sztuka nowoczesna

Artykuły - Sztuka nowoczesna (6)

 • Polski rynek sztuki bije rekordy

  Polski rynek sztuki bije rekordy

  Rekordem sprzedaży, historycznym rekordem jest cena uzyskana za obraz "M 39" Wojciecha Fangora w listopadzie na aukcji DESSY Unicum - powiedział PAP Rafał Kamecki, ekspert rynku sztuki, twórca portalu Artinfo, komentując wynik wtorkowej, rekordowej wg. Polswiss Art, aukcji.
 • Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Wydarzenia takie jak Noc Muzeów udowadniają, iż obcowanie ze sztuką jest nam potrzebne. Tysiące ludzi odwiedzających muzea i galerie świadczą o tym najlepiej. Cieszy fakt, iż coraz częściej deweloperzy osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych przewidują w swoich inwestycjach miejsce dla dzieł sztuki. Dzięki temu ich mieszkańcy, czy użytkownicy mogą cieszyć się prawdziwą kulturą nie tylko od święta, ale również na co dzień.
 • Słabnąca oferta sztuki dawnej na aukcjach

  Słabnąca oferta sztuki dawnej na aukcjach

  Raporty ze światowego rynku mówią dobitnie - segment sztuki dawnych mistrzów i prac XIX-wiecznych topnieje. Czy to samo dotyczy rynku polskiego?
 • Stolice świata sztuki

  Stolice świata sztuki

  W jakich miastach sprzedaje się najwięcej dzieł sztuki? W tej kategorii bezapelacyjnie króluje Nowy Jork. Następny jest Londyn. Natomiast dalsze miejsca mogą być dla niektórych zaskoczeniem.
 • Starzy mistrzowie nie zawodzą inwestorów

  Starzy mistrzowie nie zawodzą inwestorów

  Znane nazwiska, wielkie kwoty i rekordy aukcyjne. W tym kontekście najczęściej słyszymy o sztuce dawnej. Przykładem może być ostatnia sprzedaż obrazu Matejki za 1 mln złotych. Czy na dziełach starych mistrzów można zarobić?
 • Sztuka nowoczesna podbija świat

  Sztuka nowoczesna podbija świat

  Rynek sztuki rozwija się mimo kryzysu. W zeszłym roku, który był tak trudny dla sektora finansowego, ustanowiono nowy rekord obrotów na rynku aukcyjnym wysokości 11,5 mld dolarów. Ponad połowa tej kwoty została wygenerowana przez sztukę nowoczesną.

Filmy - Sztuka nowoczesna (2)

 • Berlińskie laboratorium sztuki

  W centrum Berlina słynny niemiecki galerzysta Judy Luepke otworzył laboratrium sztuki dla młodych artystów -„Eigen plus Lab“. Miejsce to przyciąga prawdziwych oryginałów, a to za sprawą wystawianej tam sztuki.
 • "Troszeczkę Paryża w Warszawie"

  Michał Batory opowiada o swojej wystawie "Michał Batory - PLAKAT" w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Wystawa potrwa do 1 lipca 2012 r.