Fakty - szpital

Artykuły - Szpital (267)

Filmy - Szpital (3)

  • Protestują przeciwko niskim płacom. Strajk w szpitalu w Rybniku

    Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku protestują przeciwko niskim płacom. Strajkujący domagają się podwyżek o 1200 złotych brutto. Dotychczasowe negocjacje z dyrekcją szpitala zakończyły się fiaskiem. - Nasze żądania są jasne i znane - podkreślił szef związkowców Piotr Rajman. (TVN24/x-news)
  • Franciszek spotkał się z chorymi dziećmi z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu

    Papież Franciszek spotkał się z dziećmi, pacjentami Uniwersyteckiego szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Towarzyszyli mu premier Beata Szydło i dyrektor placówki dr hab. Maciej Kowalczyk. - Miło widzieć, że w tym szpitalu najmniejsi i najbardziej potrzebujący są przyjmowani i otoczeni opieką. Dziękuję za ten znak miłości, jaki nam dajecie. To jest oznaka prawdziwej kultury ludzkiej i chrześcijańskiej: postawić w centrum uwagi społecznej i politycznej ludzi w najbardziej niekorzystnej sytuacji - mówił papież Franciszek. (TVN24/X-News)
  • Tragiczna pomyłka przy podawaniu kroplówki w szpitalu w Krakowie. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka

    Prokuratura bada sprawę śmierci trzymiesięcznego dziecka, które zmarło najprawdopodobniej w wyniku błędu pielęgniarki. Do tragedii doszło w szpitalu specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Pracownica placówki zamiast chlorku sodu podała dziecku w kroplówce chlorek potasu. Mimo natychmiastowej reakcji personelu, dziewczynki nie udało się uratować. (TVN24/X-News)