szlak

Artykuły - Szlak (44)

 • Jedwabny Szlak żyje nowoczesnością

  Jedwabny Szlak żyje nowoczesnością

  Biuro projektowe Paul Davis + Partners z Hongkongu pokazało projekt nowego centrum biurowo-mieszkaniowego Strefa Centralna w miescie Ningbo w Chinach.
 • RMF24: Tragiczny weekend w Tatrach

  RMF24: Tragiczny weekend w Tatrach

  To był najbardziej tragiczny weekend w Tatrach tej zimy. Na szlakach zginęło dwóch młodych turystów - 23-latek spadł z Rysów, a 17-latek ze szlaku na Giewont. Dwoje innych turystów zostało bardzo poważnie rannych. Ratownicy TOPR ostrzegają, że warunki na szlakach są wyjątkowo niebezpieczne.
 • Niefrasobliwi turyści w Tatrach

  Niefrasobliwi turyści w Tatrach. Choć szlak doliną Chochołowską po przejściu wichury jest zamknięty do odwołania, dziesiątki osób próbowały go pokonać.
 • Po obu stronach Tatr powstanie szlak kultury sakralnej

  Po obu stronach Tatr powstanie szlak kultury sakralnej

  "Na szlaku kultury sakralnej" - to projekt realizowany przez gminę Poronin ze słowacką gminą Szczyrba. Plan utworzenia szlaku, który ma stać się nową atrakcją turystyczną Podtatrza, przedstawili w sobotę na Wiktorówkach w Tatrach przedstawiciele obydwu gmin.
 • Tłumy na tatrzańskich szlakach

  Tłumy na tatrzańskich szlakach

  Bardzo duży jest ruch turystyczny na tatrzańskich szlakach. Pod szczytem Giewontu tworzą się kolejki chętnych do wejścia na górę, a na parkingu przy trakcie do Morskiego Oka brakuje miejsc - powiedziała w czwartek Bogusława Chlipała z Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).
 • Otwierają wysokogórskie szlaki w Tatrach

  Od soboty, po ponad półrocznej przerwie, turyści będą mogli wędrować po wszystkich szlakach turystycznych w słowackich Tatrach. Będzie można też korzystać z wysokogórskich przejść granicznych, których przekraczanie od 1 listopada było zabronione.
 • Tatrzańskie szlaki narciarskie zamknięte

  Ze względu na ochronę przyrody, sezon turystyki narciarskiej w Tatrach został zakończony. We wtorek dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Paweł Skawiński wydał rozporządzenie zamykające tatrzańskie szlaki narciarskie.
 • Powstanie szlak powstania styczniowego

  W Małopolsce zostanie utworzony szlak powstania styczniowego, którego trasa znajdzie się na terenie 23 gmin należących m.in. do powiatu olkuskiego, miechowskiego, proszowickiego, krakowskiego. Na szlaku będzie też Kraków i Tarnów.
 • Oznakowano prawie 900 km szlaków turystycznych

  Ponad 700 znaków i kilkadziesiąt tablic informacyjnych ustawiono wzdłuż turystycznych szlaków Warmii i Mazur, dzięki projektowi sfinansowanemu ze środków unijnych - poinformował w piątek Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Wytyczone trasy mają 890 km długości.
 • Kraków: Nowy szlak na Podgórzu

  Kraków: Nowy szlak na Podgórzu

  Na siedmiu budynkach w krakowskiej dzielnicy Podgórze zawisły tablice wyznaczające szlak wiodący po dawnym getcie żydowskim, istniejącym tam od marca 1941 r. do marca 1943 r. Uroczystość symbolicznego odsłonięcia tablic zaplanowano na niedzielę 25 listopada.

Filmy - Szlak (1)