InteriaTV - Szlachetna Paczka

Filmy - Szlachetna Paczka (27)

 • Królowa polskiego driftu Karolina Pilarczyk o swojej pasji

  Zrezygnowałam z życia rodzinnego, ale ten sport jest tak niezwykły, że nie myślę, żeby cokolwiek mi zabrał – powiedziała w rozmowie z Interią mistrzyni Europy w drifcie samochodowym Karolina Pilarczyk. Spotkaliśmy ją podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Twórca Runmageddonu: Warto było postawić wszystko na jedną kartę

  Pracowałem po nocach, spałem po trzy, cztery godziny przez pół roku, żeby się do tego pierwszego Runmageddonu przygotować i było to fantastyczne wyzwanie, z którym chętnie się mierzyłem – mówił Jarosław Bieniecki, twórca Runmageddonu i mówca motywacyjny. Na temat trudnych początków realizacji swojego pomysłu rozmawiał z nami podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Magdalena Fularczyk-Kozłowska: Na sukces pracowałam 16 lat

  W mojej wioślarskiej karierze blisko siedemnaście lat nie było usłane różami. Było mi bardzo ciężko, ale dziś już wiem, że to wszystko działo się z jakiejś przyczyny. Sukces okupiony cierpieniem, czy to kontuzją czy prywatnymi sprawami, jednak bardziej cieszy i jest taki bardziej wartościowy – powiedziała Magdalena Fularczyk-Kozłowska, polska wioślarka i złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. O swojej karierze i ciężkiej pracy rozmawiała z nami podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Ks. Stryczek: Bycie biednym jest nieznośnym stanem

  Uważam, że bycie biednym jest takim nieznośnym stanem. Znam wielu takich ludzi. Zawsze jesteś pod kreską, zawsze czujesz, że nie masz już następnego dnia, nie masz prawa do marzeń, że się nic dobrego nie wydarzy, że jesteś nikim. Ja tych ludzi chcę z tego smogu, z takiego dołowania wydobyć - mówił twórca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości ks. Jacek Stryczek podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Ks. Stryczek: Szlachetna Paczka to chyba największy start-up społeczny w Polsce

  Szlachetna Paczka zbudowana jest na wielu przemyśleniach, na przykład - jak pomagam, to ci którzy otrzymują pomoc, powinni zmienić swoje życie, żeby sobie poradzić w życiu. Ludzie mają potrzebę pomagania i ja ich w to włączam - mówił twórca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości ks. Jacek Stryczek podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie.To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Ks. Stryczek: Zacznij żyć genialnie - co to znaczy?

  Zacznij żyć genialnie - to jest odpowiedź na to, że na rynku globalnym ludzie zaczęli szukać pomysłu na siebie - mówił twórca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości ks. Jacek Stryczek podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki – Duchowo / Genialnie / Globalnie. To już druga edycja kongresu organizowanego przez Szlachetną Paczkę. Zeszłoroczny, przebiegający pod hasłem „Nowatorskie pomysły na rozwój ciebie i twojego biznesu” zgromadził 350 uczestników, którzy podczas 10 prelekcji i 3 paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami na temat finansów osobistych, związków, biznesu społecznego i motywacji.
 • Ta rodzina wiele wycierpiała. Szlachetna Paczka pospieszyła z pomocą

  Pani Genowefa oraz jej syn Janusz wspólnie wychowują czwórkę dzieci: Dawida, Grzegorza, Oliwię i Gabrysię. Chwilą największego bólu dla rodziny był moment, gdy żona pana Janusza zapadła w długą śpiączkę i zmarła. Babcia, mąż i dzieci bardzo ciężko to przeżyły. To był bolesny cios dla całej rodziny - nadzieja na to, że pani Danusia się obudzi i wróci do domu, odeszła w zapomnienie.Pani Genowefa przejęła obowiązki matki i bardzo się cieszy, że dzieci są zdrowe i nic im nie dolega. Pan Janusz mimo złego stanu zdrowia stara się zapewnić rodzinie dochód i - wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie jako pracownik służb ochrony - podjął pracę jako ochroniarz w jednym z krakowskich lokali. Rodzina mieszka w wynajętym domu, więc zmaga się z pokrywaniem miesięcznego, wysokiego czynszu. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej i żałoby po śmierci pani Danuty, rodzina jest pełna ciepła, gościnności i nadziei na przyszłość. W tej rodzinie każdy pomaga sobie nawzajem. Najważniejszymi potrzebami były codziennie produkty, takie jak żywność czy środki czystości oraz nowa pralka. Wszystkie z nich udało się darczyńcom zrealizować.
 • Wolontariuszki Szlachetnej Paczki: Większa radość jest z dawania niż z brania

  Katarzyna Borzęcka i Katarzyna Kuczyńska to wolontariuszki Szlachetnej Paczki. Wyjaśniły w rozmowie z Interią, w jaki sposób działa organizacja i jakimi kryteriami kierują się przy wyborze rodzin, które mają być potem obdarowane.
 • Szlachetna Paczka: W tym roku dzieją się cuda

  Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, opowiedziała o organizacji Szlachetnej Paczki i pomysłach na pomoc dla potrzebujących.Trwa 17. finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców prawie 20 tys. rodzin w potrzebie. Największe paczkowe magazyny znajdują się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.
 • Wielki finał Szlachetnej Paczki. Sportowcy i politycy pomagają

  9-10 grudnia to dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Trwa finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców. Największe paczkowe magazyny znajdują się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.W tym roku pomoc trafi do blisko 20 tys. rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. To kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, a wolontariusze pracują z rodzinami nad tym, by trwale poprawić ich sytuację, pomagając im samodzielnie radzić sobie z trudnościami.