Fakty - szydło

Artykuły - Szydło (9)

 • Premier Szydło: Mamy z kim przegrać

  Premier Szydło: Mamy z kim przegrać

  W wywiadzie dla "Polski The Times" premier Beata Szydło jednoznacznie przecina trwające od tygodnia spekulacje o zmianie na fotelu szefa rządu - czytamy na e-stronach "Polski The Times".
 • Premier: Wyciągamy wnioski z błędów

  Premier: Wyciągamy wnioski z błędów

  - Wyciągamy wnioski z błędów i konsekwentnie realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy - powiedziała premier Beata Szydło w środę na spotkaniu z mieszkańcami Siedlec. Premier podsumowała też dotychczasowe dokonania rządu w dwa lata po wyborach parlamentarnych.
 • Petru: Pokazali Szydło miejsce w szeregu

  Petru: Pokazali Szydło miejsce w szeregu

  Od pani premier oczekuje się tylko wykonywania poleceń Jarosława Kaczyńskiego; to dla niej upokarzające i pokazuje jej miejsce w szeregu - powiedział Lider Nowoczesnej Ryszard Petru, komentując brak przemówienia Beaty Szydło na kongresie PIS.
 • Szydło: Polska i Holandia razem będą bronić wspólnego rynku UE

  Polska i Holandia są przekonane, że wspólnym celem powinna być obrona rynku wewnętrznego UE - powiedziała premier Beata Szydło w Hadze w środę po rozmowie z premierem Holandii Markiem Rutte. Po Brexicie oba kraje przejmą ciężar obrony wspólnego rynku - dodała.
 • Szczyt NATO. Stopnień alarmowy ALFA do końca tygodnia

  Szczyt NATO. Stopnień alarmowy ALFA do końca tygodnia

  Od północy w stolicy obowiązuje stopień alarmowy. Jego wprowadzenie zarządziła wczoraj premier Beata Szydło w związku ze szczytem NATO.
 • Beata Szydło: Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu opinia rządu ws. wieku emerytalnego

  Beata Szydło: Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu opinia rządu ws. wieku emerytalnego

  Premier Beata Szydło zapowiedziała, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rząd przyjmie opinię o prezydenckim projekcie obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. "Komitet Stały przygotował opinię - to jest pozytywna opinia oceniająca ten projekt ustawy. Natomiast musi w tej chwili jeszcze tę opinię przyjąć Rada Ministrów"- powiedziała premier.
 • Szydło oskarża rząd: Oni nad tym nie panują

  Szydło oskarża rząd: Oni nad tym nie panują

  - Jeżeli pani premier chce być wiarygodna, powinna tutaj przyjechać i powiedzieć, jakie są plany w stosunku do kopalni Brzeszcze. (...) Rząd nie panuje nad tym, co dzieje się w polskiej energetyce i w górnictwie - oceniła w poniedziałek wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło na konferencji prasowej przed kopalnią Brzeszcze w Oświęcimiu.
 • Boni: Referendalna propozycja PiS to "element gry"

  Boni: Referendalna propozycja PiS to "element gry"

  - Zwrócimy się teraz do prezydenta, jeśli prezydent poważnie traktuje to co mówił, że chce pytać Polaków, że trzeba rozstrzygać ważne sprawy w referendach - no to teraz mówimy: "sprawdzam" - powiedział Jacek Sasin z PiS. Odnosząc się do propozycji Bety Szydło, by do referendum dodać trzy nowe pytania.
 • „Rz”: PiS niesione zwycięstwem Dudy, znów zaskoczyło PO

  „Rz”: PiS niesione zwycięstwem Dudy, znów zaskoczyło PO

  PO nie spodziewała się, że PiS tak szybko rozpocznie kampanię przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, w Platformie sądzono, że konwencja będzie jedynie świętowaniem sukcesu Andrzeja Dudy.

Filmy - Szydło (15)

 • B. Szydło: Opozycja chce podzielić rząd, by przejąć władzę w Polsce

  - Nie będzie żadnego podziału obozu rządzącego - zapowiedziała Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Słupska. Wicepremier oskarżyła opozycję o stosowanie nieetycznych praktyk w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. - Opozycja w trakcie kampanii próbuje oczerniać rządzących, wymyśla sensacje, by doprowadzić do podzielenia rządu i przejęcia władzy w Polsce - podkreśliła Szydło. (TVN24/x-news)
 • B. Szydło: Wszyscy Polacy muszą być razem. Szkoda czasu na to, byśmy się spierali

  - Rząd, samorządy i wszyscy Polacy muszą być razem. Mamy jeden dom i jedną ojczyznę. Szkoda czasu na to, byśmy się spierali, kłócili. Bądźmy razem i na pewno wtedy przyszłość naszej ojczyzny będzie miała dobre szanse – mówiła Beata Szydło podczas wiecu wyborczego w Zakopanem. Wicepremier udzieliła poparcia kandydatom Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. (TVN24/x-news)
 • Rusza proces w sprawie wypadku Beaty Szydło. Pierwsza rozprawa 16 października

