Sztuczna inteligencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
sztuczna inteligencja ,

Artykuły - Sztuczna inteligencja (127)

 • Sztuczna inteligencja może zmienić język aktorów

  Sztuczna inteligencja może zmienić język aktorów

  Nowa technologia typu deepfake może sprawić, że aktorzy na ekranie zaczną mówić w innym języku. Za całość odpowiadają algorytmy sztucznej inteligencji.
 • Uwaga na narzędzie Google

  Uwaga na narzędzie Google

  ​Amerykański gigant Google zapowiedział wprowadzenie narzędzia, które przy pomocy sztucznej inteligencji zidentyfikuje choroby skóry użytkownika. Australijscy lekarze ostrzegają, że to może spowodować nagromadzenie nietrafionych diagnoz i wskazywać nieodpowiedni rodzaj pomocy - podał "The Guardian".
 • USA testują kolejny samolot wspierany sztuczną inteligencją

  USA testują kolejny samolot wspierany sztuczną inteligencją

  Siły Powietrzne USA zrobiły kolejny krok w kierunku przyszłości pełnej samolotów bojowych "napędzanych" sztuczną inteligencją.
 • Lotnictwo z bezzałogowym samolotem?

  Lotnictwo z bezzałogowym samolotem?

  Sztuczna inteligencja wkracza do lotnictwa. Pozwala m.in. przewidywać usterki samolotów i tak zarządzać ich serwisem, by zachować płynność lotów. ​Samoloty mogą latać zupełnie bez pilotów. Zdaniem ekspertów, barierą do ich wprowadzenia jest zaufanie podróżnych.
 • Już teraz Albert Einstein odpowie na twoje pytania

  Już teraz Albert Einstein odpowie na twoje pytania

  Firma Aflorithimic stworzyła specjalną technologię, która była w stanie odtworzyć głos Alberta Einsteina. Można zadawać mu dowolne pytania.
 • Unia Europejska przeciw AI?

  Unia Europejska przeciw AI?

  Unia Europejska ma opracowywać nowe regulacje, które nie pozwolą na wykorzystanie sztucznej inteligencji do konkretnych celów. Co znajdzie się w dokumentach?
 • Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Na TikToku pojawiły się filmy przedstawiającego fałszywego Toma Cruise’a. Kontrowersyjne materiały obejrzano do tej pory ponad 11 milionów razy, a fakt ich istnienia rozbudził na nowo dyskusję dotyczącą technologii deepfake.
 • Anthony Levandowski zamyka kościół sztucznej inteligencji

  Anthony Levandowski zamyka kościół sztucznej inteligencji

  Anthony Levandowski zamknął kościół, który stworzył, aby zrozumieć i zaakceptować sztuczną inteligencję. Kościół o nazwie „The Way of the Future” nie będzie już dłużej działał.
 • Nowy neuromorficzny procesor zmieni sztuczną inteligencję

  Nowy neuromorficzny procesor zmieni sztuczną inteligencję

  Naukowcy z Swinburne University of Technology opracowali specjalny, neuromorficzny procesor przeznaczony do sztucznej inteligencji. Konstrukcja jest w stanie działać nawet 1000 razy szybciej od obecnie dostępnych układów.
 • Google wykorzystało 64 kamery do trenowania sztucznej inteligencji

  Google wykorzystało 64 kamery do trenowania sztucznej inteligencji

  Google wykorzystało specjalnie stworzone studio, aby ulepszyć sztuczną inteligencję odpowiadającą za zdjęcia portretowe. Dzięki temu smartfony mają robić lepsze zdjęcia.