szerszenie

Artykuły - Szerszenie (23)

 • Złapano okaz "szerszenia mordercy"

  Złapano okaz "szerszenia mordercy"

  Szerszenie azjatyckie stanowią śmiertelne zagrożenie dla populacji pszczół w Ameryce Północnej. Mogą być niebezpieczne także dla ludzi. Departament Rolnictwa Stanu Waszyngton po raz pierwszy wykrył i złapał samca owada nazywanego potocznie "szerszeniem mordercą".
 • W USA pojawiły się gigantyczne szerszenie

  W USA pojawiły się gigantyczne szerszenie

  ​Niezwykle groźne, azjatyckie szerszenie pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Niepokojące jest to, że mogą one zagrażać ludziom.
 • Mordercze szerszenie. Kolejna plaga tego roku?

  Mordercze szerszenie. Kolejna plaga tego roku?

  Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym SARS-CoV-2. Ponad 1 150 000 osób jest już zarażonych, a niemal 70 tysięcy ludzi umarło z jego powodu. Kilka dni temu Pentagon pierwszy raz w historii opublikował nagrania z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) i gdyby ta fabuła wydawała się niewystarczająca, to kraj właśnie może nawiedzić... plaga morderczych szerszeni. W USA zaobserwowano największe na świecie szerszenie, które corocznie zabijają dziesiątki ludzi i z łatwością mogą zniszczyć populację pszczół.
 • Wielkopolskie: Mężczyzna zmarł po użądleniach szerszeni

  Wielkopolskie: Mężczyzna zmarł po użądleniach szerszeni

  Jak podaje portal "epoznan.pl", do tragedii doszło w miejscowości Lipie Góry. Mężczyzna został użądlony przez szerszenie w trakcie wycinki gałęzi.
 • Seria śmiertelnych ukąszeń owadów na Słowacji

  Seria śmiertelnych ukąszeń owadów na Słowacji

  Już cztery osoby w ciągu tygodnia zmarły na Słowacji od ukąszenia owadów. We wszystkich przypadkach ofiary okazały się być uczulone na ich jad.
 • "Szerszenie-zabójcy" plagą w Chinach. 42 zabitych

  "Szerszenie-zabójcy" plagą w Chinach. 42 zabitych

  Roje szerszeni w ostatnich miesiącach zabiły już 42 osoby w północno-zachodnich Chinach - podają rządowe media.
 • Groźne osy i szerszenie

  Groźne osy i szerszenie

  Eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ich ukąszenie, w przypadku osób uczulonych na jad, może doprowadzić nawet do śmierci. Warto zatem zadzwonić po specjalistyczną pomoc.
 • "Szerszenie" żądlą, powrót Carmelo

  "Szerszenie" żądlą, powrót Carmelo

  W dwóch czwartkowych meczach ligi NBA gospodarze schodzili z parkietu jako zwycięzcy. W Nowym Orleanie koszykarze Hornets pokonali Dallas Mavericks 104:88, a w Denver Nuggets wygrali z Portland Trail Blazers 106:90.
 • "Szerszenie" użądliły w Denver

  "Szerszenie" użądliły w Denver

  Czwartkowa noc przyniosła polskim sympatykom NBA dwa spotkania. W obydwu górą byli goście. New Orleans Horntes ograli Denver Nuggets, a Washington Wizards nie sprostali Orlando Magic.
 • Spłonęła świątynia, bo szerszeń zaatakował mnicha

  Zaatakowany przez szerszenie japoński mnich buddyjski, który próbował usunąć gniazdo owadów ze świątyni, upuścił w panice pochodnię, co doprowadziło do pożaru.

Filmy - Szerszenie (2)

 • Użądlenie może wywołać wstrząs. Jak odróżnić te owady?

  Użądlenie przez pszczołę, osę, szerszenia czy trzmiela jest bolesne, a w skrajnych przypadkach, gdy owad ukąsi w okolicę ust, gardła lub języka, bywa niebezpieczne. Bardzo uważać muszą także osoby uczulone na jad, bo nawet jedno użądlenie może spowodować wstrząs anafilaktyczny.
 • Dawniej nie docierały do Polski, teraz mogą nam zagrażać

  Polska to nie egzotyczna Australia, gdzie żyje tak wiele jadowitych zwierząt. Ukąszenia rodzimych pająków, owadów lub żmij są śmiertelne tylko w nielicznych nieszczęśliwych przypadkach, gdy nastąpi wstrząs anafilaktyczny. W naszym klimacie możemy na razie czuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o jadowite stworzenia, ale coraz częściej słyszymy o owadach i pajęczakach, które wędrują z cieplejszych kontynentów i pojawiają się w Europie.Czy są dużo groźniejsze od europejskich gatunków?