menway - szczęście

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Szczęście (Film (2007)[Happiness] Reż.Jin-ho Hur) ,

Artykuły - Szczęście (44)

 • Odkryj w sobie sisu. Dlaczego Finowie są najszczęśliwszym narodem świata?

  Odkryj w sobie sisu. Dlaczego Finowie są najszczęśliwszym narodem świata?

  ONZ opublikowała w marcu 2021 roku najnowszy Światowy Ranking Szczęścia (ang. World Happiness Report), w którym kolejny rok z rzędu wygrał kraj, dzięki któremu świat poznał m.in. saunę, ideę morsowania w jeziornych przeręblach oraz telefony marki Nokia. Mowa oczywiście o Finlandii. Jaka jest tajemnica sukcesu „szczęśliwości” Finów? Naukowcy oraz sami Finowie dopatrują się powodów w ich filozofii życia zwanej „sisu”.
 • Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Stare przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak naukowcy mają na ten temat nieco inne zdanie. Po raz kolejny przyjrzeli się popularnemu powiedzeniu i stwierdzili, że te dwie wartości są od siebie zależne. Wraz ze wzrostem pierwszej rośnie też druga.
 • Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  "Pieniądze szczęścia nie dają" to złota myśl powtarzana od lat głównie przez tych, którzy ich nie mają. Chociaż trzeba przyznać, że z wielką fortuną wiąże się niejedna życiowa czy rodzinna tragedia. Amerykańscy naukowcy (a któż by inny) zauważyli jednak, że z biegiem lat ludzie coraz częściej wiążą poczucie szczęścia z tym, co i ile posiadają.
 • Przemek Wieczorek - fighter bez rąk

  Przemek Wieczorek - fighter bez rąk

  Czy można wydostać się nawet z najgłębszego życiowego dołka i przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu? Okazuje się, że tak. Co ciekawe - jest to możliwe nawet bez pomocy rąk. Najlepszym przykładem Przemysław Wieczorek z Aleksandrowa Łódzkiego, który w wypadku kolejowym stracił obie kończyny górne. Dziś ten 28-latek zaraża wszystkich pozytywną energią, zdobywa medale na zawodach taekwondo i przekonuje, że życie należy brać... pełnymi garściami.
 • Czy seks sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi?

  Czy seks sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi?

  Kiedy jesteśmy naprawdę szczęśliwi? Kiedy mamy dużo pieniędzy, dobrą pracę, wspaniałe relacje rodzinne? Czynników wpływających na poczucie naszego szczęścia jest o wiele więcej. Socjolodzy dodali do nich również porównywanie swojego życia seksualnego z seksem przyjaciół.
 • Im więcej, tym szczęśliwiej

  Im więcej, tym szczęśliwiej

  Szczęście samo z nieba nie spada, trzeba o nie się starać. Okazuje się, że poczucie szczęścia szybciej przyjdzie, gdy człowiek szczęścia będzie szukał w grupie.
 • Gwarantem poczucia szczęścia jest...

  Gwarantem poczucia szczęścia jest...

  Flora bakteryjna! Takiej odpowiedzi na to pytanie na pewno się nie spodziewaliśmy.
 • W którym kraju żyje się najlepiej?

  W którym kraju żyje się najlepiej?

  Dobra władza dba o szczęście obywateli, niestety zbyt rzadko to się zdarza. Warto więc sprawdzić, gdzie są takie wspaniałe miejsca na świecie.
 • Ojcowie są szczęśliwsi niż mężczyźni bezdzietni

  Ojcowie są szczęśliwsi niż mężczyźni bezdzietni

  Kanadyjscy i amerykańscy naukowcy odkryli, że posiadanie dzieci, pomimo pojawienia się dodatkowych obowiązków, sprawia, iż ludzie czują się bardziej szczęśliwi.
 • Tajemnica szczęścia. Znamy odpowiedź!

  Tajemnica szczęścia. Znamy odpowiedź!

  Najszczęśliwszy jest człowiek zadowolony z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.