Kobieta - szpital

Artykuły - Szpital (26)

 • Śmierć w szpitalu: Przerażające, co dzieje się później

  Śmierć w szpitalu: Przerażające, co dzieje się później

  Tadeusz W., jest polskim lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w mniejszych i większych ośrodkach. Poszedł na studia medyczne z powołania, a teraz napisał książkę pt. "Bez znieczulenia", w której zdaje relację ze szpitalnej codzienności. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • Poświęcenie się medycynie to wyczerpujące zajęcie

  Poświęcenie się medycynie to wyczerpujące zajęcie

  - Chciałbym, żeby czytelnicy zrozumieli, że lekarze to ludzie, jak wszyscy inni i że czas zmienić oczekiwania względem tego zawodu na normalne, przyziemne - mówi w wywiadzie Tadeusz W., autor książki „Bez znieczulenia. Prawdziwe historie z polskich szpitali i przychodni”. Tadeusz W. pracuje jako lekarz w przychodniach i na szpitalnych oddziałach od ponad 10 lat. Zna więc ten świat z autopsji.
 • Zostajesz z dzieckiem w szpitalu? Nie musisz za to płacić!

  Zostajesz z dzieckiem w szpitalu? Nie musisz za to płacić!

  Szpitale nie będą mogły pobierać opłat od rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom i osobom niepełnosprawnym - weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
 • Dwa poronienia

  Dwa poronienia

  Dwie ciężarne pacjentki przyjęte niemal równocześnie do świnoujskiego szpitala są przekonane, że gdyby nie błędy medyczne popełnione przez personel, ich nienarodzone dzieci mogłyby żyć. Kobiety złożyły już do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
 • Akcja „Kubusiowe Szpitale” w Limanowej - oddział pediatryczny w nowej odsłonie

  Akcja „Kubusiowe Szpitale” w Limanowej - oddział pediatryczny w nowej odsłonie

  Kubuś już od 10 lat odmienia kolejne szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o swoich smutkach. „Kubusiowe Szpitale” to projekt artystyczny, dzięki któremu sale oddziałów pediatrycznych zamieniają się w malowane, przyjazne dzieciom krainy. Do grona „Kubusiowych Szpitali” właśnie dołączył 50. z nich. Tym razem pełna słońca, ciepła i barw przestrzeń powstała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.
 • Będą zmiany dotyczące opłat za pobyt rodziców przy dziecku w szpitalu

  Będą zmiany dotyczące opłat za pobyt rodziców przy dziecku w szpitalu

  „W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących pobierania przez szpitale opłat za pobyt rodziców przy hospitalizowanych dzieciach" – powiedział w środę minister Łukasz Szumowski. „Odpłatność za sam pobyt nie może być pobierana” – zaznaczył.
 • Prawa pacjenta w przychodni, szpitalu i na pogotowiu

  Prawa pacjenta w przychodni, szpitalu i na pogotowiu

  Czego możemy żądać w placówkach państwowej służby zdrowia? Jakie dokumenty będą potrzebne i co robić, gdy odmówią nam przyjęcia?
 • Fibromialgia - tajemnicza choroba kobiet

  Fibromialgia - tajemnicza choroba kobiet

  Nietypowe objawy utrudniają diagnozę. Jest mało znana nawet wśród lekarzy. Ale da się wyleczyć!
 • Poród - jak rozpoznać, kiedy się zaczyna?

  Poród - jak rozpoznać, kiedy się zaczyna?

  Jakie są zwiastuny zbliżającego się porodu? Co dzieje się w ciele kobiety i jak rozpoznać, kiedy się zaczyna? Oto kilka prostych rad, z których każda przyszła mama powinna skorzystać.
 • Akcja "Lekarz o złotym sercu"

  Akcja "Lekarz o złotym sercu"

  Redakcja Chwili dla Ciebie zaprasza do udziału w akcji "Lekarz o złotym sercu", w której przedstawi sylwetki najlepszych lekarzy polecanych przez czytelników magazynu.

Filmy - Szpital (1)