szczepienie na grypę

Synonimy:
szczepienia na grypę, szczepienie przeciw grypie szczepienie przeciwko grypie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Szczepienie na grypę (19)

 • Fiskus nie będzie pobierał podatku od fundowanych pracownikom szczepień na grypę

  Fiskus nie będzie pobierał podatku od fundowanych pracownikom szczepień na grypę

  ​Ministerstwo Finansów planuje zaniechanie poboru podatku od wartości szczepień przeciw grypie, które są finansowane np. pracownikom przez pracodawców - wynika z projektu przygotowanego w resorcie finansów.
 • Nowy pomysły na walkę z grypą. ​Listy kolejkowe i interwencyjne zakupy

  Nowy pomysły na walkę z grypą. ​Listy kolejkowe i interwencyjne zakupy

  Resort zdrowia chce kupić szczepionki dla osób po 75. roku życia i wysłać je bezpośrednio do przychodni - to nowy pomysł na walkę z chorobą.
 • Obowiązkowe szczepienia dla wybranych

  Obowiązkowe szczepienia dla wybranych

  Mimo że światowe zmagania z pandemią COVID-19 trwają już ponad pół roku, stale pojawiają się nowe wątpliwości co do tego, jakie środki mogą podejmować pracodawcy w celu ograniczenia ryzyka zarażenia w zakładzie pracy. W związku z początkiem jesieni, a co za tym idzie sezonu grypowego, w mediach rozpoczęła się dyskusja o organizowaniu przez pracodawców obowiązkowych szczepień przeciwko grypie dla pracowników. Pytaniem, które wzbudziło szczególne kontrowersje, jest to, czy pracodawca może rozwiązać umowę z pracownikiem, gdy ten odmówi poddania się szczepieniu ochronnemu (np. przeciwko grypie)?
 • "Rzeczpospolita": Szczepionki nie wyjadą

  "Rzeczpospolita": Szczepionki nie wyjadą

  Jak podała czwartkowa "Rzeczpospolita", listę leków, których nie można wywozić z kraju, uzupełniła szczepionka na grypę. Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że nie ma dziś sygnałów, by deficyt szczepionek stał się celem mafii lekowych.
 • Pracodawca nie może zwolnić z pracy za odmowę szczepienia na grypę

  Pracodawca nie może zwolnić z pracy za odmowę szczepienia na grypę

  Pracodawca nie może zmusić pracownika do szczepienia się na grypę, a odmowa nie jest podstawą do zwolnienia z pracy - wynika z opinii ekspertów zebranych przez Interię.
 • "Rzeczpospolita": Szczep i płać podatek

  "Rzeczpospolita": Szczep i płać podatek

  ​Rząd zaleca szczepionki na grypę. Mają pomóc w walce z COVID-19. Ale firma, która sfinansuje je pracownikom, musi naliczyć im przychód i potrącić PIT - twierdzi Ministerstwo Finansów - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Lekarze: Dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli

  Lekarze: Dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli

  Refundacji szczepionki przeciwko grypie dla dzieci chce krajowa konsultant do spraw pediatrii. Obecnie szczepionka jest częściowo refundowana tylko dla osób, które skończyły 65 lat.
 • Grypa kosztuje nas już blisko 730 mln złotych

  Grypa kosztuje nas już blisko 730 mln złotych

  16,9 tys. osób było hospitalizowanych, a 25 zmarło z powodu grypy. W ostatnim sezonie NIZP-PZH odnotował 4,8 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, o 19 proc. więcej w porównaniu do sezonu poprzedniego. W Polsce przeciw grypie szczepi się zaledwie 3,4 proc. całej populacji.
 • Podejmij świadomą decyzję

  Podejmij świadomą decyzję

  Zaszczepiłeś się rok temu i zachorowałeś. Jesteś w ciąży i boisz się, że szczepionka zaszkodzi dziecku. Poznaj fakty o szczepieniach przeciwko grypie, by podjąć świadomą decyzję.
 • Szef funduje szczepionkę przeciw grypie, pracownik biurowy płaci od niej podatek

  Szef funduje szczepionkę przeciw grypie, pracownik biurowy płaci od niej podatek

  Zaczęła się już jesień, która sprzyja łapaniu wirusów i przeziębień. Przedsiębiorcy decydują się w tym okresie na sfinansowanie swoim pracownikom szczepień przeciwko grypie. Pracownik zapłaci PIT za szczepienie, jeśli nie jest ono obowiązkowe - a w większości przypadków nie jest.

Filmy - Szczepienie na grypę (2)

 • Fakty i mity dotyczące grypy

  Poziom profilaktyki szczepień w Polsce przeciw grypie jest bardzo niski w porównaniu z innymi krajami. Badania naukowe pokazują jednak, że tylko szczepienia są jedyną skuteczną formą profilaktyki przeciwko danemu schorzeniu. Sejmowa Komisja Zdrowia bezspornie podaje fakty i mity dotyczące zagadnień zwalczania grypy. – Jeżeli szczepimy, zapobiegamy chorobie, na którą w fazie rozwiniętej nie mamy leczenia – mówi Lidia Gądek, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Profilaktyki i Opieki Zdrowej.
 • AH1N1 w Polsce. Pomogą jedynie szczepionki?

  – Wirus grypy jest wirusem niebezpiecznym. Czy ten, czy inny. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest szczepienie – mówi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.