sztuczne ognie

Artykuły - Sztuczne ognie (6)

 • Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Blisko 1200 kg i ponad 150 cm średnicy. Waga i wielkość "pocisku" - to chyba odpowiednie słowo - wystrzelonego w powietrze z okazji rozpoczęcia amerykańskiego festiwalu było nie tylko próbą pobicia rekordu Guinnessa. Było to przede wszystkim niesamowite widowisko
 • "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  Mimo mody na niestrzelanie sylwester to nadal czas żniw dla dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych. Rosną w siłę organizatorzy profesjonalnych pokazów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Bild: Eksperci ostrzegają przed polskimi petardami

  Bild: Eksperci ostrzegają przed polskimi petardami

  Od 28 grudnia, w całych Niemczech, oficjalnie ruszy sprzedaż sztucznych ogni. Jednak, jak podaje "Bild", wielu kupujących nie zadowoli się produktami posiadającymi niemieckie certyfikaty, ale chętniej sięgnie po te nielegalne, głównie z bloku wschodniego, w tym z Polski.
 • Sylwester: Koszmar dla czworonogów

  Sylwester: Koszmar dla czworonogów

  Większość czworonogów panicznie boi się wybuchu petard. Przestraszone zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie lub próbować uciekać. Zdarzają się także ataki serca spowodowane paniką.
 • Sztuczne ognie zabronione w całym Pekinie

  Sztuczne ognie zabronione w całym Pekinie

  Odpalanie sztucznych ogni, niezwykle popularne w Chinach, będzie zabronione od 1 lipca do 8 października w całej aglomeracji pekińskiej, mieście tegorocznych igrzysk olimpijskich.
 • Sylwester pod chmurką

  Hucznie witać Nowy Rok będą mieszkańcy wielu miast na imprezach plenerowych w całym kraju. Wszędzie tam, gdzie bale pod gołym niebem odbędą się pomimo ostrzeżeń o zamachach, o północy rozbłysną sztuczne ognie. INTERIA.PL szczególnie zaprasza do Krakowa.

Filmy - Sztuczne ognie (4)

 • Sprawdź zanim kupisz. Po czym poznać bezpieczne fajerwerki?

  Przed sylwestrem Polacy tłumnie odwiedzają punkty sprzedaży sztucznych ogni. Choć to na nich spoczywa odpowiedzialność przy ich odpalaniu, warto mieć pewność, że produkt sam w sobie będzie niezawodny. - Jeżeli wyrób spełnia wymagania przepisów prawnych, producent jest zobowiązany oznaczyć ten wyrób znakiem CE - tłumaczy Wojciech Dąbrowski z Polskiego Centrum Akredytacji. - Fabryki produkują fajerwerki wg naszych bardzo ściśle określonych wytycznych. Po uzyskaniu certyfikatów CE możemy spokojnie wprowadzać te produkty na polski rynek - mówi Grzegorz Rytel-Kuc, właściciel firmy handlującej fajerwerkami. Produkty leżące na jego półkach musiały przejść także przez kontrolę pod czujnym okiem ekspertów z Inspekcji Handlowej. - Sprawdzamy przede wszystkim oznakowanie tych wyrobów, ale także badamy wyroby organoleptycznie, korzystamy też z pomocy akredytowanych laboratoriów - mówi Renata Jezierska, zastępca kierownika Mazowieckiej Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej. (Agencja TVN/x-news)
 • Widziałeś je w nocy, a w dzień?

  Bez fajerwerków...
 • Ekstremalny pokaz sztucznych ogni

  Organizatorzy tego wydarzenia w San Diego chyba trochę przesadzili. Uwaga na uszy!
 • Rynek - największa scena klubowa

  Estrada koncertowa z potężnymi ekranami diodowymi wzdłuż ściany Sukiennic, wysunięty podest sceniczny, specjalne bramy stanowiące unikalne wejścia na scenę klubową, sztuczne ognie i show confetti - sylwester w Krakowie zapowiada się interesująco.