Szkolenia / Edukacja

Artykuły - Szkolenia / Edukacja (10)

 • Prawo do odliczenia VAT od zakupu usługi kateringowej

  Prawo do odliczenia VAT od zakupu usługi kateringowej

  Jestem czynnym podatnikiem VAT. W ramach działalności gospodarczej prowadzę szkolenia - opodatkowane VAT. Ponoszę m.in. koszt wyżywienia uczestników szkolenia. W tym celu nabywam od innego podatnika VAT obiady, które dostarczane są do sali szkoleniowej. Na otrzymanej fakturze widnieje opis "usługa kateringowa". Czy przysługuje mi z tego tytułu prawo do odliczenia VAT?
 • Tysiące ofert pracy dla nauczycieli. MEN o reformie oświaty

  Tysiące ofert pracy dla nauczycieli. MEN o reformie oświaty

  Każde dziecko będzie miało zapewnione miejsce w szkole obwodowej, jesienią będą dla nich podręczniki, a w bazach prowadzonych przez kuratoria jest ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli, w tym 1,9 tys. to oferty na co najmniej pół etatu - zapewnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
 • Wiceminister nauki: Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych absolwentów. Także humanistów

  Wiceminister nauki: Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych absolwentów. Także humanistów

  Liczne zmiany zachodzące na rynku pracy mogą utrudniać młodym ludziom planowanie kariery, ale przynajmniej jedna reguła pozostaje stała. Jak przekonuje prof. Daria Nałęcz, wiceminister nauki, rynek zawsze będzie potrzebował dobrze wykształconych absolwentów, zarówno po kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. Jej zdaniem ukończenie wysokiej jakości studiów znacząco zmniejsza ryzyko zawodowego niepowodzenia.
 • Ministrowie chcą odebrać nauczycielom obecne przywileje

  Ministrowie chcą odebrać nauczycielom obecne przywileje

  Członkowie rządu domagają się od MEN wprowadzenia elastycznego systemu motywacyjnego oraz likwidacji dodatku wiejskiego i innych wysokich świadczeń.
 • Raport: Polsce ciągle w ogonie krajów OECD

  Zwiększenie liczby dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, wzrost osób z wyższym wykształceniem, nakłady na edukacje wyższe niż w innych krajach OECD i płace nauczycieli niższe niż w tych krajach - taki obraz Polski wynika z raportu "Education at a Glance".
 • Pracownik z perspektywą

  Pracownik z perspektywą

  Obecna sytuacja na rynku pracy, szczególnie ludzi młodych, skłania do szukania odpowiedzi na pytania: w jakim kierunku warto się kształcić oraz w zdobywanie jakich umiejętności warto zainwestować teraz, by za 5-7 lat wykonywać satysfakcjonującą pracę? Zapytani przez Pracuj.pl eksperci rynku pracy wskazali na najbardziej perspektywiczne kierunki, ale przyznają, że jedyne, co w tej chwili jest pewne, to zmiana i ciągła konieczność dostosowywania się do potrzeb gospodarki.
 • Pokolenie młodych bezrobotnych

  Pokolenie młodych bezrobotnych

  Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”. Już teraz w samej Wspólnocie 23,6 procent Europejczyków do 24 roku życia nie ma zatrudnienia, a średni okres, w którym pozostają bez pracy, wciąż się wydłuża. W Polsce do tej grupy należy przeszło 700 tysięcy osób.
 • Tajny raport MEN: Nauczyciel jak wół

  Tajny raport MEN: Nauczyciel jak wół

  Pedagodzy znikają ze szkół zwykle przed południem. Sami jednak wyliczyli, że należą im się nadgodziny.
 • 5,4 mld złotych na podwyżki pensji dla nauczycieli akademickich

  5,4 mld złotych na podwyżki pensji dla nauczycieli akademickich

  Dodatkowe pieniądze na pensje pracowników naukowych trafiły już do uczelni. Ministerstwo nauki liczy, że jeszcze w maju trafią bezpośrednio do pracowników. W tym roku na ten cel z budżetu przeznaczono ponad 900 mln zł.
 • Bezrobotny wyszkolony nadaremno

  Bezrobotny wyszkolony nadaremno

  Pod koniec marca na jedną ofertę pracy przypadało średnio 57 bezrobotnych. Tak źle nie było od sześciu lat. Osoby szukające zajęcia biorą udział w dziesiątkach kursów, które nie przekładają się na zatrudnienie.

Filmy - Szkolenia / Edukacja (6)

 • KGHM szuka młodych liderów

  W czasach zmian i turbulencji rynkowych zarówno państwo jak i firmy potrzebują prawdziwych przywódców. Prezes KGHM Marcin Chludziński chce rozwijać odpowiednie kompetencje przyszłych liderów wśród młodego pokolenia, dlatego powołał Szkołę Przywództwa KGHM – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Uczestniczka Programu szkoła Pionierów PFR

  Uczestnicy Programu Szkoła Pionierów PFR prezentowali swoje pomysły biznesowe z różnych dziedzin: motoryzacja, transport, energetyka, MedTech, robotyka, działania społeczne, sztuczna inteligencja.
 • Partnerem programu Szkoła Pionierów PFR był TDJ

  Uczestnicy Programu Szkoła Pionierów PFR prezentowali swoje pomysły biznesowe z różnych dziedzin: motoryzacja, transport, energetyka, MedTech, robotyka, działania społeczne, sztuczna inteligencja. Partnerem programu Szkoła Pionierów PFR był TDJ
 • Uczestnik Szkoły Pionierów PFR o odważnych projektach

  Uczestnicy Programu Szkoła Pionierów PFR prezentowali swoje pomysły biznesowe z różnych dziedzin: motoryzacja, transport, energetyka, MedTech, robotyka, działania społeczne, sztuczna inteligencja.