sztuka

Artykuły - Sztuka (206)

 • DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  Czym bawił się Aleksy Romanow - syn ostatniego cara Rosji Mikołaja II Romanowa? Mówi się, że figurkami ze słynnej firmy złotniczej Fabergé . Takie same statuetki pójdą pod młotek na najbliższej aukcji Sztuki Rosyjskiej w DESA Unicum.
 • Szokujące odkrycie - neandertalczycy tworzyli sztukę

  Szokujące odkrycie - neandertalczycy tworzyli sztukę

  Głęboko w trzech jaskiniach na Półwyspie Iberyjskim, odkryto rysunki prawdopodobnie stworzone przez neandertalczyków.
 • 23 stycznia prawdziwy rarytas trafi pod młotek

  23 stycznia prawdziwy rarytas trafi pod młotek

  2,9 mln kosztował najdroższy obraz Jacka Malczewskiego "Polski Hector", który przez blisko 4 lata pozostawał najdroższą na rynku polską pracą. Już 23 stycznia na aukcji Art Outlet: Sztuka Dawna jego "Autoportret" będzie można licytować od zaledwie 80 tys. złotych. Takie okazje praktycznie się nie zdarzają. Tydzień później, 1 lutego, odbędzie się kolejna odsłona aukcji - Art Outlet: Sztuka Współczesna.
 • Inwestowanie w młodą sztukę to istna loteria. Ale Polacy coraz chętniej podejmują to ryzyko

  Inwestowanie w młodą sztukę to istna loteria. Ale Polacy coraz chętniej podejmują to ryzyko

  Eksperci ostrzegają przed lokowaniem kapitału w dzieła zwłaszcza początkujących i szerzej nieznanych autorów. Tymczasem, według raportu Artinfo.pl, w ubiegłym roku wartość tego typu transakcji wyniosła w sumie 7,7 mln zł. Z kolei tylko w I półroczu br. aukcje przyniosły 4,2 mln zł. To pozwala przewidywać kolejny wzrost.
 • Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  W listopadzie jedyny obraz Leonarda da Vinci znajdujący się w rękach prywatnych, "Zbawiciel świata" - trafi na aukcję powiadomiły rosyjskie media. Cenny obraz przedstawiający Chrystusa należało dotąd do rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa.
 • Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Miniony rok był dla rynku sztuki w Polsce rekordowy. 121 437 557 złotych - tyle wyniósł łączny obrót czterech największych domów aukcyjnych w 2016 roku. Padło też wiele rekordów na pracach konkretnych artystów. Ponad 2 miliony złotych zapłacono za pracę Romana Opałki, po raz pierwszy w historii rzeźba znalazła się wśród 10 najdrożej sprzedanych prac, a sam rynek odnotował 5-milionowy wzrost. Na pozycji lidera umocniła się DESA Unicum.
 • Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Wydarzenia takie jak Noc Muzeów udowadniają, iż obcowanie ze sztuką jest nam potrzebne. Tysiące ludzi odwiedzających muzea i galerie świadczą o tym najlepiej. Cieszy fakt, iż coraz częściej deweloperzy osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych przewidują w swoich inwestycjach miejsce dla dzieł sztuki. Dzięki temu ich mieszkańcy, czy użytkownicy mogą cieszyć się prawdziwą kulturą nie tylko od święta, ale również na co dzień.
 • Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak najniższe płace ex-aequo odnotowano: w kulturze i sztuce, usługach dla ludności, wymiarze sprawiedliwości oraz administracji samorządowej. Mediana miesięcznych zarobków w instytucjach artystycznych wyniosła 3063 zł brutto miesięcznie.

Zdjęcia - Sztuka (0)

Filmy - Sztuka (28)

 • Miał tylko wyczyścić chodnik, tymczasem...

  Ten chodnik wymagał jedynie czyszczenia. Autor nagrania wpadł jednak na doskonały pomysł i specjalnym sprzętem czyszczącym zrobił na płytkach dekorację. Udana ozdoba przed domem? (STORYFUL/x-news)
 • Nieznana twarz Jana Matejki. "Projektował ubiory na potrzeby swoich obrazów"

  Marta Kłak-Ambrożkiewicz, kurator kolekcji Jana Matejki, przybliżyła w "Dzień Dobry TVN" sylwetkę malarza. Jakie wydarzenia z historii Polski najchętniej malował? Czy to prawda, że miał duży wpływ na modę? - Projektował ubiory na potrzeby swoich obrazów, zaprojektował suknię ślubną dla swojej żony i swój strój - powiedziała Kłak-Ambrożkiewicz. Czy Matejko był dawniej znany w całej Europie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piesek origami

  Origami - tradycyjna japońska sztuka składania papieru przeżywa dziś drugą młodość w świecie Zachodu. Ze zwykłego arkusza można wyczarować przepiękne figurki i ozdoby - tym razem mamy dla was poradnik, jak ze zwykłej kartki papieru zrobić cieszącego oko pieska! To wbrew pozorom naprawdę proste!
 • Niezwykła wystawa w galerii Żak-Branicka

  Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.