szkolenie

Artykuły - Szkolenie (198)

 • Milion dolarów na szkolenia dla pracowników McDonald's

  Milion dolarów na szkolenia dla pracowników McDonald's

  Aż milion dolarów powiększy wkrótce budżet na inicjatywy edukacyjne McDonald's. Polski oddział sieci zdobył go w międzynarodowym wewnętrznym programie grantowym tej globalnej organizacji.
 • Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych

  Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych

  ​Brakuje wam pomysłu na siebie? Dotychczasowa praca nie sprawia satysfakcji? A może dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy? Jeśli wasze odpowiedzi są twierdzące, warto zainteresować się programem "#YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz". W akcję zaangażowały się Coca-Cola HBC Polska i organizacje pozarządowe wspierające aktywizację zawodową młodych osób.
 • Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Finansowanie edukacji pracownika, związanej z jego pracą i profilem działalności firmy, to dla przedsiębiorcy opłacalna inwestycja. W określonych przypadkach odliczy ją od podatku. Ma też prawo zobowiązać zatrudnionego do pozostania na etacie nawet do 3 lat po zakończeniu szkolenia, kursu czy też studiów podyplomowych. Gdyby jednak, we wskazanym czasie pracobiorca został zwolniony z przyczyn wyraźnie leżących po jego stronie, to istnieje możliwość obciążenia go wydatkami za takie szkolenie.
 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.
 • Urlop szkoleniowy nie zawsze obowiązkowy

  Urlop szkoleniowy nie zawsze obowiązkowy

  Powoli zbliża się czas inauguracji nowego roku akademickiego, w czasie którego wielu pracowników rozpocznie lub będzie kontynuowało naukę. Jeżeli podnoszenie kwalifikacji zawodowych na studiach lub w innych formach, np. na kursach czy szkoleniach, odbywa się za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy, pracownikom przysługuje m.in. urlop szkoleniowy.
 • W cztery dni zrobią z ciebie agenta 007. Serio

  W cztery dni zrobią z ciebie agenta 007. Serio

  Jeśli fantazjowanie o przygodach rodem z filmów o szpiegu Jej Królewskiej Mości przestało ci już wystarczać, to mamy dla ciebie dobre wieści. Bondem można zostać w cztery dni.
 • Jakie kursy gwarantują pracę?

  Jakie kursy gwarantują pracę?

  Na rynku pracy istnieją pewne grupy zawodów, na które zapotrzebowanie nie maleje już od wielu lat. Nie wszyscy wiedzą, że kompetencje i uprawnienia niezbędne do ich wykonywania można zdobyć w zaledwie kilka czy kilkanaście miesięcy. Wystarczy chcieć i wiedzieć, na jaki kurs czy szkolenie postawić, aby po jego ukończeniu znaleźć pracę praktycznie od ręki.
 • Linie Emirates wprowadzi wirtualne szkolenie personelu pokładowego oparte na grze symulacyjnej

  Linie Emirates wprowadzi wirtualne szkolenie personelu pokładowego oparte na grze symulacyjnej

  Linie Emirates, we współpracy z firmą Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny przewoźnik wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
 • Polacy nie chcą się dokształcać. Rynek pracy nam ucieka

  Polacy nie chcą się dokształcać. Rynek pracy nam ucieka

  Aż 63 proc. dorosłych Polaków nie zwiększało w ubiegłym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w żaden sposób swoich kompetencji zawodowych.
 • Jak nie zbankrutować w szkole?

  Jak nie zbankrutować w szkole?

  Jak sprawić, aby korepetycje nie doprowadziły do bankructwa? A może warto płacić za szkołę? M.in na te pytania postaramy się odpowiedzieć z pomocą ekspertów w ramach naszego cyklu Twoje Pieniądze w RMF FM. Pierwszy września oznacza pierwszy dzwonek dla czterech milionów 700 tysięcy uczniów. Od godziny 11 uruchomimy infolinię, pod numerem której będziecie mogli zapytać o możliwości dofinansowania nauki dzieci. Po południu porozmawiamy z dyrektorami szkół: publicznej, prywatnej i społecznej. Zajrzymy też do kieszeni nauczycieli.

Filmy - Szkolenie (4)