szóstka

Artykuły - Szóstka (40)

Filmy - Szóstka (3)

  • Grzegorz Damięcki mówi, dlaczego warto obejrzeć "Szóstkę"

    "Szóstka" jest historią sześciu osób, które na zawsze połączone zostaną poprzez łańcuchowy przeszczep nerek. Kiedy dawca nie może oddać swojego organu najbliższej potrzebującej osobie, szuka się par, które są w podobnej sytuacji. W ten sposób dochodzi do przeszczepienia krzyżowego, lub jak w przypadku naszych bohaterów, łańcuchowego. Taka transplantacja miała w Polsce miejsce tylko raz. I to właśnie ona zainspirowała twórców do stworzenia historii o cierpieniu, poświeceniu, wielkiej miłości, ale też egoizmie, rozczarowaniu i bezsilności.
  • Co zachwyciło Gabrielę Muskałę w serialu "Szóstka"?

    Gabriela Muskała tłumaczy, dlaczego "Szóstka" jest serialem prawdziwym oraz jak wpisuje się on w dotychczasową pracę reżyserki Kingi Dębskiej. "Szóstka" to historia sześciu osób, które na zawsze połączone zostaną poprzez łańcuchowy przeszczep nerek. Kiedy dawca nie może oddać swojego organu najbliższej potrzebującej osobie, szuka się par, które są w podobnej sytuacji. W ten sposób dochodzi do przeszczepienia krzyżowego, lub jak w przypadku naszych bohaterów, łańcuchowego. Taka transplantacja miała w Polsce miejsce tylko raz. I to właśnie ona zainspirowała twórców do stworzenia historii o cierpieniu, poświeceniu, wielkiej miłości, ale też egoizmie, rozczarowaniu i bezsilności.
  • Kinga Dębska o serialu "Szóstka"

    Kinga Dębska opowiada o przygotowaniach do realizacji serialu "Szóstka", dokumentacji do niego i pracy z aktorami. "Szóstka" jest historią sześciu osób, które na zawsze połączone zostaną poprzez łańcuchowy przeszczep nerek. Kiedy dawca nie może oddać swojego organu najbliższej potrzebującej osobie, szuka się par, które są w podobnej sytuacji. W ten sposób dochodzi do przeszczepienia krzyżowego, lub jak w przypadku naszych bohaterów, łańcuchowego. Taka transplantacja miała w Polsce miejsce tylko raz. I to właśnie ona zainspirowała twórców do stworzenia historii o cierpieniu, poświeceniu, wielkiej miłości, ale też egoizmie, rozczarowaniu i bezsilności.