szyfrant

Artykuły - Szyfrant (12)

 • Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Wraz z popularyzacją smartfonów oraz nowych kanałów komunikacji, pojawiły się także nowe zagrożenia - firmy oraz instytucje wykorzystujące kanały internetowe muszą liczyć się z zagrożeniem, jakim jest wyciek poufnych informacji dotyczących ich pracowników, partnerów biznesowych oraz niejawnych projektów, nad którymi pracują.
 • "Intelligence Online": Szyfrant Zielonka żyje

  "Intelligence Online": Szyfrant Zielonka żyje

  Jest ciągle pewne na 90 proc., że szyfrant Stefan Zielonka żyje i pracuje w rejonie Szanghaju jako doradca chińskiego wywiadu - twierdzi w rozmowie z paryskim korespondentem RMF FM Markiem Gładyszem redaktor naczelny portalu "Intelligence Online".
 • Znaleziono ciało szyfranta Zielonki?

  Znaleziono ciało szyfranta Zielonki?

  Przy ciele mężczyzny wyłowionego z Wisły pod Warszawą znaleziono dokumenty na nazwisko Zielonka - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy RMF FM. Stan ciała wskazuje na to, że leżało w wodzie od dłuższego czasu. Nie wiadomo, czy to zaginiony rok temu szyfrant wojskowy Stefan Zielonka. Sprawą zajęła się Żandarmeria Wojskowa.
 • Zaginiony szyfrant jest z rodziną w Chinach?

  Zaginiony szyfrant jest z rodziną w Chinach?

  Zaginiony polski szyfrant wywiadu Stefan Zielonka "niemal na pewno" przebywa w Chinach - twierdzi redaktor naczelny francuskiego biuletynu "Intelligence Online" Philippe Vasset. Nikt w Polsce oficjalnie nie potwierdza tych doniesień.
 • Zaginiony szyfrant pracuje dla Chińczyków?

  Zaginiony szyfrant pracuje dla Chińczyków?

  Najpoważniejsza hipoteza dotycząca zniknięcia kilka miesięcy temu szyfranta chorążego Stefana Zielonki zakłada jego zdradę i wieloletnią współpracę z chińskim wywiadem - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Czy szyfrant zdradził?

  Poszukiwany od trzech miesięcy szyfrant wojskowych służb specjalnych Stefan Zielonka prawdopodobnie zaplanował swoje zniknięcie - pisze "Dziennik".
 • Zaginiony szyfrant leczył się na depresję

  Zaginiony szyfrant leczył się na depresję

  Minął niemal miesiąc od zaginięcia chorążego Stefana Zielonki. Policja wciąż niewiele wie, a wojskowe służby milczą jak zaklęte. Reporter RMF FM Marek Smółka prowadzi więc własne dziennikarskie śledztwo w tej sprawie.
 • Szyfrant wyparował, policja bezradna

  Szyfrant wyparował, policja bezradna

  Trwające od miesiąca poszukiwania szyfranta wywiadu wojskowego chorążego Stefana Zielonki ani o krok nie przybliżyły policji do wyjaśnienia zagadki jego zaginięcia - pisze "Dziennik".
 • Wywiad nawet nie wiedział, że szyfrant zaginął

  Wywiad nawet nie wiedział, że szyfrant zaginął

  "Włos jeży się na głowie" - mówi "Dziennikowi" jeden z posłów po przesłuchaniu szefa wywiadu wojskowego Radosława Kujawy. Okazało się, że przez dwa tygodnie wywiad nie wiedział, że zniknął szyfrant, który miał wiedzę o akcjach tajnych służb. Nikt nawet nie szukał chorążego Stefana Zielonki.
 • "Sensacyjny scenariusz" ws. zaginionego szyfranta?

  Premier Donald Tusk poinformował, że trwają poszukiwania zaginionego szyfranta wywiadu wojskowego, a "wszystkie znaki" wskazują na to, że zaginięcie ma podłoże osobiste, a nie "agenturalno-sensacyjne". W ocenie szefa sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Stanisława Rakoczego (PSL) zaginięcie szyfranta wywiadu wojskowego nie pociąga za sobą zagrożenia dla państwa.

Filmy - Szyfrant (1)