sztuczna komora serca

Artykuły - Sztuczna komora serca (0)

 • Wszczepili 2-latkowi sztuczną komorę serca

  Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wszczepili sztuczną komorę serca dwuletniemu Kacprowi. Chłopiec ma wrodzoną kardiomiopatię i pilnie potrzebuje przeszczepu serca. Dzięki sztucznej komorze będzie mógł oczekiwać na dawcę.
 • Więcej sztucznych komór serca - także u dzieci

  Nawet 15 sztucznych komór serca zamierzają wszczepić w tym roku pacjentom - także dzieciom - lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W minionych trzech latach w ten sposób uratowano w tym ośrodku życie 25 osobom ze skrajną niewydolnością serca.
 • Koncert na rzecz budowy sztucznej komory serca dla dzieci

  Fundusze na projekt budowy sztucznej komory serca dla dzieci będą zbierane w środę wieczorem podczas charytatywnego koncertu "Cudowny świat" w Zabrzu. Koncert zainauguruje też obchody 20-lecia zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

Filmy - Sztuczna komora serca (2)

 • Ich serca biją dzięki WOŚP

  Szymek żyje dzięki sztucznej komorze serca. Kuba jest ze swoimi bliskimi dzięki temu, że wszczepiono mu sztuczną komorę serca. Mateusz jest pierwszym dzieckiem, u którego w Centrum Zdrowia Dziecka została wszczepiona sztuczna lewa komora serca, która pompuje i wpompowuje krew do tętnic chłopca. To ten cud medycyny sprawia, że dziś Mateusz jest najdłużej żyjącym dzieckiem w Europie oczekującym na przeszczep serca. - Gdyby nie Orkiestra, wielu istnień ludzkich nie udałoby się uratować - mówi mama Kuby. - To jest bardzo wielki gest od ludzi. Takich historii jest więcej... Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojej działalności aktywnie wspiera polską kardiochirurgię dziecięcą poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Lista sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla klinik kardiochirurgicznych jest bardzo długa. Wykaz urządzeń o łącznej wartości ponad 20 milionów USD obejmuje zarówno urządzenia podstawowe - jak kardiomonitory, inkubatory, pompy strzykawkowe, defibrylatory, respiratory, CPAP-y, EKG, pulsoksymetry, narzędzia chirurgiczne, czy ssaki - po po znacznie bardziej skomplikowane i specjalistyczne urządzenia, takie jak płucoserca, a także sztuczne komory serca. KLIKNIJ TUTAJ I WESPRZYJ WOŚP RAZEM Z INTERIĄ! Wejdź i na żywo dziel się wrażeniami z finału WOŚP w twoim mieście!
 • Żyją dzięki lekarzom i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

  Poznaj wzruszającą historię Lenki i Mateusza. INTERIA.PL jest oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.