szpitale kliniczne

Artykuły - Szpitale kliniczne (3)

 • Dramatyczna sytuacja finansowa szpitali klinicznych. W 2020 r. dalsza degradacja...

  Dramatyczna sytuacja finansowa szpitali klinicznych. W 2020 r. dalsza degradacja...

  Do dramatycznej sytuacji finansów szpitalnych przyczynił się m.in. szereg narzuconych w ostatnich miesiącach przez Ministerstwo Zdrowia regulacji płacowych, które spowodowały całkowitą degradację systemu płac w szpitalach.
 • NIK: Ogromne straty NFZ

  Publiczne szpitale kliniczne zamiast zarabiać na komercyjnych badaniach, zlecanych przez producentów leków i sprzętu medycznego, ponosiły ich koszty. Wynikające z tego straty NFZ są trudne do oszacowania - powiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Jacek Jezierski.
 • NIK: Zarzuty wobec zarządzających szpitalami

  Minister zdrowia nabałaganił - to pokontrolny wniosek Najwyższej Izby Kontroli, dotyczący sprawowania nadzoru oraz zarządzania szpitalami klinicznymi w Polsce. NIK zarzuca ministrom poprzedniej ekipy rządzącej, że nie potrafili działać konsekwentnie.

Filmy - Szpitale kliniczne (2)

 • "SuperTemat": Oddział covidowy w Olsztynie. Tak wygląda każdy dzień

  Oddział covidowy właśnie tak wygląda… Lekarze w kombinezonach, pacjenci walczący o zdrowie i życie. Wydzielone są strefy: "czysta" zielona i "brudna" czerwona. Ada Borowicz w programie "SuperTemat" odwiedziła Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie. Oddział został utworzony przed miesiącem. Powstał bardzo szybko, bo w dwa dni. Teraz służy chorym na COVID-19.
 • "SuperTemat”: Oddział covidowy w Olsztynie. Tak wygląda każdy dzień

  Oddział covidowy właśnie tak wygląda… Lekarze w kombinezonach, pacjenci walczący o zdrowie i życie. Wydzielone są strefy: „czysta” zielona i „brudna” czerwona. Ada Borowicz w programie „SuperTemat” odwiedziła Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie. Oddział został utworzony przed miesiącem. Powstał bardzo szybko, bo w dwa dni. Teraz służy chorym na COVID-19.