szukanie pracy

Artykuły - Szukanie pracy (104)

 • Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Firmy znalazły alternatywną metodę rekrutacji, która bada posiadanie cech charakteru, potrzebnych na danym stanowisku.
 • Pakiet relokacyjny

  Zatrudnienie specjalisty lub menedżera posiadającego doświadczenie i specjalistyczną wiedzę nie jest łatwe. W większych miastach panuje duża konkurencja, więc wiele firm kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i bogatą ofertą benefitów. Mimo to nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedniego kandydata.
 • Apka zamiast poczty pantoflowej? Nowy trend w poszukiwaniu pracy w Niemczech

  Apka zamiast poczty pantoflowej? Nowy trend w poszukiwaniu pracy w Niemczech

  Obok specjalistów, dużą grupę przyjeżdżających do Niemiec stanowią osoby niewykwalifikowane. Mają jeden cel - zarobić jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie. Apka, nad którą pracuje polski inżynier, ma im to ułatwić.
 • Polacy zmieniają posady dwa razy w roku, bo nie ufają pracodawcom

  Polacy zmieniają posady dwa razy w roku, bo nie ufają pracodawcom

  Zatrudnieni szybko dostrzegają, że ich oczekiwania nie są spełniane w kolejnych miejscach pracy. Traktują je więc jako tymczasowe. Szefowie, chcąc budować mocne i stabilne zespoły, powinni podchodzić indywidualnie do swoich podwładnych. Często osoby, będące na tym samym stanowisku, potrzebują innego rodzaju wsparcia.
 • Sztuczna inteligencja poszuka za nas pracy

  Sztuczna inteligencja poszuka za nas pracy

  Ile czasu spędzamy na szukaniu pracy? To trudno jest policzyć. Każdy kto to robił wie, że dokładne przejrzenie wszystkich ogłoszeń jest czasochłonne. W tym może już nas wyręczyć sztuczna inteligencja. Polacy stworzyli bota rekrutacyjnego, który za nas poszuka pracy.
 • Kto zatrudni pracowników Tesco?

  Kto zatrudni pracowników Tesco?

  Nawet kilkaset osób może stracić pracę. Tesco zapowiedziało, że zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe. Pracownicy sieci zapewne długo bez pracy nie zostaną. Gdzie znajdą pracę i na co mogą liczyć?
 • Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Nie ustają kontrowersje wokół czarnych list pracowników (lub jak kto woli kandydatów do pracy). Sprawą zajmuje się PIP, stanowiska firm rekrutacyjnych spolaryzowały się, a część rekruterów stała się bardziej wstrzemięźliwa w wypowiadaniu się na temat szczegółów ich pracy, po wypowiedzi Stanisława Szweda, wiceministra pracy, że zarówno tworzenie jak i dzielenie się czarnymi listami nie powinno mieć miejsca. Część HR-owców mówi jednak wciąż wprost: "Robimy czarne listy i będziemy je robić. To potrzebne narzędzie pracy".
 • Nie tylko zarobki. Dlaczego zmieniamy pracę?

  Nie tylko zarobki. Dlaczego zmieniamy pracę?

  Dlaczego szukamy innej pracy? 53 proc. respondentów wskazało wyższe zarobki, 28 proc. brak możliwości rozwoju, 27 proc. brak możliwości awansu, 23 proc. nudę i rutynę, a 23 proc. złą atmosferę pracy - wynika z raportu GoldenLine.
 • Po Polsce krążą niezwykłe czarne listy pracowników. Są na nich dziesiątki tysięcy Polaków

  Po Polsce krążą niezwykłe czarne listy pracowników. Są na nich dziesiątki tysięcy Polaków

  Nie tylko pracownicy tworzą czarne listy. Robią to także rekruterzy. Choć zazwyczaj nie mają one formalnego charakteru, to jednak są na nich dziesiątki tysięcy Polaków, i bywają pomocne.
 • Zaledwie 3,5 proc. specjalistów i menadżerów jest bez pracy

  Zaledwie 3,5 proc. specjalistów i menadżerów jest bez pracy

  Bezrobocie w Polsce na koniec roku wyniosło 8,3 proc. - wynika z szacunków resortu pracy. Wśród specjalistów i menadżerów poziom ten jest znacznie niższy - ok. 3,5 proc. Najlepsi kandydaci w tej grupie otrzymują blisko 20 ofert zatrudnienia rocznie. Taka sytuacja na rynku pracy sprawia, że pracodawcy muszą oferować kandydatom znacznie więcej niż atrakcyjne wynagrodzenie czy opiekę medyczną. W ubiegłym roku firmy intensywnie inwestowały w swój wizerunek pracodawcy.