym!

  Rewolucja z drewnem energetycznym!

  ​Minister środowiska pod dyktando koncernu Lasy Państwowe próbuje przeforsować zmiany w prawie, które znacznie poszerzą definicję drewna energetycznego a przez to utorują drogę do dalszego intensywnego eksploatacji polskich lasów i spalania ich w piecach elektrowni.
 • MŚ: Inicjatywa Ministerstwa Środowiska w sprawie rzeki Noteć

  MŚ: Inicjatywa Ministerstwa Środowiska w sprawie rzeki Noteć

  - Odkrywkowa eksploatacja węgla w zlewni Noteci spowodowała zaburzenie przepływów wody w rzece. Powoduje to straty w środowisku naturalnym. Chcemy przeciwdziałać tej sytuacji - powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska, podczas briefingu na temat koncepcji odtworzenia ciągłości przepływu na rzece Noteć.
 • Świat powinien się zainteresować projektem leśnych gospodarstw węglowych

  Świat powinien się zainteresować projektem leśnych gospodarstw węglowych

  Świat i Europa powinny zainteresować się naszym projektem leśnych gospodarstw węglowych (LGW) - podkreślił w Poznaniu minister środowiska Jan Szyszko. Przedsięwzięcie ma być polskim sposobem na uzyskanie neutralności klimatycznej. Pochłanianie jest tak samo ważne, jak redukcja emisji.
 • Szyszko stawi się w poniedziałek w Trybunale Sprawiedliwości UE

  Szyszko stawi się w poniedziałek w Trybunale Sprawiedliwości UE

  Minister środowiska Jan Szyszko poinformował w czwartek w Astanie, że stawi się na poniedziałkowym posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej. Wcześniej polski rząd wnioskował do TSUE o zmianę terminu posiedzenia.
 • Szyszko ocenia stan przyrody w Polsce: Ewenement Europy i świata

  Szyszko ocenia stan przyrody w Polsce: Ewenement Europy i świata

  Minister środowiska Jan Szyszko przedstawił w swoim referacie, że Polska jest ewenementem nie tylko na skalę Europy, ale i świata pod względem stanu przyrodniczego. Ocenę odczytano w poniedziałek w Zwierzyńcu.
 • Szyszko: Lasy Państwowe mogą tworzyć miejsca pracy

  Szyszko: Lasy Państwowe mogą tworzyć miejsca pracy

  Lasy Państwowe odgrywają dużą role w zagospodarowaniu terenów niezurbanizowanych, są wzorem zrównoważonego rozwoju. Mogą one tworzyć miejsca pracy dla ludności wiejskiej - powiedział na konferencji prasowej w czwartek minister środowiska Jan Szyszko.
 • Greenpeace: Minister Szyszko chce spalać polskie lasy

  Greenpeace: Minister Szyszko chce spalać polskie lasy

  Drewno pochodzące z polskich lasów zgodnie z propozycją ministra Szyszki będzie mogło być współspalane w elektrowniach węglowych. Trafić tam mogą także drzewa z Puszczy Białowieskiej. Konsultacje projektu rozporządzenia w tej sprawie trwały zaledwie trzy dni - alarmuje Greenpeace.
 • Rozpoczynamy ratyfikację porozumienia klimatycznego ONZ

  Zgodnie z decyzją rządu, w piątek rozpoczyna się oficjalny proces ratyfikacji przez Polskę globalnego porozumienia klimatycznego ONZ zawartego w Paryżu w 2015 r. - poinformował na konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko.
 • Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  - Wspólnie z ministrem Adamczykiem składamy zawiadomienie do prokuratury okręgowej, gdyż mamy podejrzenie przestępstwa w związku z budową ekranów w latach 2008-2012 - poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko. - Ekrany budowano nad wyraz ochoczo, a efekt jest taki, że koszty tego są bardzo duże - powiedział. Drogowcy, którzy w tamtym czasie budowali ekrany, skarżyli się, że muszą to robić, ponieważ normy hałasowe są zbyt rygorystyczne. Rozporządzenie dotyczące dopuszczalnych norm hałasu wydał w 2007 Jan Szyszko, który pełnił wtedy funkcję ministra środowiska.
 • Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  W ocenie Ministerstwa Środowiska przy budowie ekranów akustycznych wzdłuż dróg w latach 2008-2012 mogło dojść do przestępstw. Dlatego szef resortu Jan Szyszko zapowiedział we wtorek, że w najbliższych dniach złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.

Filmy - Szyszko (1)