szydło

Artykuły - Szydło (18)

Filmy - Szydło (16)

 • Budka: Beata Szydło przejechana walcem przez pseudo-kolegów

  - Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że pani premier Beata Szydło po tym przejechaniu walcem przez PiS-owskich pseudo-kolegów, przyjęła zaszczytną funkcję wicepremiera w rządzie. Dla mnie to jest odejście bez żadnego honoru - krytykuje roszadę na stanowisku premiera Borys Budka. - Po tym, co zgotował jej pan poseł Kaczyński, po tym miesięcznym grillowaniu, po tym jak jeszcze wczoraj - zamiast honorowo bronić pani premier przez prezesa lub szefa klubu, robił to szeregowy poseł - tak naprawdę, gdyby miała resztki honoru, odeszłaby po takim potraktowaniu.
 • Czarnecki: Trener Jarosław Kaczyński czasem rotuje w składzie

  - To jest tak, że grający trener Jarosław Kaczyński czasem dokonuje pewnych rotacji w składzie - porównuje Ryszard Czarnecki. Na boisku są ci sami zawodnicy, teraz Mateusz Morawiecki będzie grał bardziej z przodu, będzie napastnikiem. Wcześniej harował w pomocy, teraz pani Szydło będzie ofensywnym - bo to leży w jej charakterze - ale jednak pomocnikiem. - Elektorat Prawa i Sprawiedliwości akceptuje bezwarunkowo [Morawieckiego], ufając totalnie premierowi Kaczyńskiemu, który taką zmianę zaproponował, a przez dwa lata ten elektorat wspierał wicepremiera Morawieckiego.
 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.
 • Kukiz: Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny

  - Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny - powiedział Paweł Kukiz o Mateuszu Morawieckim. - Jest bankierem, a bankierzy musieli w dużej mierze współpracować z finansjerą. Wątpię, żeby tak nagle zerwały się relacje premiera ze światową finansjerą. - Mnie, bardziej niż poprawa wizerunku na Zachodzie, interesuje poprawa losów Polaków na Zachodzie, w Polsce, by prowadził taką politykę, żeby ponad 2 mln Polaków mogły wrócić do Polski, żeby obniżył opodatkowanie, zaprzestał deficytu budżetowego.