Biznes - szczęście

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Szczęście (Film (2007)[Happiness] Reż.Jin-ho Hur) ,

Artykuły - Szczęście (37)

 • Zdrowie największą wartością w życiu

  Jak wynika z danych GUS, za najważniejszą wartość w życiu 66 proc. Polaków uważa zdrowie a 23 proc. rodzinę i szczęście rodzinne. Wśród trzech najbardziej istotnych wartości wymieniana jest również wiara religijna.
 • Eurostat: Poziom zadowolenia z życia obywateli UE. Gdzie jest Polska?

  Eurostat: Poziom zadowolenia z życia obywateli UE. Gdzie jest Polska?

  Eurostat przyjrzał się poziomowi zadowolenia z życia mieszkańców UE. Czy zależy on od bogactwa? Czym jest tzw. paradoks Easterlina?
 • Powodzenie w inwestycjach nie zawsze idzie w parze z poczuciem szczęścia

  Powodzenie w inwestycjach nie zawsze idzie w parze z poczuciem szczęścia

  Inwestycje na giełdzie mogą przynieść duże zyski, ale niekoniecznie musi iść za tym szczęście inwestora. Poziom szczęścia z powodu zysku z inwestycji rośnie w szybkim tempie tylko na początkowym etapie bogacenia się. Potem napływ gotówki może jednak powodować negatywne skutki, które blokują odczuwanie satysfakcji z pomnażania kapitału.
 • Ufunduj kieszonkowe na Dzień Dziecka

  Ufunduj kieszonkowe na Dzień Dziecka

  Niełatwo dawać dziecku pieniądze tak, aby pomagały w wychowaniu, a nie je psuły. O ile warto regularnie wypłacać kieszonkowe, to już nagradzanie gotówką za wykonywanie obowiązków domowych, czy dobre stopnie może spowodować dużo więcej szkód niż pożytku - przekonuje psycholog.
 • Szklanka pełna do połowy

  Szklanka pełna do połowy

  Od 25 lat nie było nam tak dobrze. Bijemy rekordy w byciu szczęśliwymi. Na przekór kryzysowi, rządowi i opozycji, kursom walut i podwyżkom w sklepach. Zwariowaliśmy?
 • Przełom w ekonomii szczęścia

  Przełom w ekonomii szczęścia

  Czy bogactwo poprawia ludzki byt? Na to zadawane od tysięcy lat pytanie od 1974 roku próbuje się znaleźć odpowiedź empiryczną. Richard Easterlin rozpoczął wtedy dyskusję ekonomistów nad tym zagadnieniem, dowodząc, że nie widać wyraźnego związku między szczęściem a materialnym dobrobytem. Po latach para ekonomistów z University of Michigan podważyła te ustalenia.
 • Nasze zarobki wypadają dramatycznie

  Bardzo niskie zarobki i słabe warunki mieszkaniowe w Polsce umiejscawiają nasz kraj poza pierwszą dziesiątką najszczęśliwszych krajów świata. Tak wynika z najnowszego rankingu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
 • Koniec z przesądami na rynku nieruchomości

  Koniec z przesądami na rynku nieruchomości

  Władze chińskiej stolicy zakazały deweloperom omijania liczb 4, 13 i 14 podczas numeracji pięter i budynków.
 • W wieku 46 lat wpadniesz w dołek

  W wieku 46 lat wpadniesz w dołek

  Życie przywykło się postrzegać jako długi i powolny schyłek od młodości ku starości, tymczasem jego wykres przypomina bardziej hydrauliczne kolanko w kształcie litery "U" - pisze brytyjski tygodnik "The Economist" i podkreśla, że na starość ludzie stają się szczęśliwsi.
 • Pieniądze mogą dać szczęście?

  Pieniądze mogą dać szczęście?

  Czy właśnie po to wchodzi się na szczyt bogactwa, żeby zobaczyć, że niczego tam nie ma? Że nie samo posiadanie, ale dopiero dzielenie się majątkiem może dać prawdziwą satysfakcję?