Fakty - Szlachetna Paczka

Artykuły - Szlachetna Paczka (56)

 • "Szlachetna Paczka" od Donalda Tuska

  Wózek rehabilitacyjny dla 6-latki, trylogia Tolkiena dla jej mamy i wiertarko-wkrętarka dla taty znalazły się w paczce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z małżonką oraz jego współpracowników. Prezenty z Brukseli trafią do rodziny wybranej w akcji "Szlachetna Paczka".
 • Rekord Szlachetnej Paczki. Mamy nową przedświąteczną tradycję

  Rekord Szlachetnej Paczki. Mamy nową przedświąteczną tradycję

  W ten weekend SZLACHETNA PACZKA połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych. Tym samym Paczka na dobre stała się tradycją przedświąteczną Polaków.
 • Polska starość: Bez lodówki, wanny i ciepłej wody

  Polska starość: Bez lodówki, wanny i ciepłej wody

  - Jestem sam od 15 lat. Czasem uśmiecham się do speakerów telewizyjnych albo kłócę się nimi - mówi 67-letni Józef. Mieszka w małym pomieszczeniu, zaadaptowanym na mieszkanie, bez ciepłej wody.
 • Agnieszka i Urszula Radwańskie: Czasem mamy dość

  Agnieszka i Urszula Radwańskie: Czasem mamy dość

  Agnieszka i Urszula Radwańskie to absolutny top światowego tenisa. Znają słodki smak zwycięstwa, ale jak same mówią, to porażki nauczyły je, by się nie poddawać i walczyć o swoje marzenia. Dzisiaj przekazują SZLACHETNEJ PACZCE symbole swoich największych tegorocznych sukcesów. Urszula podarowała rakietę, którą grała podczas finału tegorocznego turnieju WTA w Istambule. Agnieszka przekazała sukienkę, w której wygrała turniej Masters w Singapurze.
 • Żeby mama miała dwie nogi – marzenie 10-latki

  Żeby mama miała dwie nogi – marzenie 10-latki

  Helenka i trójka jej rodzeństwa mają jedno marzenie – żeby mama mogła chodzić tak, jak kiedyś. Przed wypadkiem. Są pragnienia, których SZLACHETNA PACZKA spełnić nie może. Ale każdej z rodzin, do których dociera, daje siłę do walki i niepoddawania się. Czasem jeden czuły gest wystarczy, żeby podnieść się po największym kryzysie.
 • Gdy dziecko słyszy: „Łobuz”, „nieuk”, „patologia”

  Gdy dziecko słyszy: „Łobuz”, „nieuk”, „patologia”

  Co czuje 10-letnia dziewczynka, która słyszy, że musi dotknąć dna, żeby się od niego odbić? Z czego może cieszyć się 8-letni chłopiec, z którym nikt nie chce się bawić?
 • Jedli na łóżku i parapecie. Nie było ich stać nawet na stół

  Jedli na łóżku i parapecie. Nie było ich stać nawet na stół

  - Zakładałam mu koszulkę, bluzkę z długim rękawem, bluzę i cienką kurtkę. Mówił, że mu ciepło - opowiada Justyna - mama 7-letniego Kacpra, który nie miał zimowej kurtki, bo rodziców nie było na nią stać.
 • ​Tomasz Majewski: To było druzgocące

  ​Tomasz Majewski: To było druzgocące

  Tomasz Majewski wie, jak wygrywać w życiu i w sporcie. Zna smak porażek i smak zwycięstwa. Dzisiaj przekazuje Szlachetnej Paczce buty, w których zdobył drugie mistrzostwo olimpijskie w Londynie. Buty skrywają tajemnicę wygrywania - bo jeszcze rok przed złotem olimpijskim, Tomek przeżył największą porażkę w swoim życiu. Historia jest inspiracją do walki z biedą, bo każdy bohater musi mieć siłę, aby podnieść się po upadku.
 • Jestem szczęśliwa, gdy moje dziecko oddycha

  Jestem szczęśliwa, gdy moje dziecko oddycha

  - Dziecko niepełnosprawne to nie jest powód do smutku. Jestem dumna z Klaudii. Dziękuję Bogu, że dostałam w życiu taką misję - mówi Dominika.
 • Michał Jurecki: Dopóki walczę, jestem zwycięzcą

  Michał Jurecki: Dopóki walczę, jestem zwycięzcą

  Michał Jurecki wie, jak wygrywać w życiu i w sporcie. Choć porażki go wkurzają, mówi, że są nawozem sukcesu. Trudno mu przegrywać nawet z córką w karty. Dzisiaj przekazuje SZLACHETNEJ PACZCE piłkę, która była z jego drużyną w czasie meczu Ligii Mistrzów w Niemczech, kiedy dzień po porażce w półfinale, zdobyli brąz. Jego historia jest motywacją do walki po upadkach.

Filmy - Szlachetna Paczka (2)

 • Wielki finał Szlachetnej Paczki. Sportowcy i politycy pomagają

  9-10 grudnia to dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Trwa finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców. Największe paczkowe magazyny znajdują się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.W tym roku pomoc trafi do blisko 20 tys. rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. To kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, a wolontariusze pracują z rodzinami nad tym, by trwale poprawić ich sytuację, pomagając im samodzielnie radzić sobie z trudnościami.
 • Złoci medaliści dla Szlachetnej Paczki

  Złoci medaliści dla Szlachetnej Paczki.