Szwajcar

Artykuły - Szwajcar (28)

 • Bank centralny Szwajcarii pozostawia stopy bez zmian

  Bank centralny Szwajcarii (SNB) pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian - podał bank po zakończeniu posiedzenia. SNB ocenił, że perspektywy gospodarcze znacząco się pogorszyły. SNB zobowiązał się bronić, aby nie dopuścić do większej aprecjacji franka.
 • Szwajcarzy inwestują w Krakowie

  Szwajcarzy inwestują w Krakowie

  Warszawa ma Syrenkę, Gdańsk Neptuna, a Kraków Lajkonika. To jednak trochę za mało, żeby zachęcić szwajcarską firmę z branży finansowej do inwestowania nad Wisłą. Co przekonało UBS, że jeśli Polska, to na pewno Kraków? Bogata oferta kulturalna i zabytki, renomowane uczelnie wyższe - to ważne, ale dla inwestora liczą się konkretne dane. UBS odkrył biznesowy potencjał miejsca i właśnie dlatego wybrał Kraków.
 • Szwajcarzy mogą nie sprostać wyzwaniom!

  Szwajcarzy mogą nie sprostać wyzwaniom!

  Pretekst w postaci krótkotrwałego naruszenia bariery 1,20 na EUR/CHF sprawił, iż dyskusja nad wyborem nowego szefa Narodowego Banku Szwajcarii przyspieszyła. Jedna z gazet napisała nawet, iż SNB desperacko potrzebuje generała. Czy to jednak wystarczy, aby wygrać wojnę z rynkiem, który w najbliższych tygodniach będzie chciał sprawdzić determinację Szwajcarów na rynku?
 • Sprytne zagranie Szwajcarów

  Sprytne zagranie Szwajcarów

  Sprytne zagranie Szwajcarów - tak skomentował decyzję banku centralnego Szwajcarii wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak w przesłanym komunikacie. Bank centralny Szwajcarii (SNB) poinformował o usztywnieniu kursu franka wobec euro. Bank stwierdził, że zejście kursu poniżej 1,20 franka za euro spowoduje interwencję na rynku walutowym.
 • Ekspert: Szwajcarzy ryzykują destabilizacją

  "Szwajcarski Bank Centralny (SNB), wprowadzając maksymalny kurs franka do euro na poziomie 1,20 EUR/CHF, ryzykuje destabilizację rynków walutowych i cen na rynku krajowym" - sądzi Edward Hadas z działu Lex "Financial Timesa".
 • Szwajcarzy zaskakują, Merkel ostrzega

  Dzisiejsze notowania na rynku głównej pary walutowej przyniosło nam sporo zmienności. Po spokojnym początku sesji europejskiej kilka minut po godzinie 10:00 kurs pary EUR/USD podskoczył gwałtownie do wartości 1,4270.
 • Szwajcarzy zaczęli interweniować?

  Mimo, że rano agencje informacyjne cytowały słowa wiceprezesa SNB, Thomasa Jordana, jakoby bank centralny nie bierze pod uwagę interwencji na rynku, a tylko inne działania (przypisano mu słowa o możliwych opcjach w postaci czasowego powiązania franka z euro, czy też ustanowienia ujemnych stóp procentowych), to po godz. 15:00 frank mocno stracił względem głównych walut.
 • Szwajcarzy zaleją rynek frankami?

  Zdecydowanie najważniejszymi danymi na jakie czekały dziś rynki były oficjalne informacje na temat amerykańskiego bezrobocia, które nadeszły o godzinie 14:30. Okazały się one być lepsze niż przewidywano - bezrobocie spadło do 9,1 proc, wobec poprzedniego poziomu 9,2.
 • Interweniują Szwajcarzy, interweniują Japończycy

  Interweniują Szwajcarzy, interweniują Japończycy

  Rynek wkroczył w fazę interwencji. Po tym jak wczoraj w sposób werbalny interweniował Narodowy Bank Szwajcarii, wprowadzając korektę prowadzonej przez siebie polityki monetarnej, co było odpowiedzią na przewartościowanego franka, dziś w nocy w sposób faktyczny interweniował Bank Japonii.
 • Polański: Rehabilitacja Szwajcarów

  Polański: Rehabilitacja Szwajcarów

  Szwajcarskie władze odmówiły wydania Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego, gdyż przestał już on być zakładnikiem napiętych relacji między Waszyngtonem a Genewą - twierdzi we wtorek, 13 lipca, francuski dziennik "Liberation".