szukanie

Artykuły - Szukanie (63)

 • Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Tak zwana Strategia Rozwoju Administracji Podatkowej jest częścią wdrażanego właśnie przez rząd systemu zarządzania administracją podatkową. Ma ona stanowić podstawę rewolucji, której zasadniczym celem jest wypełnienie oczekiwań społeczeństwa i wzmocnienie procesów wewnętrznych administracji podatkowej. Czy jednak wprowadzane mechanizmy rzeczywiście polepszają sytuację przedsiębiorców?
 • Jak szukać oszczędności przy prowadzeniu biznesu z zagranicą?

  Jak szukać oszczędności przy prowadzeniu biznesu z zagranicą?

  Importerzy i eksporterzy narażeni są na ryzyko związane z wahaniami kursów walut, czasami z niestabilną sytuacją polityczną w kraju, w którym realizują zagraniczne kontrakty, albo z kosztami utrzymania zagranicznych przedstawicielstw. W jakich obszarach mogą szukać oszczędności?
 • Szukanie impulsów

  Tydzień temu na amerykańskiej giełdzie widzieliśmy nowe maksima. Mogło wydawać się, iż kilkumiesięczna batalia została rozstrzygnięta na korzyść kupujących i powiedzenie "sprzedaj w maju i odejdź" tym razem nie sprawdzi się. Jednak w kolejnych dniach nie było już tak dobrze i sytuacja cały czas wygląda na nierozstrzygniętą.
 • Test na bystrość

  Test na bystrość

  Oto jedna z tradycyjnych zmuszających do myślenia zagadek, z których korzysta się podczas rozmów o pracę w firmach zajmujących się techniką i inżynierią. Więcej takich zadań znajdziesz w książce "Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?".
 • Rozmowa kwalifikacyjna: Jak odnieść sukces?

  Rozmowa kwalifikacyjna: Jak odnieść sukces?

  Szukasz nowej pracy? Krążysz od rozmowy kwalifikacyjnej do kolejnej rozmowy i za każdym razem czujesz, że coś poszło nie tak?
 • Szukasz czegoś? Mrucz pod nosem, a znajdziesz

  Szukasz czegoś? Mrucz pod nosem, a znajdziesz

  Szukając zgubionych kluczy warto mruczeć pod nosem: "klucze, klucze, klucze" i mieć w nosie, co pomyślą inni. Nowe badania dowodzą bowiem, że mówienie do siebie pomaga w poszukiwaniach konkretnego przedmiotu.
 • Polacy coraz częściej szukają mieszkań i domów w sieci

  Polacy coraz częściej szukają mieszkań i domów w sieci

  Szukanie ofert sprzedaży mieszkań i domów przez internet zyskuje na popularności - serwis ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl odnotował w 2010 roku 30-procentowy wzrost ruchu na stronach. Polacy szukali najchętniej lokali dwu- i trzypokojowych w cenie do 250 tys. zł. Najtańsze nieruchomości można było znaleźć w Łodzi i Bydgoszczy.
 • Dlaczego warto szukać mieszkań podczas zimy?

  Dlaczego warto szukać mieszkań podczas zimy?

  Jeżeli nie przerażają cię śnieg i mróz, to zima jest świetnym okresem na poszukiwanie mieszkania. Dlaczego? Przede wszystkim możesz przebierać w ofertach, trafić na cenowe promocje deweloperów bądź osób prywatnych, które chcą sprzedać mieszkanie, a widzą mniejsze zainteresowanie na rynku nieruchomości i są skłonni do negocjacji.
 • Jak zacząć poszukiwanie pracy w 2011 roku

  Jak zacząć poszukiwanie pracy w 2011 roku

  Szukanie pracy i rozmowy kwalifikacyjne muszą odbywać się w odpowiednim czasie.
 • Spróbuj innej, mocno nietypowej pracy!

  Spróbuj innej, mocno nietypowej pracy!

  Ten rok był zdecydowanie lepszy na szukanie pracy niż poprzedni. Jak szacuje portal Pracuj.pl, liczba ofert w tym serwisie wzrosła do tej pory o ponad 40 proc., w porównaniu z rokiem 2009. Choć większość propozycji dotyczyła typowych stanowisk dla specjalistów, to wśród ponad 220 tysięcy propozycji, znalazły się też mniej znane, jak: nocny audytor, sms copywriter, trener aplikacji mobilnych, tester dili czy tester destynacji.

Filmy - Szukanie (1)