Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz

Artykuły - Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz (6)

 • Szef MSW obiecał klubom piłkarskim wsparcie w walce z pseudokibicami

  Szef MSW obiecał klubom piłkarskim wsparcie w walce z pseudokibicami

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił po spotkaniu z przedstawicielami władz Ekstraklasy SA oraz Wisły Kraków i Zawiszy Bydgoszcz, że policja zapewni wsparcie tym, którzy odważą się walczyć z bandytyzmem na piłkarskich stadionach.
 • Sienkiewicz o sytuacji na Ukrainie: Obecnie nie ma zagrożenia dla Polski

  Sienkiewicz o sytuacji na Ukrainie: Obecnie nie ma zagrożenia dla Polski

  W tej chwili nie ma żadnych sygnałów o bezpośrednim zagrożeniu dla Polski - podkreślił we wtorek szef MSW, koordynator służb specjalnych Bartłomiej Sienkiewicz, odnosząc się do sytuacji na Ukrainie. Zaznaczył jednak, że trudno przewidzieć, co stanie się za pół roku.
 • Sienkiewicz: Kluczem do przyszłości Ukrainy jest wewnętrzna stabilność

  Sienkiewicz: Kluczem do przyszłości Ukrainy jest wewnętrzna stabilność

  Wewnętrzna stabilność, a także sprawna władza to według szefa resortu spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza m.in. klucz do przyszłości Ukrainy. Minister przekonywał jak ważny jest sygnał dla zagranicy, że na Ukrainie nie panuje chaos.
 • Sienkiewicz: PiS chce chodzić w aureoli męczeństwa. Prawica histeryzuje

  Sienkiewicz: PiS chce chodzić w aureoli męczeństwa. Prawica histeryzuje

  - Kiedyś polowałem. Chodziłem na polowania z wujem, który był mi jak ojciec. Potem uleczyłem się z polowania. Zacząłem się wspinać. Strach o własne życie jest ciekawszy od zabijania zwierzątek" - mówi Bartłomiej Sienkiewicz w Kontrwywiadzie radia RMF FM. Pytany o PiS, który twierdzi, że szef MSZ poluje na opozycję, odpowiada: "To rodzaj stałego elementu histerycznego w wykonaniu polskiej prawicy. Oni mają jakiś problem. Wciąż chcą być w latach 80., chcą być prześladowani, mieć aureolę męczeństwa i kombatanctwa. Na tego rodzaju instynkty nie ma rady".
 • Szef MSW: Ustawa o monitoringu wizyjnym absolutnie niezbędna

  Szef MSW: Ustawa o monitoringu wizyjnym absolutnie niezbędna

  Ustawowe uregulowanie monitoringu wizyjnego jest absolutnie niezbędne, ponieważ do tej pory w Polsce nie było żadnych przepisów w tym zakresie - podkreślił w środę szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Mieliśmy wolną amerykankę czy dzikie pole - dodał.
 • Dlaczego policja nie zatrzymała ks. Gila? Minister tłumaczy

  Dlaczego policja nie zatrzymała ks. Gila? Minister tłumaczy

  ​W sprawie ks. Wojciecha Gila gospodarzem jest prokuratura, policja wykonywała czynności pomocnicze - powiedział w piątek wieczorem minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz pytany, dlaczego na podstawie tzw. czerwonej noty Interpolu polska policja nie zatrzymała ks. Gila.

Filmy - Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz (1)

 • Sienkiewicz: Ukraina - przekroczono linię, od której zaczyna się nowa rzeczywistość

  To akt terroru. Mamy do czynienia z porwaniem. Opowieści, że wysłannicy OBWE są u separatystów ukraińskich gośćmi, można między bajki włożyć. - Oni sami tak mówią? - Pamiętajmy, że to zakładnicy w rękach porywaczy - tłumaczy szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Porwanie obserwatorów OBWE, to akt terroru dokonany przez siły prorosyjskie. Rosja odcina się od porwania obserwatorów OBWE, ale to ma tyle wspólnego z prawdą, co odcinanie się od wydarzeń na Krymie - wyjaśnia. - To podniesienie ręki na przedstawicieli wspólnoty międzynarodowej. Doszło do przekroczenia linii, od której zaczyna się nowa rzeczywistość - dodaje i zapewnia, że polskie służby są „w kontakcie ze służbami ukraińskimi”. - Nie sądzę, żeby ta sytuacja miała trwać długo - mówi szef MSW o zatrzymaniu na wschodniej Ukrainie wysłanników OBWE.