sztuczna inteligencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sztuczna inteligencja (Film (2000)[A.I.] Reż.Steven Spielberg) ,

Artykuły - Sztuczna inteligencja (169)

 • Jedna z najbardziej niezwykłych galaktyk, jakie znamy

  Jedna z najbardziej niezwykłych galaktyk, jakie znamy

  ​Astronomowie odkryli galaktykę z najniższym poziomem tlenu, jaki kiedykolwiek wykryto. Pierwiastek ten jest produktem ubocznym procesów gwiazdowych - im więcej tlenu, tym starsza galaktyka. Dzięki oprogramowaniu wykorzystującemu uczenie maszynowe, namierzono galaktykę zawierającą 1,6 proc. tlenu obecnego w Słońcu.
 • ​Sztuczna inteligencja ratuje rafy koralowe

  ​Sztuczna inteligencja ratuje rafy koralowe

  Intel rozpoczął współpracę z Accenture i Sulubaii Environmental Foundation w zakresie technologii chroniącej rafy koralowe.
 • Halicyna - antybiotyk stworzony przez sztuczną inteligencję

  Halicyna - antybiotyk stworzony przez sztuczną inteligencję

  ​Po raz pierwszy w historii opracowano nowy rodzaj antybiotyku przy pomocy sztucznej inteligencji. Jest to ogromny przełom w walce z rosnącym problemem oporności na leki.
 • Osiem obszarów, w których wyręczają nas algorytmy

  Osiem obszarów, w których wyręczają nas algorytmy

  Algorytmy jeszcze nie rządzą Polakami, ale coraz częściej przejmują kontrolę i odpowiedzialność za nasze zachowania – mówią eksperci fundacji Centrum Cyfrowego i Klubu Jagiellońskiego.
 • Wojna się zmienia. Jaki będzie żołnierz przyszłości?

  Wojna się zmienia. Jaki będzie żołnierz przyszłości?

  Żołnierze walczą i umierają na całym świecie. Czasami bezsensownie, czasami niepotrzebnie, a czasami dla idei. Nowe technologie pomagają przesunąć szalę zwycięstwa na jedną ze stron.
 • Człowiek i SI. Zróbmy to lepiej niż Amerykanie

  Człowiek i SI. Zróbmy to lepiej niż Amerykanie

  Kto będzie sprawował kontrolę - człowiek czy sztuczna inteligencja? - Zautomatyzowany sposób podejmowania decyzji jest ważnym trendem w ramach rozwoju sztucznej inteligencji, który dociera do Polski. Algorytmy jeszcze nie rządzą Polakami, ale coraz częściej przejmują kontrolę i odpowiedzialność za nasze zachowania - mówią eksperci fundacji Centrum Cyfrowego i Klubu Jagiellońskiego.
 • Sztuczna inteligencja znalazła nowe geoglify z Nazca

  Sztuczna inteligencja znalazła nowe geoglify z Nazca

  ​Humanoid o dwóch twarzach i dwugłowy wąż, który wydaje się pożerać człowieka, to dwa przykłady spośród 143 nowo odkrytych rysunków na płaskowyżu Nazca w Peru. Jeden z namierzonych geoglifów został znaleziony wyłącznie przy użyciu sztucznej inteligencji.
 • Zostało mu mało czasu. Chce przenieść świadomość do sieci

  Zostało mu mało czasu. Chce przenieść świadomość do sieci

  Peter Scott-Morgan nie chce, aby świat zapamiętał go jako człowieka, który zmarł z powodu choroby neurodegeneracyjnej. Chce zostać Peterem 2.0, najbardziej zaawansowanym cyborgiem w historii.
 • Sztuczna inteligencja na pomoc branży IT

  Sztuczna inteligencja na pomoc branży IT

  Sztuczna inteligencja usprawni pracę deweloperom. Technologia Flairs.ai w nowej odsłonie jest już na rynku.
 • Nie dowiesz się, czy rozmawiasz z botem, czy człowiekiem

  Nie dowiesz się, czy rozmawiasz z botem, czy człowiekiem

  Chatboty wykorzystywane do kontaktów z klientami potrafią już przetwarzać język, ale go nie rozumieją. Taki wirtualny pracownik obsługi klienta ma więc ograniczone możliwości rozmowy. W przeciwieństwie do ludzi nie wie, czym są emocje, tym samym nie wie także, czym jest etyka. Mimo to firmy coraz częściej stawiają na chatboty - wynika z badań dr Aleksandry Przegalińskiej, które mają być pierwszym krokiem w kierunku samoregulacji rynku chatbotów.

Filmy - Sztuczna inteligencja (10)

 • Jak sztuczna inteligencja pomaga w walce z koronawirusem?

  Koronawirus SARS -CoV-2 wywołuje chorobę nazwaną przez lekarzy COVID-19. Schorzenie atakuje przede wszystkim układ oddechowy i prowadzi do zapalenia płuc. W sobotę 28 marca w swoim programie „36,6” Ewa Drzyzga przedstawiła najświeższe i sprawdzone informacje o tym groźnym patogenie. Jak w walce z koronawirusem pomaga sztuczna inteligencja? Jednym ze specjalistów w tworzeniu systemów informatycznych jest Kamil Góral. Nad czym pracuje? - Możemy z jakimś prawdopodobieństwem określać ile przypadków wystąpi za kilka czy kilkanaście dni i w którym szpitalu może zabraknąć zasobów - powiedział. (36,6/x-news)
 • Inwestowanie w sztuczną inteligencję to priorytet: zarządy dowiedzą się jak wiele ich decyzji jest błędem

  53 proc. prezesów zarządów spółek uważa inwestowanie w sztuczną inteligencję za swój priorytet. Jednak sztuczna inteligencja udowodni zarządom jak wiele ich decyzji jest nieefektywnych.
 • Sztuczna inteligencja pomoże w ocenie zdolności kredytowej

  Do oceny ryzyka kredytowego służą głównie dane o historii kredytowej, m.in. o zobowiązaniach i terminowej ich spłacie. Osoby, które wcześniej nie zaciągały kredytu, mają trudności z jego uzyskaniem. Żeby to zmienić, Biuro Informacji Kredytowej pracuje nad pozyskiwaniem i analizą innych danych, również ze źródeł zewnętrznych, takich jak media społecznościowe, przy ocenie zdolności kredytowej. Pomoże w tym sztuczna inteligencja.
 • Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy. W miejsce zawodów wyeliminowanych przez maszyny i algorytmy pojawią się zupełnie nowe

  Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Już dziś algorytmy są w stanie zastępować pracowników działów HR i doradców finansowych. Roboty są też w stanie opiekować się pacjentami szpitali. Wraz z zastępowaniem coraz większej liczby profesji sztuczną inteligencją na rynku pojawi się jednak popyt na nowe zawody. Znaczna część pracodawców planuje zaproponować swoim podwładnym przekwalifikowanie.