Sport - szkolenia

Artykuły - Szkolenia (64)

 • Euro 2012: Na stadionach pojawią się stewardzi

  Wyszkoleni stewardzi pojawią się na polskich stadionach podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. PZPN kończy prace nad programem szkolenia takich osób, które w przyszłości będą pracować także w polskich klubach.
 • Wydział Szkolenia PZPS negatywnie ocenił występ Polaków

  Wydział Szkolenia PZPS po niemal trzygodzinnym spotkaniu z trenerem reprezentacji Danielem Castellanim negatywnie ocenił występ Polaków w mistrzostwach świata we Włoszech.
 • Piotr Nowakowski: Daniel Castellani powinien zostać

  Piotr Nowakowski: Daniel Castellani powinien zostać

  W najbliższych dniach rozstrzygną się losy szkoleniowca polskich siatkarzy Daniela Castellaniego, który w poniedziałek przedstawi Wydziałowi Szkolenia PZPS analizę porażki w mistrzostwach świata. "Trener powinien zostać" - uważa środkowy Piotr Nowakowski.
 • Trenerzy Villarreal w Kielcach. Pokazali jak szkolić młodzież

  Przedstawiciele hiszpańskiego CF Villarreal Adolfo Abad Barrios - dyrektor ds. szkolenia dzieci i młodzieży oraz Pablo Ortells Balaguer - dyrektor ds. wyszukiwania talentów piłkarskich, zaprezentowali w Kielcach system funkcjonujący w tym klubie.
 • Andrzej Piątek: Czas na kadry młodzieżowe

  - Nie tylko Maja Włoszczowska, ale i inni kolarze mogą zdobywać medale olimpijskie dla Polski. Może jeszcze nie w Londynie, ale za sześć lat w Rio de Janeiro - uważa trener mistrzyni świata w kolarstwie górskim i dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek.
 • Szkolić, czy kupić? Polska nie ma wyboru

  Ile klubów powinno grać w polskiej Ekstraklasie? Tylko te, które stać na akademie dla młodzieży, a na razie nie znajduję takich nawet ośmiu. Reforma szkolenia to jedyny ratunek dla umierającej piłki w Polsce.
 • Kołtoń: A Franz dalej bojowy...

  W sobotę czeka nas mecz Polska - Ukraina, który na pewno ma znaczenie dla selekcjonera Franciszka Smudy, ale w PZPN toczy się większa gra. Nie tylko o Franza, ale i zmiany dotyczące szkolenia.
 • Marek Batkiewicz otwiera "Goalie Academy"

  Od czasów Andrzeja Tkacza, Gabriela Samoleja, czy "wczesnego" Marka Batkiewicza (bramkarz turnieju kwal. Olimpijskich w Shefield w 1993 r.) reprezentacja Polski nie ma golkipera na światowym poziomie. Czy to się zmieni za kilka lat dzięki "Goalie Academy", jaką otworzył Batkiewicz ze słowackim fachowcem bramkarskim - Janem Bajtoszem?
 • Piotr Reiss otwiera Akademię PR9

  Akademia Piłkarska 21, jaką założyli w Krakowie Tomasz Frankowski, Mirosław Szymkowiak i Marek Konieczny okazała się sukcesem, są spore szanse, że tak samo będzie z Akademią Reissa PR 9, jaką w Poznaniu i okolicach otwiera żywa ikona Lecha Piotr Reiss.
 • Lato dogadał się z Axlem Springerem i poświęci Engela?

  Grzegorz Lato w zamian za dwuletnią "ochronę" ze strony gazet Axla Springera, czyli "Faktu", "Przeglądu Sportowego" i "Newsweeka" ma pozbyć się dyrektora sportowego PZPN-u Jerzego Engela i zreformować Wydział Szkolenia - z taką wiadomością zadzwonił do mnie dobrze poinformowany znajomy. Dzielę się nią z Naszymi Czytelnikami.