sztorm

Artykuły - Sztorm (111)

 • Rzadki sztorm tropikalny na Morzu Śródziemnym

  Rzadki sztorm tropikalny na Morzu Śródziemnym

  Pod koniec października na Morzu Śródziemnym uformował się sztorm tropikalny. Bardzo rzadkie takie zjawisko występuje na tym akwenie. Sztorm był obserwowany z orbity.
 • Pomorze Zachodnie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i sztormem

  Pomorze Zachodnie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i sztormem

  ​Silny wiatr, w porywach sięgający 95 km/h, spodziewany jest na Pomorzu Zachodnim - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. W całym województwie zachodniopomorskim wprowadzono drugi stopień zagrożenia w trzystopniowej skali.
 • Australia: Gigantyczny sztorm pustoszy wschodnie wybrzeża

  Australia: Gigantyczny sztorm pustoszy wschodnie wybrzeża

  Niezwykle silny sztorm szaleje już trzeci dzień u wschodnich wybrzeży Australii powodując milionowe straty w rejonie Sydney i innych miast. Co najmniej 3 osoby poniosły śmierć.
 • Portugalia: Kilkunastu rannych w rezultacie huraganowych wiatrów

  Portugalia: Kilkunastu rannych w rezultacie huraganowych wiatrów

  Kilkanaście osób zostało rannych na skutek huraganowych wiatrów, które szaleją od niedzielnego popołudnia w Portugalii. Straż pożarna interweniowała już ponad 2800 razy - poinformowały w poniedziałek media.
 • Sztormowa pogoda znów daje się we znaki

  Sztormowa pogoda znów daje się we znaki

  Sztorm Ruth daje się we znaki w płd. Anglii i Walii, zwłaszcza na wybrzeżu powodując znaczne szkody materialne. Siła wiatru przekracza 100 km/godz., w Kornwalii fale dochodzą do 10 m, a w niektórych miejscowościach w krótkim czasie spadło nawet 40 mm deszczu.
 • W oczekiwaniu na sztorm

  W oczekiwaniu na sztorm

  Mieszkańcy północnego wybrzeża Hiszpanii po raz trzeci w ciągu niespełna tygodnia przygotowują się do sztormowej pogody. Znad Północnego Atlantyku zbliża się kolejny niż, a wraz z nim wichura. Tym razem siła wiatru ma osiągnąć 130 km/godz.
 • Fatalna pogoda na Wyspach: Wichury i sztorm

  Fatalna pogoda na Wyspach: Wichury i sztorm

  Na Wyspach panuje bardzo trudna sytuacja pogodowa. Wywołane sztormem wysokie fale zalewają południowe wybrzeże Anglii. Obfite opady deszczu w irlandzkim Cork sprawiły, że miejscowa rzeka Lee wystąpiła z brzegów.
 • Europa Zachodnia: Wichury i burze spowodowały znaczne zniszczenia

  Europa Zachodnia: Wichury i burze spowodowały znaczne zniszczenia

  Dziesięciometrowe fale spowodowały zniszczenia na północny Hiszpanii; jedną osobę uznano za zaginioną. We francuskiej Bretanii ok. 25 tys. domów pozbawionych jest prądu na skutek orkanu Petra. W Wielkiej Brytanii burza zniszczyła tory kolejowe i przerwała dostawy prądu.
 • Cameron będzie koordynował walkę ze skutkami złej pogody

  Cameron będzie koordynował walkę ze skutkami złej pogody

  Brytyjski premier David Cameron będzie koordynował walkę ze skutkami złej pogody. W Londynie zebrał się komitet do spraw nadzwyczajnych Cobra.
 • Orkan Petra szaleje nad Francją. Dotrze do Polski?

  Orkan Petra szaleje nad Francją. Dotrze do Polski?

  Połamane drzewa i słupy elektryczne i kilkadziesiąt tysięcy domów bez prądu i nieprzejezdne drogi we Francji, gdzie orkan Petra atakuje z coraz większą siłą. Potężna wichura spycha samochody do rowów, a nadmorskie kurorty zalewane są przez rozszalały Atlantyk.

Filmy - Sztorm (8)