Sport - szmyd

Artykuły - Szmyd (171)

 • Podsumowanie roku 2010 w sporcie

  Podsumowanie roku 2010 w sporcie

  21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, w których Polacy odnieśli historyczny sukces, i 19. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, na których zabrakło naszej reprezentacji - to najważniejsze sportowe wydarzenia kończącego się 2010 roku.
 • Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

  Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

  Hiszpan Joaquin Rodriguez zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI na zakończenie sezonu 2010 - poinformowała w poniedziałek Międzynarodowa Unia Kolarska. Rodriguez wyprzedził swego rodaka Alberto Contadora oraz Belga Philippe'a Gilberta.
 • Szmyd będzie gościem wyścigu w Rotundzie

  Miło nam poinformować, iż po kilku latach przerwy, 22 października 2010 r. o godzinie 20:00 w Centrum Kultury "Rotunda" w Krakowie, odbędzie się ósmy halowy wyścig na rowerach górskich o wielką nagrodę RMF FM & PEPSI MAX.
 • Czołówka bez zmian, duży awans Szmyda

  W czołówce rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nie zaszły żadne zmiany. Na prowadzeniu jest zwycięzca Tour de France Hiszpan Alberto Contador. Dzięki szóstemu miejscu w Tour de Pologne aż o 71 pozycji awansował Sylwester Szmyd, który teraz jest 74.
 • Szmyd: Nie mam talentu, ale ciężko pracuję

  Szmyd: Nie mam talentu, ale ciężko pracuję

  Na szóstym miejscu zakończył Tour de Pologne najlepszy z polskich kolarzy Sylwester Szmyd. Aspirował wyżej, ale nie ma sobie nic do zarzucenia. Zawodnik włoskiej grupy Liquigas uważa, że brak mu talentu, co nadrabia ciężką pracą.
 • Tour de Pologne: Martin wygrał wyścig

  Zwycięzcą 67. Tour de Pologne został kolarz młodego pokolenia Irlandczyk Daniel Martin z ekipy Garmin-Transitions. Na ostatnim etapie, z Nowego Targu do Krakowa, utrzymał niewielką przewagę nad Słoweńcem Gregą Bole i Holendrem Bauke Mollemą.
 • Szmyd: z "wczorajszą nogą" mogłem wygrać

  Najlepszy polski kolarz Sylwester Szmyd nie krył rozczarowania z dziewiątego miejsca na mecie szóstego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej. W klasyfikacji generalnej spadł na szóstą pozycję i na niej prawdopodobnie zakończy wyścig.
 • 6. etap Tour de Pologne: Zwycięstwo Mollemy, Marin liderem

  Holender Bauke Mollema z grupy Rabobank wygrał w Bukowinie Tatrzańskiej, po samotnym finiszu, szósty etap Tour de Pologne. W przeddzień zakończenia wyścigu koszulkę lidera zachował Irlandczyk Daniel Martin (Garmin-Transitions).
 • Tour de Pologne: Szmyd na podium

  Tour de Pologne: Szmyd na podium

  Irlandczyk Daniel Martin z ekipy Garmin-Transitions został niespodziewanym liderem 67. Tour de Pologne, zdobywając żółtą koszulkę po samotnym finiszu na Równicy w Ustroniu.
 • TdP: Szmyd pokaże klasę? To etap dla niego

  TdP: Szmyd pokaże klasę? To etap dla niego

  Pierwsza poważna próba górska czeka kolarzy w czwartek na piątym etapie 67. Tour de Pologne. Odcinek z Jastrzębia Zdroju do Ustronia liczy 149 kilometrów, z czego ostatnie pięć to trudny podjazd na Równicę (764 m).