szkoła

Synonimy:
szkola,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Szkoła (873)

 • Zmiany w dyscyplinarkach nauczycieli już w kwietniu

  Zmiany w dyscyplinarkach nauczycieli już w kwietniu

  27 lutego 2020
 • Szkoła strefą wolną od telefonów? Ciemne chmury nad komórkami

  Szkoła strefą wolną od telefonów? Ciemne chmury nad komórkami

  Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie. Wśród omawianych zagrożeń znalazło się uzależnienie od telefonów z dostępem do sieci. Pojawiły się głosy, by uczynić szkoły strefą wolną od komórek.
 • Podwyżki w szkole. W 2020 r. więcej dla nauczycieli, sekretariatu i woźnych

  Podwyżki w szkole. W 2020 r. więcej dla nauczycieli, sekretariatu i woźnych

  Samorządowe budżety muszą się w przyszłym roku zmierzyć nie tylko z kolejną podwyżką dla nauczycieli, ale też ze wzrostem płac pracowników niepedagogicznych – zwracają uwagę samorządowcy.
 • Pięć sposobów na to, by dziecko polubiło szkołę

  Pięć sposobów na to, by dziecko polubiło szkołę

  Rozpoczęcie szkoły to wielkie przeżycie dla dziecka. Naszą rolą jest pomóc mu łagodnie wejść w nowy etap życia. Podpowiadamy, co zrobić, by polubiło szkołę.
 • Zadbaj o dobrą kondycję swojego ucznia

  Zadbaj o dobrą kondycję swojego ucznia

  Wakacje minęły, zaczyna się szkoła. Dla niektórych to powrót do starych znajomych, dla innych zmiana otoczenia i nowe wyzwania. Zobacz o czym trzeba pamiętać wysyłając małego człowieka do szkoły i jak sprawić, by nie kojarzyła mu się źle.
 • Dobra praktyka czy upokarzanie dzieci?

  Dobra praktyka czy upokarzanie dzieci?

  ​Pewien nauczyciel znalazł się w ogniu krytyki, gdy kazał swoim uczniom nosić na głowach kartonowe pudła. Wszystko po to, aby nie ściągali podczas sprawdzianów.
 • Nowe zasady opieki zdrowotnej nad uczniami

  Nowe zasady opieki zdrowotnej nad uczniami

  W nowym roku szkolnym będą obowiązywały nowe zasady opieki zdrowotnej nad dziećmi w szkołach. 12 września wchodzi w życie ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Według zapisów każda szkoła podstawowa i średnia w Polsce będzie mieć do dyspozycji dentystę oraz pielęgniarkę lub higienistkę.
 • Państwowa czy niepubliczna - którą szkołę wybrać?

  Państwowa czy niepubliczna - którą szkołę wybrać?

  Wybór szkoły podstawowej dla naszej pociechy jest niezwykle trudny. Z jednej strony musimy wziąć pod uwagę zainteresowania i predyspozycje dziecka, z drugiej różnorodność programów, oferowanych zajęć czy poziom nauki, jaki zapewnia placówka edukacyjna. Rodzice często wahają się pomiędzy szkołą niepubliczną a państwową. Dlatego warto przyjrzeć się, jakie są zalety jednej i drugiej, i na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Filmy - Szkoła (49)

 • Codziennie odprowadza dziewczynkę na autobus. Urocze

  Ten psiak to prawdziwy przyjaciel! Codziennie odprowadza dziewczynkę przed dom i czeka, aż nie przyjedzie szkolny autobus. Urocze, prawda?
 • Wzruszająca chwila. Tego się nie spodziewał

  Uczniowie oklaskami powitali kolegę, który wrócił do szkoły po zakończonej półrocznej chemioterapii. W 2016 roku u sześciolatka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez cały ten czas znajomi i nauczyciele wspierali go i dopingowali w powrocie do zdrowia. (STORYFUL/x-news)
 • Koniec terroru czerwonego atramentu w szkołach?

  Nauczycielka Katarzyna Maciąg oraz metodyk dr Marzena Żylińska rozmawiały o tym, jak motywować uczniów do nauki. Dlaczego ważne jest zastąpienie czerwonego długopisu, którym nauczyciele sprawdzają prace uczniów, innym kolorem? – Jesteśmy wszyscy wychowani w kulturze błędu, czyli nasza uwaga była zawsze kierowana na nasze deficyty, a nie na nasze zasoby – podkreśliła Żylińska. – Propagujemy metodę zielonego ołówka, musimy odejść od kultury błędu i stworzyć kulturę wspierania rozwoju – dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Praca nie jest najważniejsza. Policyjny pies bawi się balonem podczas wizyty w szkole

  Pamiętajcie, praca to nie wszystko! Doskonałym przykładem jest tu Ace, który na czas wizyty w szkole postanowił zrzucić wizerunek groźnego psa policyjnego. Futrzak z radością bawił się balonem ku uciesze uczniów. Pełnia szczęścia? (STORYFUL/x-news)