sztuczna inteligencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sztuczna inteligencja (Film (2000)[A.I.] Reż.Steven Spielberg) ,

Artykuły - Sztuczna inteligencja (168)

Filmy - Sztuczna inteligencja (10)

 • Jak sztuczna inteligencja pomaga w walce z koronawirusem?

  Koronawirus SARS -CoV-2 wywołuje chorobę nazwaną przez lekarzy COVID-19. Schorzenie atakuje przede wszystkim układ oddechowy i prowadzi do zapalenia płuc. W sobotę 28 marca w swoim programie „36,6” Ewa Drzyzga przedstawiła najświeższe i sprawdzone informacje o tym groźnym patogenie. Jak w walce z koronawirusem pomaga sztuczna inteligencja? Jednym ze specjalistów w tworzeniu systemów informatycznych jest Kamil Góral. Nad czym pracuje? - Możemy z jakimś prawdopodobieństwem określać ile przypadków wystąpi za kilka czy kilkanaście dni i w którym szpitalu może zabraknąć zasobów - powiedział. (36,6/x-news)
 • Inwestowanie w sztuczną inteligencję to priorytet: zarządy dowiedzą się jak wiele ich decyzji jest błędem

  53 proc. prezesów zarządów spółek uważa inwestowanie w sztuczną inteligencję za swój priorytet. Jednak sztuczna inteligencja udowodni zarządom jak wiele ich decyzji jest nieefektywnych.
 • Sztuczna inteligencja pomoże w ocenie zdolności kredytowej

  Do oceny ryzyka kredytowego służą głównie dane o historii kredytowej, m.in. o zobowiązaniach i terminowej ich spłacie. Osoby, które wcześniej nie zaciągały kredytu, mają trudności z jego uzyskaniem. Żeby to zmienić, Biuro Informacji Kredytowej pracuje nad pozyskiwaniem i analizą innych danych, również ze źródeł zewnętrznych, takich jak media społecznościowe, przy ocenie zdolności kredytowej. Pomoże w tym sztuczna inteligencja.
 • Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy. W miejsce zawodów wyeliminowanych przez maszyny i algorytmy pojawią się zupełnie nowe

  Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Już dziś algorytmy są w stanie zastępować pracowników działów HR i doradców finansowych. Roboty są też w stanie opiekować się pacjentami szpitali. Wraz z zastępowaniem coraz większej liczby profesji sztuczną inteligencją na rynku pojawi się jednak popyt na nowe zawody. Znaczna część pracodawców planuje zaproponować swoim podwładnym przekwalifikowanie.