Szef BBN Stanisław Koziej

Artykuły - Szef BBN Stanisław Koziej (6)

 • "Prawdopodobna agresja poniżej progu wojny"

  "Prawdopodobna agresja poniżej progu wojny"

  Sama decyzja o rozlokowaniu składów sprzętu dla amerykańskiej armii jest ważniejsza niż wielkość sił, którym ma służyć; to sygnał mający zniechęcić potencjalnego agresora do działań poniżej progu otwartej wojny – ocenił we wtorek szef BBN Stanisław Koziej.
 • "Rosja daje sobie prawo do interwencji w sprawy sąsiadów"

  "Rosja daje sobie prawo do interwencji w sprawy sąsiadów"

  Szef Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej komentuje nową doktrynę militarną Rosji. "Nie zaskakuje radykalnie nowymi stwierdzeniami" – ocenił.
 • Koziej: Polska gotowa wesprzeć nową strategię Obamy w walce z terroryzmem

  Koziej: Polska gotowa wesprzeć nową strategię Obamy w walce z terroryzmem

  Wystąpienie prezydenta Baracka Obamy to zapowiedź zastosowania nowej strategii zwalczania terroryzmu - nie bezpośredniej walki, lecz wsparcia miejscowych sił i pomocy dla ludności; Polska jest gotowa włączyć się w te działania - powiedział w piątek szef BBN Stanisław Koziej.
 • Koziej: W Polsce mogą stacjonować większe siły NATO

  Koziej: W Polsce mogą stacjonować większe siły NATO

  Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że w Polsce może stacjonować kilka tysięcy żołnierzy NATO. Generał Stanisław Koziej podkreślił jednak w Jedynce, że nie dojdzie do tego od razu.
 • Koziej: Polska musi produkować własne bezzałogowce

  Koziej: Polska musi produkować własne bezzałogowce

  Polska musi konstruować i produkować własne bezzałogowce, by w pełni kontrolować te systemy; dlatego Biuro Bezpieczeństwa Narodowego na polecenie prezydenta opracuje narodowy program bezzałogowców - zapowiedział w czwartek szef BBN Stanisław Koziej.
 • RBN: trzeba zastanowić się nad zarządzaniem energetyką

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że trzeba zastanowić się nad integracją zarządzania sprawami energetyki w państwie, w tym także na szczeblu rządowym - poinformował po poniedziałkowym posiedzeniu Rady szef BBN Stanisław Koziej.