sztuka

Artykuły - Sztuka (176)

Filmy - Sztuka (32)

 • Artysta od gum do żucia. Niesamowity projekt!

  Bardzo oryginalnym artystą może pochwalić się Londyn. Ben Wilson, bo tak ma na imię, tworzy sztukę uliczną na porzuconych gumach do żucia. Jego prace są bardzo małe i łatwo je przeoczyć, ale wyróżniają się żywymi kolorami i precyzyjnym wykonaniem. Jak mówi sam twórca, w tym co robi bardzo ciekawy jest aspekt recyklingu i przerabiania niepotrzebnych, porzuconych rzeczy na coś wartościowego.
 • Artystki z pustyni

  Tych dzieł nie powstydziłby się nowojorski artysta w pełni świadomy obowiązujących trendów i doskonalący warsztat w najlepszych szkołach. W rzeczywistości wykonały je skromne kobiety, żyjące swoim życiem gdzieś na krańcu świata.
 • Gratka dla wielbicieli psów i kawy. Imponujące

  Gratka dla wielbicieli psów corgi i kawy! W kawiarni w Tokio autorce nagrania zaserwowano cappuccino z… twerkującym psiakiem! Przy poruszaniu filiżanką pianka trzęsie się, imitując ruchy popularnego tańca. Też sztuka? (STORYFUL/x-news)
 • Panda z niezywkłym talentem. Zobaczcie sami

  Yang Yang, bo tak nazywa się ta panda ma niezwykły talent. Uzbrojona w bambusowy pędzel maluje obrazy, które każdy wart jest aż 600 dolarów. To całkiem dużo zważając na to, kto to robi. Zwierzę nie jest do tego zmuszane, a jak mówią pracownicy zoo w Austrii: "Yang Yang ma dużo radości z malowania i dobrze przy tym się bawi".