szczęście

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Szczęście (Film (2007)[Happiness] Reż.Jin-ho Hur) ,

Artykuły - Szczęście (631)

 • Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

  Islandia regularnie znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia na świecie. Jednym ze źródeł dobrego samopoczucia mieszkańców tej wyspy są gorące kąpiele, które zbawiennie wpływają nie tylko na stan ducha, ale też sprzyjają zacieśnianiu więzi społecznych, co jest jednym z kluczowych elementów wpływających na ogólny dobrostan.
 • Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  "Pieniądze szczęścia nie dają" to złota myśl powtarzana od lat głównie przez tych, którzy ich nie mają. Chociaż trzeba przyznać, że z wielką fortuną wiąże się niejedna życiowa czy rodzinna tragedia. Amerykańscy naukowcy (a któż by inny) zauważyli jednak, że z biegiem lat ludzie coraz częściej wiążą poczucie szczęścia z tym, co i ile posiadają.
 • Szczęścia ci życzę. Czynniki warunkujące sukces

  Szczęścia ci życzę. Czynniki warunkujące sukces

  Wróciła do domu zmarznięta. Skostniałymi dłońmi włączyła wodę na herbatę i siadając przy stole, zgarnęła okruszki, które pozostały po niecodziennym śniadaniu. To były piękne dwa dni, które spędziła z przyjaciółką z liceum. Dwa dni i trzy noce – czas wypełniony rozmowami, śmiechem, tęsknotą za tym, co minęło bezpowrotnie i refleksjami na temat życia, szczęścia, sukcesu.
 • ​Co oddala nas od szczęścia? Wpływ nastawienia na nasze życie

  ​Co oddala nas od szczęścia? Wpływ nastawienia na nasze życie

  Niełatwo się z tym pogodzić, ale czasami sami oddalamy się od szczęścia! Paradoks, ale to niestety prawda. Nasze nastawienie determinuje nasze oczekiwania i zachowanie. Brzmi może niezrozumiale, ale cierpliwości - poznajcie Magdę.
 • Szczęście jest pracoodporne

  Szczęście jest pracoodporne

  Praca. Można na nią narzekać, ale trudno się bez niej obejść. Może być lepsza lub gorsza, ale niezaprzeczalnie jest fundamentem życia większości z nas. Wielu uważa złą pracę za powód swojego niezadowolenia w życiu. Czy rzeczywiście praca może nam odbierać radość życia? A jeśli tak, to czy zmieniając pracodawcę pomożemy swojemu szczęściu?
 • Co oddala nas od szczęścia?

  Co oddala nas od szczęścia?

  ​Niełatwo się z tym pogodzić, ale czasami sami oddalamy się od szczęścia! Paradoks, ale to niestety prawda. Nasze nastawienie determinuje nasze oczekiwania i zachowanie. Brzmi to może niezrozumiale, ale cierpliwości - poznajcie Magdę.
 • Zdrowie największą wartością w życiu

  Jak wynika z danych GUS, za najważniejszą wartość w życiu 66 proc. Polaków uważa zdrowie a 23 proc. rodzinę i szczęście rodzinne. Wśród trzech najbardziej istotnych wartości wymieniana jest również wiara religijna.
 • Usuń Facebooka, będziesz szczęśliwszy

  Usuń Facebooka, będziesz szczęśliwszy

  Żyjemy w świecie przepełnionym portalami społecznościowymi do tego stopnia, że nie pamiętamy jak wyglądało życie bez nich. Badania przeprowadzone przez Happiness Research Institute sugerują, że życie bez Facebooka, Twittera czy Instagrama wcale nie jest takie złe...
 • Eurostat: Poziom zadowolenia z życia obywateli UE. Gdzie jest Polska?

  Eurostat: Poziom zadowolenia z życia obywateli UE. Gdzie jest Polska?

  Eurostat przyjrzał się poziomowi zadowolenia z życia mieszkańców UE. Czy zależy on od bogactwa? Czym jest tzw. paradoks Easterlina?

Filmy - Szczęście (23)

 • Szczęśliwy pies nie może przestać się uśmiechać

  Szczęśliwy pies, tak cieszył się Świętami Bożego Narodzenia, że nie mógł przestać machać ogonem i się uśmiechać. Film został odwrócony i opublikowany, aby dać surrealistyczny efekt. (STORYFUL/x-news)
 • Mała wydra morska zwrócona szczęśliwej mamie

  Sukcesem zakończyła się akcja pracowników Centrum Ssaków Morskich w Kalifornii, którzy spróbowali ponownie połączyć młodą wydrę z jej mamą. Szczenię zostało rozdzielone z matką przez silny przypływ. O dryfującym samotnie młodym poinformowano ratowników, którzy natychmiast zainterweniowali. Udało im się szybko odnaleźć młodą wydrę, a ponieważ była w dobrym stanie zdrowotnym, natychmiast spróbowali oddać ją zrozpaczonej mamie. W tym celu udali się ze szczenięciem do zatoki i sprawdzali, która wydra zareaguje na jego płacz. Matka nie kazała na siebie długo czekać i po chwili podpłynęła w pobliże łodzi, by odzyskać swoje młode. Wtedy ratownicy wrzucili małą wydrę do wody, a szczęśliwa mama z radością się nią zaopiekowała. Jak twierdzą naukowcy, udane przypadki ponownego połączenia młodych zwierząt z rodzicami są rzadkością. (STORYFUL/x-news)
 • Niezwykłe szczęście fotografa. Ciekawska orka zaintrygowała się ludźmi

  Ten fotograf może mówić o niebywałym szczęściu. Podczas nurkowania blisko Azorów, pewna ciekawska orka z zainteresowaniem podpłynęła do nich. Ten nie zastanawiając się zbyt długo zrobił jej kilka zdjęć.
 • Facet miał więcej szczęścia niż rozumu. Chciał z bliska przyjrzeć się wężowi

  Grupa mężczyzn podczas wycieczki przez dżungle natrafili na ogromnego węża. Jeden z nich postanowił przyjrzeć się mu bliżej. Finał?