sztandar

Artykuły - Sztandar (11)

 • 28 października 1943 r. Napis „Bóg, Honor i Ojczyzna" na sztandarach Polskich Sił Zbrojnych

  28 października 1943 r. Napis „Bóg, Honor i Ojczyzna" na sztandarach Polskich Sił Zbrojnych

  Na wniosek Naczelnego Wodza gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego Prezydent Rzeczypospolitej zatwierdził dekretem napis „Bóg, Honor i Ojczyzna” na sztandarach Polskich Sił Zbrojnych.
 • Cenny sztandar trafił do Muzeum II Wojny Światowej

  Cenny sztandar trafił do Muzeum II Wojny Światowej

  Powstające w Gdańsku Muzeum II Wojny Światowej otrzymało w darze cenny sztandar 6. Pułku Artylerii Ciężkiej ze Lwowa. Przedmiot ten długo uważany był za bezpowrotnie utracony. Po otwarciu muzeum sztandar będzie można oglądać na wystawie głównej placówki.
 • Problemów Pogoni Szczecin ze sztandarem ciąg dalszy

  Sztandar Pogoni Szczecin, który za niespłaconą pożyczkę został zajęty, wrócił do siedziby klubu. Sprawa nie jest jednak rozwiązana. Mimo że fizycznie znajduje się w budynku, to wedle prawa, wciąż zajmuje go komornik - informuje "Głos Szczeciński".
 • Suwałki: Prezydent na uroczystości nadania miastu sztandaru

  Suwałki: Prezydent na uroczystości nadania miastu sztandaru

  Prezydent RP Bronisław Komorowski wziął w sobotę udział w uroczystości nadania sztandaru Suwałkom (woj. podlaskie). Prezydent powiedział, że symbole są potrzebne nam wszystkim.
 • "Nie macham żadnym sztandarem"

  "Nie macham żadnym sztandarem"

  Ja 20 lat temu zbierałem "Tytusy" i układałem kostkę Rubika, a dzisiaj czuję się jak niewolnik - mówi nam Mariusz Duda, wokalista i basista warszawskiej grupy Riverside. To właśnie współczesne zniewolenie jest głównym tematem piątej płyty zespołu - "Shrine of New Generation Slaves".
 • "Swastykę zastąpiły tęczowe sztandary"

  "Swastykę zastąpiły tęczowe sztandary"

  Na płycie "Od pacyfizmu do ludobójstwa" Jędrzej "Kodym" Kodymowski i jego Apteka podążają drogą wyznaczoną m.in. przez filozofię Witkacego, szacunek dla wolności i tolerancję. Na celowniku artysty znalazły się gwiazdy show-biznesu i politycy, którzy wg artysty bezmyślnie wykonują wszelkie polecenia z Brukseli. Z "Kodymem" rozmawiał Artur Wróblewski.
 • Dragonland pod szarym sztandarem

  Dragonland pod szarym sztandarem

  Symfoniczni powermetalowcy ze szwedzkiej grupy Dragonland przygotowali nowy album "Under The Grey Banner".
 • Sztandar polskiej gospodarki pod młotek

  Sztandar polskiej gospodarki pod młotek

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie idzie pod młotek. Nie tak jak deklarował obecny rząd - za grube miliardy i do największych graczy. Skarb Państwa chce mieć kontrolę nad spółką. Liczy jednak, że ze sprzedaży sztandaru polskiej gospodarki zasili kulejący budżet. Tylko czy do tego potrzebowaliśmy giełdy?
 • Tęczowe sztandary

  Gdyby brać pod uwagę wyłącznie statystyki, okazałoby się, że dwaj najsłynniejsi polscy geje to Bogusław Linda i Szymon Majewski.
 • Aktorzy po drugiej stronie kamery

  Aktorzy po drugiej stronie kamery

  Filmy dwóch wielkich amerykańskich aktorów trafiły w piątek na nasze ekrany. Jednak ani "Dobry agent" Roberta De Niro, ani "Sztandar chwały" Clinta Eastwooda nie znalazły uznania w oczach polskich krytyków.