szerszeń

Artykuły - Szerszeń (8)

 • ​Miód z wkładką. W słoiku znajdziesz potężnego szerszenia!

  ​Miód z wkładką. W słoiku znajdziesz potężnego szerszenia!

  Miód chyba każdemu kojarzy się ze słodką, lepką substancją. Za sprawą Japończyków może się to zmienić. Pszczeli produkt z prefektury Oita postanowiono "poprawić" przez zatopionego w nim przerażającego szerszenia!
 • Horror? Nie, to gniazdo szerszeni!

  Horror? Nie, to gniazdo szerszeni!

  Zazwyczaj gniazda szerszeni są zbliżone wielkością do piłki do koszykówki. Tak nie było w przypadku konstrukcji znalezionej przez tego internautę...
 • Co warto wiedzieć o szerszeniach?

  Co warto wiedzieć o szerszeniach?

  Jaka jest rola szerszeni w środowisku?
 • Groźne osy i szerszenie

  Groźne osy i szerszenie

  Eksperci przestrzegają przed samodzielnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Ich ukąszenie, w przypadku osób uczulonych na jad, może doprowadzić nawet do śmierci. Warto zatem zadzwonić po specjalistyczną pomoc.
 • Spłonęła świątynia, bo szerszeń zaatakował mnicha

  Zaatakowany przez szerszenie japoński mnich buddyjski, który próbował usunąć gniazdo owadów ze świątyni, upuścił w panice pochodnię, co doprowadziło do pożaru.
 • "Zielony Szerszeń" bez Smitha

  "Zielony Szerszeń" bez Smitha

  Kevin Smith ("Dogma", "Jay i Cichy Bob kontratakują") zrezygnował z reżyserii kinowej wersji słynnego w latach 80. komiksu "Zielony Szerszeń". "Nie mogę sprzeniewierzyć się własnej wizji filmu" - oświadczył twórca w wypowiedzi dla magazynu "Empire Online".
 • Zielony Jake Gyllenhaal

  Zielony Jake Gyllenhaal

  Kevin Smith ("Dogma"), który przygotowuje się do przeniesienia na ekran kinowy słynnego w latach 80. komiksu "Zielony Szerszeń", najprawdopodobniej znalazł już aktora, który wcieli się w głównego bohatera opowieści. Jak donoszą media reżyser spotkał się niedawno z Jakem Gyllenhaalem ("Balonowy chłopak", "Pojutrze").
 • Kevin Smith i "Zielony Szerszeń"

  Kevin Smith i "Zielony Szerszeń"

  Amerykański twórca Kevin Smith ("Dogma", "Jay i Cichy Bob kontratakują") zamierza przenieść na ekran kinowy słynny w latach 80. komiks "Zielony Szerszeń". Film powstanie w wytwórni Miramax, podał w środę, 18 lutego, magazyn Variety.

Filmy - Szerszeń (1)

 • Szerszenie zaatakowały w Barlinku

  Barlinek jest nazywany polską stolicą nordic walkingu. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie, które zostały zakłócone przez stado szerszeni. Owady zaatakowały zawodników, doszło do 30 ugryzień. Organizatorka biegu Katarzyna Mielczarek opowiedziała, jak sytuacja wyglądała na miejscu i jak przebiegała akcja ratunkowa. (Dzień Dobry TVN/x-news)