Szwecja

Artykuły - Szwecja (1905)

 • Najwyższy szczyt Szwecji niższy niż rok temu

  Najwyższy szczyt Szwecji niższy niż rok temu

  Najwyższy szczyt Szwecji ma nową wysokość. Z powodu gwałtownych zmian temperatur w Europie jest niższy o 3,9 m.
 • Rząd chce zakazać szkół wyznaniowych w Szwecji, mogą stracić chrześcijanie

  Rząd chce zakazać szkół wyznaniowych w Szwecji, mogą stracić chrześcijanie

  Szkoły wyznaniowe będą w Szwecji zakazane - ogłosił we wtorek szwedzki rząd. To efekt ujawnionych przez media kontrowersji w szkołach muzułmańskich. Na zmianach mogą jednak stracić uczniowie cenionych szkół chrześcijańskich oraz katolickich.
 • Szwecja do 2030 r. może stać się pierwszym krajem bezgotówkowym

  Szwecja do 2030 r. może stać się pierwszym krajem bezgotówkowym

  Szwecja do 2030 r. może stać się pierwszym krajem bezgotówkowym - podaje w środę francuski dziennik ekonomiczny "Les Echos". Szwedzki parlament pracuje nad raportem dotyczącym ryzyka takich zmian.
 • Szwecja unijnym prymusem, bo pozostała poza strefą euro?

  Szwecja unijnym prymusem, bo pozostała poza strefą euro?

  Gdy ponad dwie dekady temu w Szwecji trwała dyskusja o wejściu do strefy euro, kondycja gospodarcza tego kraju nie zachwycała. Wystarczyło jednak 20 lat, by Szwedzi stali się liderem unijnego rozwoju wśród państw o wysokim dochodzie i obniżyli swój dług do PKB o połowę. Czy przyczyniła się do tego decyzja o pozostaniu poza obszarem wspólnej waluty? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Skandynawowie jedni z najbardziej pożądanych pracodawców

  Skandynawowie jedni z najbardziej pożądanych pracodawców

  W dwóch tysiącach firm ze skandynawskim kapitałem pracuje w Polsce ponad 170 tys. osób. Nordyckie firmy zatrudniają na podstawie umów o pracę, oferują programy emerytalne, opiekę medyczną czy programy rozwoju pracowniczego, a także dbają o środowisko i lokalne społeczności.
 • Szwecja wymienia monety

  Szwecja wymienia monety

  Najbliższy czwartek to ostatni dzień, w którym szwedzkie banki będą przyjmowały monety o walorach 1,2 i 5 koron. Z obiegu wyszły z końcem czerwca.
 • Szwecja: Politycy chcą podatku zamiast abonamentu rtv

  Szwecja: Politycy chcą podatku zamiast abonamentu rtv

  Szwedzcy politycy chcą zmienić zasady finansowania publicznych nadawców radiowo-telewizyjnych i zniesienia opłaty licencyjnej, czyli abonamentu. Zamiast tego zaproponują parlamentowi obligatoryjny podatek.
 • Szwecja: Niedźwiedź zabił 19-latka pracującego w zoo

  Szwecja: Niedźwiedź zabił 19-latka pracującego w zoo

  Opiekun zoo zginął w piątek po tym, jak zaatakował go niedźwiedź. Do tragedii doszło w największym parku dla drapieżników Orsa w Szwecji.
 • Śmierć polskiej rodziny w Szwecji. Zwrot w śledztwie

  Mężczyzna, podejrzewany o zamordowanie w Göteborgu w Szwecji swojej żony Polki oraz trójki dzieci, został wypuszczony z aresztu. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zginęła w pożarze, a rany cięte zadała sobie sama. Wcześniej prawdopodobnie śmiertelnie raniła swoje dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat. Najnowsza hipoteza szwedzkich śledczych to tak zwane samobójstwo rozszerzone. Wiadomo, że rodzina borykała się z poważnym problemami finansowanymi. Była zadłużona, a w dniu tragedii miała zostać eksmitowana.

Filmy - Szwecja (22)