szkoła

Synonimy:
szkola,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Szkoła (875)

 • Pozwól dziecku płynąć z prądem!

  Pozwól dziecku płynąć z prądem!

  Chyba każdy się zgodzi, że klasyczna edukacja jest niedopasowana do tego, jak pracuje mózg, psychika i ciało dzieci. To dla tego dla większości z nich nauka jest przykrym obowiązkiem i zamiast rozwijać swoje pasje są zmęczone i zniechęcone. Podobnie jak rodzice. Przeczytaj fragment książki Mikołaja Marcela " Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem" o znaczeniu w naszym życiu flow.
 • GIS rekomenduje izolatki w każdej szkole

  GIS rekomenduje izolatki w każdej szkole

  Rekomendujemy, żeby każda placówka oświatowa miała dedykowaną izolatkę poinformowała zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska.
 • Zmiany w dyscyplinarkach nauczycieli już w kwietniu

  Zmiany w dyscyplinarkach nauczycieli już w kwietniu

  27 lutego 2020
 • Szkoła strefą wolną od telefonów? Ciemne chmury nad komórkami

  Szkoła strefą wolną od telefonów? Ciemne chmury nad komórkami

  Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie. Wśród omawianych zagrożeń znalazło się uzależnienie od telefonów z dostępem do sieci. Pojawiły się głosy, by uczynić szkoły strefą wolną od komórek.
 • Podwyżki w szkole. W 2020 r. więcej dla nauczycieli, sekretariatu i woźnych

  Podwyżki w szkole. W 2020 r. więcej dla nauczycieli, sekretariatu i woźnych

  Samorządowe budżety muszą się w przyszłym roku zmierzyć nie tylko z kolejną podwyżką dla nauczycieli, ale też ze wzrostem płac pracowników niepedagogicznych – zwracają uwagę samorządowcy.
 • Pięć sposobów na to, by dziecko polubiło szkołę

  Pięć sposobów na to, by dziecko polubiło szkołę

  Rozpoczęcie szkoły to wielkie przeżycie dla dziecka. Naszą rolą jest pomóc mu łagodnie wejść w nowy etap życia. Podpowiadamy, co zrobić, by polubiło szkołę.
 • Zadbaj o dobrą kondycję swojego ucznia

  Zadbaj o dobrą kondycję swojego ucznia

  Wakacje minęły, zaczyna się szkoła. Dla niektórych to powrót do starych znajomych, dla innych zmiana otoczenia i nowe wyzwania. Zobacz o czym trzeba pamiętać wysyłając małego człowieka do szkoły i jak sprawić, by nie kojarzyła mu się źle.
 • Dobra praktyka czy upokarzanie dzieci?

  Dobra praktyka czy upokarzanie dzieci?

  ​Pewien nauczyciel znalazł się w ogniu krytyki, gdy kazał swoim uczniom nosić na głowach kartonowe pudła. Wszystko po to, aby nie ściągali podczas sprawdzianów.

Filmy - Szkoła (49)

 • Codziennie odprowadza dziewczynkę na autobus. Urocze

  Ten psiak to prawdziwy przyjaciel! Codziennie odprowadza dziewczynkę przed dom i czeka, aż nie przyjedzie szkolny autobus. Urocze, prawda?
 • Wzruszająca chwila. Tego się nie spodziewał

  Uczniowie oklaskami powitali kolegę, który wrócił do szkoły po zakończonej półrocznej chemioterapii. W 2016 roku u sześciolatka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez cały ten czas znajomi i nauczyciele wspierali go i dopingowali w powrocie do zdrowia. (STORYFUL/x-news)
 • Koniec terroru czerwonego atramentu w szkołach?

  Nauczycielka Katarzyna Maciąg oraz metodyk dr Marzena Żylińska rozmawiały o tym, jak motywować uczniów do nauki. Dlaczego ważne jest zastąpienie czerwonego długopisu, którym nauczyciele sprawdzają prace uczniów, innym kolorem? – Jesteśmy wszyscy wychowani w kulturze błędu, czyli nasza uwaga była zawsze kierowana na nasze deficyty, a nie na nasze zasoby – podkreśliła Żylińska. – Propagujemy metodę zielonego ołówka, musimy odejść od kultury błędu i stworzyć kulturę wspierania rozwoju – dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Praca nie jest najważniejsza. Policyjny pies bawi się balonem podczas wizyty w szkole

  Pamiętajcie, praca to nie wszystko! Doskonałym przykładem jest tu Ace, który na czas wizyty w szkole postanowił zrzucić wizerunek groźnego psa policyjnego. Futrzak z radością bawił się balonem ku uciesze uczniów. Pełnia szczęścia? (STORYFUL/x-news)