Szczęście świata

Artykuły - Szczęście świata (9)

 • "Szczęście świata" nagrodzone w USA

  "Szczęście świata" nagrodzone w USA

  Znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność film Michała Rosy "Szczęście świata" odniósł kolejne międzynarodowe sukcesy. Film otrzymał wyróżnienia na dwóch prestiżowych festiwalach filmowych w USA: ​Grand Prix - Główną Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Denver oraz Grand Prix - Główną Nagrodę Golden Teeth of Camera na 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce w Chicago.
 • "Szczęście świata" najlepszym filmem 46. Lubuskiego Lata Filmowego

  "Szczęście świata" najlepszym filmem 46. Lubuskiego Lata Filmowego

  ​Film w reż. Michała Rosy "Szczęście świata" zdobył Złote Grono w głównym konkursie 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Festiwal zakończyła sobotnia gala w amfiteatrze przy zamku joannitów, na której wręczono nagrody. Wieczorną uroczystość uświetnił koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej.
 • "Polska bez znieczulenia" w Canal+

  "Polska bez znieczulenia" w Canal+

  W ostatni weekend czerwca Canal+ zaprezentuje cykl "Polska bez znieczulenia". Jakie filmy obejrzą widzowie?
 • Karolina Gruszka zachwyca niczym Amelia

  Karolina Gruszka zachwyca niczym Amelia

  ​"To film dla osób lubiących kino subtelne i nastrojowe" - mówi Karolina Gruszka w wideo-wywiadzie promującym "Szczęście świata". Najnowsza produkcja Michała Rosy, to pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy - pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.
 • "Szczęście świata": Ostatnia polska premiera 2016

  "Szczęście świata": Ostatnia polska premiera 2016

  "Szczęście świata" Michała Rosy jest ostatnim polskim filmem, który wejdzie na ekrany kin w 2016 roku. Premiera obrazu zaplanowana jest na 23 grudnia.
 • "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze

  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze

  12 grudnia w Warszawie odbyła się uroczysta premiera "Szczęścia świata" - najnowszego filmu Michała Rosy. Obok reżysera, twórcy wielokrotnie nagradzanych obrazów: "Co słonko widziało", "Cisza" i "Rysa", w wydarzeniu wzięli udział aktorzy: Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński, Tomasz Borkowski, Dariusz Chojnacki, Przemysław Bluszcz, Andrzej Konopka, Dorota Segda, Barbara Lubos i Grzegorz Palkowski.
 • "Szczęście świata": Wszyscy pożądają Karoliny Gruszki

  "Szczęście świata": Wszyscy pożądają Karoliny Gruszki

  Jest już zwiastun nowego filmu Michała Rosy. "Szczęście świata" to pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy - pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.
 • "Szczęście świata" [recenzja]: Z krainy osobności

  "Szczęście świata" [recenzja]: Z krainy osobności

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni dowodzi jednego: mamy w polskim kinie twórców, którzy mimo biegu lat, biegu dni, pracy na planach reklam i seriali, nie oglądają się na mody, trendy ani na innych. Takim twórcą jest bez wątpienia Michał Rosa ("Co słonko widziało"), którego "Szczęście świata", choć dalekie od ideału, jest filmem osobnym, autorskim i pozbawionym pretensji. Ot, zmysłowy namysł nad historią. I matematyką.
 • Karolina Gruszka: Nośnik kobiecej zmysłowości

  Karolina Gruszka: Nośnik kobiecej zmysłowości

  Piękna Żydówka Róża, zauroczeni nią trzej mężczyźni: Polak, Ślązak i młody Niemiec oraz zazdrosne o nią kobiety są bohaterami filmu "Szczęście świata". Obraz w reżyserii Michała Rosy pokazany został na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W tej pełnej humoru, wzruszeń i magii opowieści o mieszkańcach pewnej kamienicy na Śląsku, główną rolę gra Karolina Gruszka. "To bardzo zmysłowy film" - mówi aktorka w rozmowie z dziennikarką RMF FM.

Zdjęcia - Szczęście świata (24)

 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze
 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze
 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze
 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze
 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze
 • film.interia.pl
  "Szczęście świata": Gwiazdy na premierze

Filmy - Szczęście świata (1)