50-letni Rosjanin Jurij Krasnożan powołany został na funkcję trenera piłkarskiej reprezentacji Kazachstanu. Zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Czecha Miroslava Beranka.

Niezwykła historia trenera, który zaginął po meczu

Po 96 godzinach odnalazł się trener drugoligowego włoskiego klubu Brescia Calcio Marco Giampaolo. Był on ścigany przez kibiców, niezadowolonych z pasma niepowodzeń swojej drużyny.
  • MŚ siatkarek: Szkoleniowiec Serbii ma słabość do Polski

MŚ siatkarek: Szkoleniowiec Serbii ma słabość do Polski

Długoletni selekcjoner reprezentacji Serbii Zoran Terzic nie ukrywa ogromnej sympatii do polskich siatkarek. Według niego, Polki po powrocie do kadry Małgorzaty Glinki-Mogentale są zdecydowanie silniejsze niż przed rokiem, gdy zdobywały brązowy medal ME.
  • Euroliga: Problemy kadrowe Lotosu Gdynia

Poważne problemy kadrowe przed czwartkowym inauguracyjnym meczem Euroligi kobiet z MKB Euroleasing Sopron ma trener Lotosu Gdynia. Część koszykarek dopadła grypa jelitowa, a Sandora Irvin doznała urazu mięśnia przywodziciela.
  • Krebok: Trener powinien rozmawiać z siatkarzami po polsku

Krebok: Trener powinien rozmawiać z siatkarzami po polsku

Były trener reprezentacji Polski siatkarzy Wiktor Krebok uważa, że szkoleniowiec, który obejmie kadrę po zwolnionym w poniedziałek Argentyńczyku Danielu Castellanim, powinien porozumiewać się z zawodnikami po polsku.
  • Wenger: Nie można się przyczepić do Fabiańskiego

Wenger: Nie można się przyczepić do Fabiańskiego

Łukasz Fabiański ma w końcu powody do zadowolenia. Został bramkarzem numer jeden Arsenalu Londyn, a szkoleniowiec Arsene Wenger ma powody, by go chwalić.
  • Opinie trenerów po meczu Górnik - Wisła

Zagraliśmy dziś lepiej niż w ostatnich tygodniach, ale niestety przegraliśmy - powiedział po porażce w Zabrzu z Górnikiem trener Wisły Kraków Robert Maaskant. Szkoleniowiec gospodarzy, Adam Nawałka, stwierdził: - W pierwszej połowie zagraliśmy źle, zbyt daleko od rywali i dlatego konieczne były korekty w ustawieniu. Po przerwie tworzyliśmy już zespół.
  • Trener Zagłębia nie grymasi po meczu z Lechem

Szkoleniowiec Zagłębia Lubin Marek Bajor był po spotkaniu z Lechem Poznań niezwykle zadowolony - trudno mu się zresztą dziwić. - Mogliśmy wygrać wyżej, ale jeżeli w każdym spotkaniu zdobędziemy o jednego gola więcej, to nie będę grymasił - stwierdził po wygranej 1:0 z "Kolejorzem".
  • Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2-2

Polonia Warszawa pod wodzą Pawła Janasa zremisowała trzeci mecz ligowy z rzędu. Znany z porywczego charakteru prezes Polonii Józef Wojciechowski wkrótce może stracić cierpliwość do popularnego "Janosika". Szkoleniowiec Polonii pocieszać się może tym, że zwycięstwo ze Śląskiem było naprawdę blisko. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w samej końcówce meczu!
  • Wielkie niewiadome w składzie Lecha

Wielkie niewiadome w składzie Lecha

Czy dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach pomogła trenerowi Lecha Poznań Jackowi Zielińskiemu lepiej przygotować zespół do zmagań o mistrzostwo Polski? - Przerwa dała wiele, po raz kolejny mogliśmy poćwiczyć w składzie zbliżonym do futsalowego - ironicznie żartował szkoleniowiec "Kolejorza".