szczęście

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Szczęście (Film (2007)[Happiness] Reż.Jin-ho Hur) ,

Artykuły - Szczęście (637)

 • Odkryj w sobie sisu. Dlaczego Finowie są najszczęśliwszym narodem świata?

  Odkryj w sobie sisu. Dlaczego Finowie są najszczęśliwszym narodem świata?

  ONZ opublikowała w marcu 2021 roku najnowszy Światowy Ranking Szczęścia (ang. World Happiness Report), w którym kolejny rok z rzędu wygrał kraj, dzięki któremu świat poznał m.in. saunę, ideę morsowania w jeziornych przeręblach oraz telefony marki Nokia. Mowa oczywiście o Finlandii. Jaka jest tajemnica sukcesu „szczęśliwości” Finów? Naukowcy oraz sami Finowie dopatrują się powodów w ich filozofii życia zwanej „sisu”.
 • Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Stare przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak naukowcy mają na ten temat nieco inne zdanie. Po raz kolejny przyjrzeli się popularnemu powiedzeniu i stwierdzili, że te dwie wartości są od siebie zależne. Wraz ze wzrostem pierwszej rośnie też druga.
 • Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Naukowcy już wiedzą, gdzie zamieszkać, aby być szczęśliwym

  Dom blisko morza, jeziora lub rzeki może być prawdziwym kluczem do szczęścia. Tak przynajmniej wskazują badania.
 • Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Islandia regularnie znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia na świecie. Jednym ze źródeł dobrego samopoczucia mieszkańców tej wyspy są gorące kąpiele, które zbawiennie wpływają nie tylko na stan ducha, ale też sprzyjają zacieśnianiu więzi społecznych, co jest jednym z kluczowych elementów wpływających na ogólny dobrostan.
 • Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  "Pieniądze szczęścia nie dają" to złota myśl powtarzana od lat głównie przez tych, którzy ich nie mają. Chociaż trzeba przyznać, że z wielką fortuną wiąże się niejedna życiowa czy rodzinna tragedia. Amerykańscy naukowcy (a któż by inny) zauważyli jednak, że z biegiem lat ludzie coraz częściej wiążą poczucie szczęścia z tym, co i ile posiadają.
 • Szczęścia ci życzę. Czynniki warunkujące sukces

  Szczęścia ci życzę. Czynniki warunkujące sukces

  Wróciła do domu zmarznięta. Skostniałymi dłońmi włączyła wodę na herbatę i siadając przy stole, zgarnęła okruszki, które pozostały po niecodziennym śniadaniu. To były piękne dwa dni, które spędziła z przyjaciółką z liceum. Dwa dni i trzy noce – czas wypełniony rozmowami, śmiechem, tęsknotą za tym, co minęło bezpowrotnie i refleksjami na temat życia, szczęścia, sukcesu.
 • ​Co oddala nas od szczęścia? Wpływ nastawienia na nasze życie

  ​Co oddala nas od szczęścia? Wpływ nastawienia na nasze życie

  Niełatwo się z tym pogodzić, ale czasami sami oddalamy się od szczęścia! Paradoks, ale to niestety prawda. Nasze nastawienie determinuje nasze oczekiwania i zachowanie. Brzmi może niezrozumiale, ale cierpliwości - poznajcie Magdę.
 • Szczęście jest pracoodporne

  Szczęście jest pracoodporne

  Praca. Można na nią narzekać, ale trudno się bez niej obejść. Może być lepsza lub gorsza, ale niezaprzeczalnie jest fundamentem życia większości z nas. Wielu uważa złą pracę za powód swojego niezadowolenia w życiu. Czy rzeczywiście praca może nam odbierać radość życia? A jeśli tak, to czy zmieniając pracodawcę pomożemy swojemu szczęściu?
 • Co oddala nas od szczęścia?

  Co oddala nas od szczęścia?

  ​Niełatwo się z tym pogodzić, ale czasami sami oddalamy się od szczęścia! Paradoks, ale to niestety prawda. Nasze nastawienie determinuje nasze oczekiwania i zachowanie. Brzmi to może niezrozumiale, ale cierpliwości - poznajcie Magdę.

Filmy - Szczęście (15)