szkoły

Artykuły - Szkoły (1356)

Filmy - Szkoły (8)

 • Szkoły bez świadectw z paskiem?

  Szkoły bez świadectw z czerwonym paskiem byłyby lepsze? - Świadectwo z wyróżnieniem jest taką wisienką na torcie w gonitwie za ocenami – powiedział Marcin Stiburski, nauczyciel matematyki i fizyki w szkole podstawowej. – Wkręcamy sobie ten wyścig szczurów szkolny, który doprowadza do tego, że dzieci są przemęczone i nie wytrzymują presji – dodał. Psycholog dr Aleksandra Piotrowska opowiedziała o tym, jak oceny szkolne wpływają na uczniów. Czy świadectwo z wyróżnieniem to dyskryminacja? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy przepełnione szkoły są bezpieczne?

  Przepełnione szkoły, zatłoczone korytarze. Co z bezpieczeństwem uczniów? Kto ponosi odpowiedzialność za tę sytuację? – Każdy dyrektor powinien przejrzeć plan przeciwpożarowy, przede wszystkim to, co jest związane z ewakuacją. I, jeżeli to nie jest spełnione, powinien interweniować – powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa Mariusz Sokołowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polska szkoła. W takich warunkach nie da się uczyć!

  Hałas - zamiast ciszy i skupienia - to niestety wciąż duży problem w polskich szkołach. Okazuje się, że winne temu nie są tylko dzieci i ich "głośny" sposób bycia, ale także... sposób projektowania budynków. Nadal część placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach powoduje, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni. - Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko około 70 procent sylab – mówi Mikołaj Jarosz, który specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych w firmie Ecophon Saint-Gobain.
 • Prowincja lepsza niż wielkie miasto?

  Oto, jak uczniowie szkół znajdujących się w powiecie bocheńskim reklamują placówki, do których uczęszczają! Tego rodzaju kampanie często ocierają się o śmieszność - ale ci młodzi ludzie pokazali klasę i potencjał!