szkoły

Artykuły - Szkoły (2064)

Filmy - Szkoły (6)

 • Polska szkoła. W takich warunkach nie da się uczyć!

  Hałas - zamiast ciszy i skupienia - to niestety wciąż duży problem w polskich szkołach. Okazuje się, że winne temu nie są tylko dzieci i ich "głośny" sposób bycia, ale także... sposób projektowania budynków. Nadal część placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach powoduje, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni. - Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko około 70 procent sylab – mówi Mikołaj Jarosz, który specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych w firmie Ecophon Saint-Gobain.
 • Prowincja lepsza niż wielkie miasto?

  Oto, jak uczniowie szkół znajdujących się w powiecie bocheńskim reklamują placówki, do których uczęszczają! Tego rodzaju kampanie często ocierają się o śmieszność - ale ci młodzi ludzie pokazali klasę i potencjał!
 • Szkoły do likwidacji

  W tym roku ma zniknąć od pięciuset do nawet tysiąca szkół. Sprawie przyjrzała się reporterka RMF FM, Agnieszka Witkowicz.
 • Koniec wakacji. Czas do szkoły!

  Jak przygotować swoje dziecko do rozpoczęcia szkolnej edukacji tuż po wakacjach? Dowiedz się, co na ten temat mówią specjaliści.