szczur

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Szczur (ssak) ,

Artykuły - Szczur (18)

 • Oto jak (nie)świadomie krzywdzimy małe zwierzęta domowe

  Oto jak (nie)świadomie krzywdzimy małe zwierzęta domowe

  Ponad połowa Polaków posiada zwierzę domowe. Najczęściej jest to pies lub kot, ale chętnie opiekujemy się też gryzoniami, gadami i rybkami. I właśnie te ostatnie, z założenia uznawane za niekłopotliwe, mają ciężkie życie. Dlaczego? Otóż większość osób nie zadaje sobie trudu poznania ich potrzeb. W konsekwencji popełniają błędy i skazują swojego pupila na smutne życie, często w cierpieniu.
 • Inwazja szczurów w Rosji. "To potwory"

  Inwazja szczurów w Rosji. "To potwory"

  Rosyjskie szczury przestają bać się ludzi i wchodzą do mieszkań i domów. Tylko w Moskwie ponad setka osób została w tym roku pogryziona przez te szkodniki.
 • Naukowcy wydrukowali trójwymiarowy szkielet szczura

  Naukowcy wydrukowali trójwymiarowy szkielet szczura

  Naukowcom udało się wydrukować model szkieletu szczura w 3D. Czy to osiągnięcie ma jakieś praktyczne zastosowanie, czy powinno być traktowane jako ciekawostka?
 • W Timorze Wschodnim odkryto kości szczura olbrzyma

  Kości dużego szczura nieznanego wcześniej gatunku odkryto w Timorze Wschodnim - informuje serwis EurekAlert. Zdaniem odkrywców, był to największy szczur, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi. Według szacunków ważył ok. sześciu kilogramów.
 • Nornica czy szczur? Co odwróciło uwagę od Obamy

  Nornica czy szczur? Co odwróciło uwagę od Obamy

  Duże poruszenie wzbudził w Waszyngtonie gryzoń, który w czwartek przebiegł tuż przed przemawiającym prezydentem Barackiem Obamą. W dyskusję na temat gatunku stworzenia włączyli się nawet przedstawiciele Białego Domu.
 • Popsute piosenki Kim Nowak

  Popsute piosenki Kim Nowak

  Do sklepów właśnie trafia debiutancka płyta grupy Kim Nowak - nowego projektu braci Waglewskich: Fisza i Emade.
 • Znaleziono nowy gatunek wielkiego szczura

  Znaleziono nowy gatunek wielkiego szczura

  Nieznany do tej pory gatunek wielkiego szczura znaleziono w dżungli Papui-Nowej Gwinei - podaje w poniedziałek portal internetowy BBC.
 • Dochody ZUS zagrożone?

  Dochody ZUS zagrożone?

  We wtorek ZUS zaciągnął kredyt na 200 mln zł. W kasie FUS w 2009 roku może zabraknąć od 5 do 8 mld zł - poinformowała w środę Maria Szczur, wiceprezes ZUS.
 • Powołanie członka Zarządu Pana Jacka Szczur.

  Raport bieżący nr 16/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Spółki DREWEX S.A., zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 22) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim informuje, że w dniu 25 czerwca 2009 roku Rada Nadzo