szkolenie

Artykuły - Szkolenie (199)

 • Żużel. Dobrucki wciąż chce przyciągać młodych. Pomysły są, lecz pozostają jeszcze rezerwy

  Żużel. Dobrucki wciąż chce przyciągać młodych. Pomysły są, lecz pozostają jeszcze rezerwy

  Podczas reprezentacyjnej konferencji prasowej Rafał Dobrucki ponownie poruszył temat konieczności przyciągania młodzieży do żużla. Trener kadry Polski mocno zabiega o to, by liczba adeptów rosła. O to walczą również inni, m.in. zwiększając liczbę juniorskich występów. Nadal w tym zakresie pozostają jednak elementy do poprawy.
 • Milion dolarów na szkolenia dla pracowników McDonald's

  Milion dolarów na szkolenia dla pracowników McDonald's

  Aż milion dolarów powiększy wkrótce budżet na inicjatywy edukacyjne McDonald's. Polski oddział sieci zdobył go w międzynarodowym wewnętrznym programie grantowym tej globalnej organizacji.
 • Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych

  Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych

  ​Brakuje wam pomysłu na siebie? Dotychczasowa praca nie sprawia satysfakcji? A może dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy? Jeśli wasze odpowiedzi są twierdzące, warto zainteresować się programem "#YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz". W akcję zaangażowały się Coca-Cola HBC Polska i organizacje pozarządowe wspierające aktywizację zawodową młodych osób.
 • Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Finansowanie edukacji pracownika, związanej z jego pracą i profilem działalności firmy, to dla przedsiębiorcy opłacalna inwestycja. W określonych przypadkach odliczy ją od podatku. Ma też prawo zobowiązać zatrudnionego do pozostania na etacie nawet do 3 lat po zakończeniu szkolenia, kursu czy też studiów podyplomowych. Gdyby jednak, we wskazanym czasie pracobiorca został zwolniony z przyczyn wyraźnie leżących po jego stronie, to istnieje możliwość obciążenia go wydatkami za takie szkolenie.
 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.
 • Urlop szkoleniowy nie zawsze obowiązkowy

  Urlop szkoleniowy nie zawsze obowiązkowy

  Powoli zbliża się czas inauguracji nowego roku akademickiego, w czasie którego wielu pracowników rozpocznie lub będzie kontynuowało naukę. Jeżeli podnoszenie kwalifikacji zawodowych na studiach lub w innych formach, np. na kursach czy szkoleniach, odbywa się za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy, pracownikom przysługuje m.in. urlop szkoleniowy.
 • W cztery dni zrobią z ciebie agenta 007. Serio

  W cztery dni zrobią z ciebie agenta 007. Serio

  Jeśli fantazjowanie o przygodach rodem z filmów o szpiegu Jej Królewskiej Mości przestało ci już wystarczać, to mamy dla ciebie dobre wieści. Bondem można zostać w cztery dni.
 • Jakie kursy gwarantują pracę?

  Jakie kursy gwarantują pracę?

  Na rynku pracy istnieją pewne grupy zawodów, na które zapotrzebowanie nie maleje już od wielu lat. Nie wszyscy wiedzą, że kompetencje i uprawnienia niezbędne do ich wykonywania można zdobyć w zaledwie kilka czy kilkanaście miesięcy. Wystarczy chcieć i wiedzieć, na jaki kurs czy szkolenie postawić, aby po jego ukończeniu znaleźć pracę praktycznie od ręki.
 • Linie Emirates wprowadzi wirtualne szkolenie personelu pokładowego oparte na grze symulacyjnej

  Linie Emirates wprowadzi wirtualne szkolenie personelu pokładowego oparte na grze symulacyjnej

  Linie Emirates, we współpracy z firmą Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny przewoźnik wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
 • Polacy nie chcą się dokształcać. Rynek pracy nam ucieka

  Polacy nie chcą się dokształcać. Rynek pracy nam ucieka

  Aż 63 proc. dorosłych Polaków nie zwiększało w ubiegłym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w żaden sposób swoich kompetencji zawodowych.

Filmy - Szkolenie (6)