Sztuczna inteligencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
sztuczna inteligencja ,

Artykuły - Sztuczna inteligencja (112)

 • Sztuczna inteligencja trafia pod strzechy

  Sztuczna inteligencja trafia pod strzechy

  Sztuczna inteligencja już nas otacza, ale jej jeszcze nie zauważamy. Kto widział "Mad Maxa" pamięta, że walka toczyła się tam o cysternę z ropą. Gdyby ktoś dziś kręcił podobną dystopię, walka szłaby o dane. Choć w filmie trudno byłoby to pokazać, bo danych też nie zauważamy. A skoro inteligencji i danych nie zauważamy, to czy są one potrzebne polskim firmom?
 • Sztuczna inteligencja? Może być sprytniejsza od ludzi

  Sztuczna inteligencja? Może być sprytniejsza od ludzi

  Komputery nas zdominują, a sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla ludzi? Na takie pytania muszą w najbliższym czasie odpowiedzieć eksperci.
 • Sztuczna inteligencja będzie rozmawiać z żołnierzami

  Sztuczna inteligencja będzie rozmawiać z żołnierzami

  Badacze opracowali algorytmy sztucznej inteligencji, która jest w stanie prowadzić rozmowę z żołnierzem.
 • Sztuczna inteligencja wkrada się w nasze życie

  Sztuczna inteligencja wkrada się w nasze życie

  Nadchodzące lata to czas nowoczesnych technologii, które zmienią sposób, w jaki działają firmy i społeczeństwa. Mocno potwierdza to najnowszy raport firmy Deloitte.
 • Jak ograniczyć władzę Big Techów

  Jak ograniczyć władzę Big Techów

  Potrzebna jest "Karta praw konsumentów nowych technologii", bo inaczej wielkie firmy technologiczne przejmą kontrolę nad ludzkością za pomocą sztucznej inteligencji - ostrzega prof. Kartik Hosanagar w książce "A Human's Guide to Machine Intelligence".
 • Sztuczna inteligencja na stronie MSN.com popełnia pierwszy błąd

  Sztuczna inteligencja na stronie MSN.com popełnia pierwszy błąd

  Jakiś czas temu Microsoft zwolnił kilkunastu swoich pracowników na rzecz sztucznej inteligencji. To właśnie algorytm miał od tej pory zajmować się publikacją wiadomości. Jak można było przypuszczać, nie wyszło poszło zgodnie z planem.
 • Sztuczna inteligencja przewidzi, czy masz COVID-19

  Sztuczna inteligencja przewidzi, czy masz COVID-19

  Medycy otrzymają cyfrową pomoc w rozpoznawaniu koronawirusa. Naukowcy stworzyli urządzenie diagnostyczne wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji do oceny, czy ktoś może być zarażony SARS-CoV-2 analizując jedynie symptomy choroby.
 • Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  - Pracujemy nad rozwiązaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję, które pozwoli czterokrotnie zwiększyć liczbę przeprowadzanych w Polsce testów, przy tych samych zasobach ludzkich i aparaturowych - mówi Interii Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Na ukończeniu jest projekt respiratora "ostatniej szansy", a metoda wentylowania dwóch pacjentów naraz przy wykorzystaniu jednego urządzenia - blisko zakończenia testów klinicznych.
 • ​Google stworzyło algorytm, który pozwala na samodzielną ewolucję sztucznej inteligencji

  ​Google stworzyło algorytm, który pozwala na samodzielną ewolucję sztucznej inteligencji

  Naukowcy z korporacji Google stworzyli specjalne oprogramowanie, które tworzy samoewoluujące się sztuczne inteligencje bez udziału człowieka. Program wykorzystuje koncepcje z ewolucji darwinowskiej, między innymi o przetrwaniu najsilniejszych. Podczas eksperymentu, algorytm odtworzył dekady badań nad sztuczną inteligencją w ciągu kilku dni.
 • IBM Watson Assistant odpowie na pytania dotyczące koronawirusa

  IBM Watson Assistant odpowie na pytania dotyczące koronawirusa

  Watson Assistant, cyfrowy pomocnik stworzony przez IBM, został przystosowany specjalnie pod kątem epidemii koronawirusa. Pakiet będzie dostępny bezpłatnie przez co najmniej 90 dni w formacie online i telefonicznym.