InteriaTV - szczepionki

Filmy - Szczepionki (20)

 • "Wydarzenia": Skąd w Rzeszowie tyle szczepionek?

  W sobotę, 3 kwietnia, ten rzeszowski punkt szczepień przeżywał prawdziwe oblężenie. Zaszczepiono tu 4,5 tysiąca osób. Dzień wcześniej przyjechała duża dostawa szczepionek. W sieci pojawiły się informacje, że punkt szczepi chętnych poza kolejnością i bez skierowania.
 • "Gość Wydarzeń": Kiedy Europa odetchnie od koronawirusa?

  "Firmy prowadzą badania nad szczepionkami przeciwko nowym wariantom koronawirusa - południowoafrykańskiemu i brytyjskiemu. Każdy wariant wymaga śledzenia. KE wyłożyła 200 mln euro na ten projekt - mówił w "Gościu Wydarzeń" Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji przy Komisji Europejskiej.
 • „Wydarzenia”: Szczepienia nauczycieli

  W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu od 9:00 zaczęto szczepić nauczycieli. Obaw nie brakowało, ale eksperci uspokajają co do szczepionki AstraZeneca.
 • Belgijska fabryka będzie produkować szczepionki na różne warianty Covid-19

  Linia produkcyjna fabryki GlaxoSmithKline w Wavres w Belgii. W tym miejscu będą produkowane szczepionki Covid-19 CureVac, po tym, jak firmy ogłosiły plany wspólnego opracowania szczepionek, które mogą przeciwdziałać wielu wariantom koronawirusa.
 • Co było w "szczepionce" sprzedanej dziennikarzom? Program „Raport” na temat oszustwa

  W "Raporcie" wyniki dziennikarskiego śledztwa Beaty Glinkowskiej i Jacka Smaruja oraz odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę sprzedawał handlarz rzekomymi szczepionkami na Covid-19. Został on zatrzymany. Śledztwo rozpoczęło się po tym, jak reporterzy "Raportu" kupili od 26-latka fiolkę, w której miała być szczepionka Pfizera. Co dokładnie było w ampułce? Wyniki zaskoczyły wszystkich.
 • "Wydarzenia": Kradzież szczepionek w chorzowskim szpitalu

  O tym, że z chorzowskiego szpitala zniknęły szczepionki, dyrekcja placówki zawiadomiła policję w czwartek wieczorem. Jeszcze tego samego dnia przesłuchano osoby, które dyżurowały w placówce.
 • "Wydarzenia": Szczepienia seniorów i medyków. Problemy z dostawami

  Pierwsze szczepienia seniorów i medyków. Trudno powiedzieć, co będzie dalej z programem szczepień, ponieważ są problemy z dostawami. Badania nad skutecznością szczepionek trwają.
 • Szarowska o powrocie dzieci do szkół 18 stycznia: Jest za wcześnie. Dzieci nie będą szczepione

  "Jest za wcześnie" - tak dr Agnieszka Szarowska odpowiedziała na pytanie o możliwy powrót dzieci do szkół 18 stycznia. "Jeszcze nie nabyliśmy odporności poszczepiennej i nauczyciele jeszcze nie zostali zaszczepieni. Poczekajmy do tego momentu, kiedy wyszczepimy pracowników szkół. Dajmy im dwa tygodnie od drugiej dawki. Wtedy można pomyśleć o otwarciu szkół" - tłumaczyła pełnomocnik CSK MSWiA ds. Covid-19. "Pamiętajmy, że dzieci noszą tego wirusa i dzieci nie będą szczepione " - dodała. Lekarka chorób zakaźnych podkreślała, że "mamy nadal epidemię". Jak oceniła, tempo szczepień w Polsce jest "słabe". Jeżeli zaszczepiliśmy 85 tysięcy osób przez tydzień, to (...) potrzebujemy 5 lat na wyszczepienie Polski" - wyliczał gość RMF FM.
 • Michał Dworczyk: Jeśli EMA zatwierdzi szczepionkę, to 26 grudnia do Polski dojedzie 10 tys. dawek

  „Jeżeli dzisiaj Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdzi szczepionkę firmy Pfizer, to wszystko wskazuje, że 26 grudnia wieczorem do Polski dojedzie pierwsze blisko 10 tys. dawek szczepionki. 27 grudnia zaszczepionych zostanie pierwszych 10 tys. osób” – powiedział Michał Dworczyk. W Porannej rozmowie w RMF FM poruszono również kwestie kwarantanny narodowej, która ma w Polsce obowiązywać od 28 grudnia. "Według mojej wiedzy, dziś zostanie opublikowane stosowne rozporządzenie" - zapowiedział gość Roberta Mazurka. Dworczył na antenie RMF FM skomentował także najnowszą decyzję rządu: zawieszenie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, związaną z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa w tym kraju. "To po to, aby osoby, które są już na lotniskach mogły przylecieć do Warszawy". Robert Mazurek pytał swojego gościa również o kwestie finansowe. Kiedy rząd przedstawi zapowiadane od lutego przepisy dotyczące rekompensat za wzrostu cen prądu? "Nie wiem, na jakim etapie procedowania jest ta sprawa" - unikał odpowiedzi minister i odesłał naszego dziennikarza do wicepremiera Jacka Sasina, który jednak do kilku miesięcy nie odpowiada za tę sprawę - zajmuje się nią minister klimatu.Dworczyk pytany o dwa miliardy złotych wsparcia dla mediów publicznych zapisane w budżecie państwa na 2021 rok mówił, że stanowisko rządu jest niezmienne. "Będziemy konsekwentnie stali na stanowisku, że media publiczne w Polsce są potrzebne, (...) w związku z tym budżet państwa polskiego musi uwzględniać ich funkcjonowanie" - tłumaczył. "To nie jest do końca widzimisię polityczne. To są decyzje dotyczące budżetu państwa" - zaznaczył gość RMF FM.
 • Michał Sutkowski: Ucieszyłbym się, gdy uda nam się zaszczepić na covid w kwietniu lub maju

  „Robimy sobie krzywdę, szukamy 'koronawytrychów'. Ja jestem akurat zwolennikiem gwałtownych, mocnych lockdownów. Nie takiego 'pełzającego' jak teraz. Wolałbym, żeby było szybciej, krócej, ale bardziej intensywnie” – powiedział dr Michał Sutkowski.Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM odpowiedział też na pytanie, czy ostatnie manifestacje mogły przyczynić się do zwiększenia zakażeń. „Zwiększenie o 10 proc. mobilności w przeciągu 80 dni zwiększyło zakażenie na poziomie 200 tys. Więc prawdopodobnie częściowo także te manifestacje zwiększają niebezpieczeństwo zakażenia” – twierdzi Sutkowski. Według Sutkowskiego na koronawirusa zaszczepimy się dopiero wiosną przyszłego roku. „Ta szczepionka naprawdę musi być bezpieczna, bo przyspieszenie, jakiego nabrały prace nad szczepionkami budzą pewne wątpliwości i otwierają otchłań spekulacji ruchów antyszczepionkowych. Jeżeli ta szczepionka będzie zarejestrowana, to proces dystrybucji potrwa kilka miesięcy. Ucieszyłbym się, jeżeli będziemy się szczepić w okolicach kwietnia, maja. I to byłby i tak bardzo duży sukces wakcynologii w walce z koronawirusem” – prognozuje lekarz.