  Na posiedzeniu organizacyjnym przed procesem w sprawie zderzenia Fiata Seicento i samochodu, którym podróżowała Beata Szydło sąd wyznaczył termin pierwszej rozprawy na 16 października. Posiedzenie sądu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Oprócz oskarżonego uczestniczył w nim jego obrońca mec. Władysław Pociej, a także prokurator okręgowy z Krakowa Rafał Babiński.
 • Będzie proces w sprawie wypadku Beaty Szydło. Sąd nie zgodził się na umorzenie

  Będzie proces w sprawie Sebastiana K., podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym obrażenia odniosła ówczesna premier Beata Szydło - zdecydował oświęcimski sąd rejonowy, odrzucając wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie. (TVN24/x-news)
 • "Powinna pani wykazać trochę człowieczeństwa". Emocjonalna dyskusja z protestującymi w Sejmie

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w niedzielę wieczorem (22.04) z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Spotkanie trwało około 15 minut, a rozmowie towarzyszyły emocje. Minister przypomniała, że w najbliższym czasie powstanie projekt ustawy dotyczący zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS, ale rodziny osób niepełnosprawnych podkreślały, że jest to tylko jeden z ich postulatów. - Jeżeli dajecie wsparcie 300 zł na każde dziecko na rozpoczęcie roku, to ja chciałabym dostać 300 złotych chociaż raz w roku. Takich pieniędzy nie dostajemy. Pani ma dziś problem, że jest tyle potrzebujących grup, a my się zmagamy z naprawdę poważnym problemem. Jak mamy żyć w tym kraju? - zwróciła się do minister jedna z matek. - Pani powinna wykazać trochę człowieczeństwa. czy wam nie wstyd? Dlaczego państwo polskie nie chce pomóc osobom chorym od urodzenia? - dopytywała inna z matek. Elżbieta Rafalska odpowiedziała, że rząd pomaga niepełnosprawnym, a zarzuty stawiane jej przez protestujących są dla niej obraźliwe. - Każdy ma godność. minister też ma prawo do godności – stwierdziła minister.
 • Budka: Beata Szydło przejechana walcem przez pseudo-kolegów

  - Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że pani premier Beata Szydło po tym przejechaniu walcem przez PiS-owskich pseudo-kolegów, przyjęła zaszczytną funkcję wicepremiera w rządzie. Dla mnie to jest odejście bez żadnego honoru - krytykuje roszadę na stanowisku premiera Borys Budka. - Po tym, co zgotował jej pan poseł Kaczyński, po tym miesięcznym grillowaniu, po tym jak jeszcze wczoraj - zamiast honorowo bronić pani premier przez prezesa lub szefa klubu, robił to szeregowy poseł - tak naprawdę, gdyby miała resztki honoru, odeszłaby po takim potraktowaniu.
 • Czarnecki: Trener Jarosław Kaczyński czasem rotuje w składzie

  - To jest tak, że grający trener Jarosław Kaczyński czasem dokonuje pewnych rotacji w składzie - porównuje Ryszard Czarnecki. Na boisku są ci sami zawodnicy, teraz Mateusz Morawiecki będzie grał bardziej z przodu, będzie napastnikiem. Wcześniej harował w pomocy, teraz pani Szydło będzie ofensywnym - bo to leży w jej charakterze - ale jednak pomocnikiem. - Elektorat Prawa i Sprawiedliwości akceptuje bezwarunkowo [Morawieckiego], ufając totalnie premierowi Kaczyńskiemu, który taką zmianę zaproponował, a przez dwa lata ten elektorat wspierał wicepremiera Morawieckiego.
 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.
 • Kukiz: Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny

  - Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny - powiedział Paweł Kukiz o Mateuszu Morawieckim. - Jest bankierem, a bankierzy musieli w dużej mierze współpracować z finansjerą. Wątpię, żeby tak nagle zerwały się relacje premiera ze światową finansjerą. - Mnie, bardziej niż poprawa wizerunku na Zachodzie, interesuje poprawa losów Polaków na Zachodzie, w Polsce, by prowadził taką politykę, żeby ponad 2 mln Polaków mogły wrócić do Polski, żeby obniżył opodatkowanie, zaprzestał deficytu budżetowego.
 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (07.12.17)

  "Jak mi tej pani premier jest, tak po ludzku, żal. Ja nie dałem temu rządowi wotum zaufania. Natomiast to, co się wyprawia ... Czysto ludzkie podejście: Jak można tę kobietę (premier Beatę Szydło - przyp. red.), która pracuje od rana do nocy, jak pracuje to już inna sprawa, ale z pewnością jest to orka, jak można tak traktować człowieka, i przez pół roku mówić, że ona właściwie jest na wylocie. To też świadczy o tym, jaki jest charakter tej partii politycznej (PiS - przyp. red.)" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. "Jeśli w taki sposób traktują swoich, to co myślą o obywatelach?" - dodaje lider Kukiz'15.