szyfrowanie danych

Artykuły - Szyfrowanie danych (6)

 • Zoom 5.0 z poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa

  Zoom 5.0 z poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa

  Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników komunikatora Zoom. Jego najnowsza wersja wprowadza aktualizację bezpieczeństwa, w tym 256-bitowe szyfrowanie.
 • Fingerprint Secure – dysk twardy z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym

  Fingerprint Secure – dysk twardy z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym

  Marka Verbatim zaprezentowała nowy dysk twardy Fingerprint Secure wykorzystujący połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej.
 • "Sezamie, otwórz się"

  "Sezamie, otwórz się"

  Coraz więcej mówi się o aplikacjach szyfrujących korespondencję. Nie chodzi już nawet o zwykłe szyfrowanie maili, ale o szyfrowanie SMS-ów, czatów, a nawet bieżących rozmów telefonicznych. Obserwując polityków, którzy bez pardonu wciskają nos w każde, nawet bardzo osobiste sprawy obywateli, trudno się tej tendencji do szyfrowania wszystkiego dziwić. A ponieważ każda akcja wywołuje reakcję, warto wiedzieć, jakich metod użyć, by zachować choćby minimum poufności.
 • Jak prawidłowo wyczyścić pamięć telefonu?

  Jak prawidłowo wyczyścić pamięć telefonu?

  ​Czy wiesz, że sprzedając swojego starego smartfona z dużym prawdopodobieństwem udostępniasz nowemu właścicielowi także swoje prywatne dane? W większości przypadków ręczne usuwanie plików i przywracanie ustawień fabrycznych nie rozwiązuje tego problemu. Co zatem należy zrobić, aby uniknąć tego często popełnianego przez użytkowników błędu?
 • Wirusy do wynajęcia - rośnie rynek cyberzagrożeń jako usług

  Wirusy do wynajęcia - rośnie rynek cyberzagrożeń jako usług

  Podział na złych cyberprzestępców i uciśnionych internautów właśnie przestaje obowiązywać. Ekspresowy rozwój sektora RaaS (Ransomware-as-a-service) już teraz umożliwia zarabianie na szyfrowaniu cudzych danych niemal każdemu użytkownikowi sieci. A chętnych nie brakuje - w ostatnim kwartale liczba domen obsługujących zagrożenia szyfrujące wzrosła o 3500 proc.
 • Szyfrowanie: Od Starożytnego Rzymu po nowoczesny biznes

  Szyfrowanie: Od Starożytnego Rzymu po nowoczesny biznes

  Nie ulega wątpliwości, że nasze cenne dane wymagają skutecznej, aktualnej i zarazem łatwej w użyciu ochrony. Dawniej ochronę przed mieczem stanowiła tarcza, dzisiaj korzysta się z kamizelki kuloodpornej. Bezpieczeństwo informacji jest oparte na tych samych zasadach. Obecnie jedną z najbardziej wiarygodnych technologii ochrony jest szyfrowanie danych.