szczyt ekologiczny

Artykuły - Szczyt ekologiczny (5)

 • Togetair 2021. Miliony na zielony transport, ale milion e-aut to marzenie

  Togetair 2021. Miliony na zielony transport, ale milion e-aut to marzenie

  ​Rozwój elektromobilności nie jest tak szybki, jak pierwotnie planowano. Po polskich drogach jeździ zaledwie 20 tys. samochodów elektrycznych. Gonimy nie tylko Norwegię i Niemcy, ale nawet Ukrainę, gdzie zrejestrowanych jest 50 tys. takich aut. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza udzielać wsparcia na zielony transport publiczny, ale też na wymianę flot samochodowych i na infrastrukturę ładowania. Na samą budowę stacji ładowania planuje przeznaczyć 800 mln zł.
 • Black Rock kładzie nacisk na politykę klimatyczną

  Black Rock kładzie nacisk na politykę klimatyczną

  ​Wiele czasu - niektórzy stwierdziliby zapewne, że zbyt wiele - poświęcałem ostatnio kwestii klimatu jako przyszłego czynnika wyceny. Ostatnio jednak pojawiła się informacja, która jest więcej niż interesująca i niejako potwierdza obrany przeze mnie kierunek. Black Rock, największa na świecie spółka zarządzająca funduszami, z aktywami o wartości 7 bln USD, podobnie jak my zapatruje się na zmiany klimatu - mianowicie "prezes BlackRock utrzymuje, że kryzys klimatyczny doprowadzi wkrótce do "fundamentalnego przekształcenia finansów".
 • Katowice szukają wolontariuszy na szczyt klimatyczny

  Katowice szukają wolontariuszy na szczyt klimatyczny

  Urząd Miasta w Katowicach poszukuje wolontariuszy chcących pracować podczas Szczytu Klimatycznego (COP24), który odbędzie się w grudniu. Do Katowic przybędzie wtedy 30 tys. gości z blisko 200 krajów, by wyznaczyć najważniejsze kierunki ochrony klimatu.
 • Dziś rusza szczyt klimatyczny

  Dziś rusza szczyt klimatyczny

  O zawetowanie propozycji Komisji Europejskiej ws. nowych celów polityki klimatyczno-energetycznej zaapelowali do premiera Donalda Tuska przedstawiciele Solidarności. Dziś rozpoczął się unijny szczyt, który ma być poświęcony m.in. tej kwestii.
 • Niemiecka prasa krytycznie oceniła szczyt klimatyczny w Warszawie

  Niemiecka prasa krytycznie oceniła zakończony w weekend szczyt klimatyczny ONZ w Warszawie. Wytknęła brak konkretnych rezultatów spotkania, a Polsce, jako gospodarzowi, zbyt małe zaangażowanie oraz dymisję ministra środowiska Marcina Korolca w czasie obrad.