sztuczna krew

Artykuły - Sztuczna krew (3)

 • Japończycy stworzyli sztuczną krew

  Japończycy stworzyli sztuczną krew

  Japońscy naukowcy opracowali sztuczną krew, która teoretycznie mogłaby zostać przetoczona osobie o dowolnej grupie krwi. To odkrycie może być świeżym pomysłem na uporanie się ze światowym deficytem krwi.
 • Wkrótce krew będzie produkowana w fabrykach

  Wkrótce krew będzie produkowana w fabrykach

  Już wkrótce krew - płyn ustrojowy, którego do tej pory naukowcom nie udało się podrobić - będzie produkowana w fabrykach. Trwa ostatni etap przygotowań do rozpoczęcia masowej produkcji.
 • Sztuczna krew popłynie w naszych żyłach?

  Sztuczna krew popłynie w naszych żyłach?

  Brytyjscy uczeni będą produkować syntetyczną krew. Okres badań związanych z tym projektem potrwa trzy lata. Kulminacyjnym punktem będą testy na ochotnikach. Sztuczny płyn życia zostanie wstrzyknięty kilku chętnym.

Filmy - Sztuczna krew (1)

 • Domowa sztuczna krew - idealna na Halloween

  Halloween to szczególna okazja - to dzień, którego obchodzenie robi się coraz popularniejsze na całym świecie, również w Polsce! Zwłaszcza młodzież i najmłodsi hucznie obchodzą Halloween, przebierając się za różne upiory, zjawy i "żywe trupy". Doskonałym rekwizytem jest oczywiście sztuczna krew, której wygląd musi jak najbardziej imitować wygląd prawdziwej krwi. Jak ją zrobić w domu? To dziecinnie proste - zobaczcie nasz poradnik!