szkoly

Artykuły - Szkoly (280)

 • Dyrektor szkoły żydowskiej oskarżony o niezgłoszenie pedofilii

  Dyrektor ortodoksyjnej szkoły żydowskiej w Paryżu został oskarżony o niepowiadomienie policji o przypadkach pedofilii, której miał się dopuścić szkolny woźny - poinformowały w piątek źródła francuskiego wymiaru sprawiedliwości.
 • Zagranica nadal przyciąga absolwentów

  Zagranica nadal przyciąga absolwentów

  - Po fali powrotów do kraju z emigracji, Polacy ponownie decydują się na życie za granicą. Jednak tym razem nie są to wyjazdy na kilka miesięcy, ale na stałe - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej'.
 • Polska powinna przyjąć system niemiecki

  Polska powinna przyjąć system niemiecki

  Albo będziemy inwestować w szkolnictwo zawodowe, albo będziemy musieli sprowadzać fachowców z innych krajów. Związek Rzemiosła Polskiego apeluje, aby w Polsce przyjąć rozwiązania, które u nas w kraju będą rozwijać wykwalifikowaną siłę roboczą.
 • E-szkoła z kieszeni rodziców

  E-szkoła z kieszeni rodziców

  - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) rozważa wariant informatyzacji szkoły, w którym rząd nie będzie fundował uczniom tabletów - informuje "Rzeczpospolita".
 • MEN znowu chce łączyć szkoły

  MEN znowu chce łączyć szkoły

  Rząd wraca do pomysłu, by umożliwić przedszkolom i szkołom tworzenie grup przedszkolno-podstawowych i gimnazjalno-licealnych. Taka regulacja znalazła się niespodziewanie w projekcie noweli ustawy o finansach publicznych - informuje "Rzeczpospolita".
 • Szkoły ciężko chorują już od przedszkola

  Szkoły ciężko chorują już od przedszkola . Polska edukacja jest niedofinansowana i przestarzała - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Szkoły chorują już od przedszkola

  Polska edukacja jest niedofinansowana i przestarzała - taka jest konkluzja specjalnych raportów kuratoriów oświaty, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Uchybienia związane z maturami w śląskich szkołach

  Uchybienia związane z maturami w śląskich szkołach

  Kilkadziesiąt różnych uchybień wykryła kontrola przeprowadzona po tegorocznych maturach w 118 szkołach średnich woj. śląskiego. Zorganizowało ją - w szkołach, gdzie wyniki były złe lub których dotyczyły skargi - Kuratorium Oświaty w Katowicach.
 • Litwa: Niski poziom w polskich szkołach? "Manipulacja"

  Poziom nauczania w szkołach polskich na Litwie jest 3-4-krotnie niższy w porównaniu ze średnią krajową - informuje litewski portal Delfi.lt, przytaczając wyniki egzaminów maturalnych z niektórych przedmiotów. Według Polaków jest to świadoma manipulacja.
 • NIK: Szkoły specjalne naciągają

  W Polsce państwo płaci więcej za nauczanie dzieci niepełnosprawnych, gdyż potrzebują one dodatkowej opieki, muszą się uczyć w mniej licznych klasach i mieć dostęp do zajęć rewalidacyjnych, donosi "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Szkoly (3)

 • "Lubiłem chodzić do szkoły"

  Paweł Stasiak wspomina swój pierwszy dzień w szkole, kiedy to wybrał się na zajęcia lekcyjne bez... tornistra. - Lubiłem chodzić do szkoły, w przeciwieństwie do niektórych kolegów, którzy wagarowali - śmieje się lider Papa D.
 • Sześciolatki idą do szkoły

  Czterolatki idą do szkoły w Luksemburgu; pięciolatki w Wielkiej Brytanii; sześciolatki - we Francji, Włoszech i... Polsce. Czy nasze szkoły są na to przygotowane.
 • Szkoły do likwidacji

  W tym roku ma zniknąć od pięciuset do nawet tysiąca szkół. Sprawie przyjrzała się reporterka RMF FM, Agnieszka Witkowicz.