szydło

Artykuły - Szydło (18)

Filmy - Szydło (17)

 • "Powinna pani wykazać trochę człowieczeństwa". Emocjonalna dyskusja z protestującymi w Sejmie

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w niedzielę wieczorem (22.04) z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Spotkanie trwało około 15 minut, a rozmowie towarzyszyły emocje. Minister przypomniała, że w najbliższym czasie powstanie projekt ustawy dotyczący zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS, ale rodziny osób niepełnosprawnych podkreślały, że jest to tylko jeden z ich postulatów. - Jeżeli dajecie wsparcie 300 zł na każde dziecko na rozpoczęcie roku, to ja chciałabym dostać 300 złotych chociaż raz w roku. Takich pieniędzy nie dostajemy. Pani ma dziś problem, że jest tyle potrzebujących grup, a my się zmagamy z naprawdę poważnym problemem. Jak mamy żyć w tym kraju? - zwróciła się do minister jedna z matek. - Pani powinna wykazać trochę człowieczeństwa. czy wam nie wstyd? Dlaczego państwo polskie nie chce pomóc osobom chorym od urodzenia? - dopytywała inna z matek. Elżbieta Rafalska odpowiedziała, że rząd pomaga niepełnosprawnym, a zarzuty stawiane jej przez protestujących są dla niej obraźliwe. - Każdy ma godność. minister też ma prawo do godności – stwierdziła minister.
 • Budka: Beata Szydło przejechana walcem przez pseudo-kolegów

  - Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że pani premier Beata Szydło po tym przejechaniu walcem przez PiS-owskich pseudo-kolegów, przyjęła zaszczytną funkcję wicepremiera w rządzie. Dla mnie to jest odejście bez żadnego honoru - krytykuje roszadę na stanowisku premiera Borys Budka. - Po tym, co zgotował jej pan poseł Kaczyński, po tym miesięcznym grillowaniu, po tym jak jeszcze wczoraj - zamiast honorowo bronić pani premier przez prezesa lub szefa klubu, robił to szeregowy poseł - tak naprawdę, gdyby miała resztki honoru, odeszłaby po takim potraktowaniu.
 • Czarnecki: Trener Jarosław Kaczyński czasem rotuje w składzie

  - To jest tak, że grający trener Jarosław Kaczyński czasem dokonuje pewnych rotacji w składzie - porównuje Ryszard Czarnecki. Na boisku są ci sami zawodnicy, teraz Mateusz Morawiecki będzie grał bardziej z przodu, będzie napastnikiem. Wcześniej harował w pomocy, teraz pani Szydło będzie ofensywnym - bo to leży w jej charakterze - ale jednak pomocnikiem. - Elektorat Prawa i Sprawiedliwości akceptuje bezwarunkowo [Morawieckiego], ufając totalnie premierowi Kaczyńskiemu, który taką zmianę zaproponował, a przez dwa lata ten elektorat wspierał wicepremiera Morawieckiego.
 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.