szczepienia

Artykuły - Szczepienia (171)

 • Czy szczepić się w tym roku na grypę?

  Czy szczepić się w tym roku na grypę?

  Jest na sto procent pewne, że we wrześniu sezon zachorowań na grypę zbiegnie się z falą zachorowań na COVID-19. Z tego powodu bezwzględnie wszyscy powinniśmy zaszczepić się przeciw grypie – powiedział przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.
 • M.I.A. kontrowersyjnie o szczepionkach. "Wolałabym umrzeć"

  M.I.A. kontrowersyjnie o szczepionkach. "Wolałabym umrzeć"

  Wokalistka i raperka M.I.A. wypowiedziała się na swoim Twitterze na temat szczepionek i przymusowych szczepień dzieci. Fani są oburzeni słowami gwiazdy.
 • Masz astmę? Zaszczep się przeciwko grypie

  Masz astmę? Zaszczep się przeciwko grypie

  Osoby cierpiące z powodu astmy, nie powinny unikać szczepień na sezonową grypę.
 • Szczepić, czy nie szczepić? Oto jest pytanie

  Szczepić, czy nie szczepić? Oto jest pytanie

  Szczepienia powodują wiele kontrowersji. Kiedy jedni uważają, że są dobrodziejstwem, inni nazywają je trucizną. Kto ma rację?
 • ​Czarna ospa: Czy ten koszmar może się powtórzyć?

  ​Czarna ospa: Czy ten koszmar może się powtórzyć?

  Światowa Organizacja (WHO) zdrowia uznała ospę prawdziwą za chorobę eradykowaną, całkowicie zwalczoną, już w 1980 r. Od tamtej pory na świecie nie pojawił się nawet jej pojedynczy przypadek, ale niestety nie oznacza to, że możemy spać spokojnie.
 • WHO: kolejne kraje europejskie tracą status wolnych od odry

  WHO: kolejne kraje europejskie tracą status wolnych od odry

  Odra powraca do krajów europejskich, w których ją wytępiono. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje na swojej stronie internetowej, że status krajów wolnych od tej choroby straciły na naszym kontynencie kolejne cztery państwa: Albania, Czechy, Grecja i Wielka Brytania.
 • Gra, która zmieniła los chorych dzieci

  Gra, która zmieniła los chorych dzieci

  Candy Land jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Co roku sprzedaje się w milionie egzemplarzy. Proste reguły powodują, że jest to jeden z pierwszych tytułów, w jaki mogą bawić się dzieci. Jednak najciekawsza jest sama historia powstania gry.
 • Darmowe szczepienia przeciwko HPV

  Darmowe szczepienia przeciwko HPV

  Władze Krakowa sfinansują szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Z miejskiego programu będą mogły skorzystać dziewczyny urodzone w Krakowie, które mają 12 lat.
 • Najbardziej sceptyczni wobec naukowców i szczepionek

  Najbardziej sceptyczni wobec naukowców i szczepionek

  Wśród krajów sceptycznych wobec naukowców oraz szczepionek czołowe miejsce zajmuje… Francja – informuje „Science”. Generalnie najmniej naukowcom ufają mieszkańcy Gabonu, najbardziej - Uzbecy.
 • Polskie mamy chcą obowiązkowych i bezpłatnych szczepień

  Polskie mamy chcą obowiązkowych i bezpłatnych szczepień

  Rośnie świadomość Polek na temat konieczności wykonywania szczepień przeciwko rotawirusom. Mamy mają dużą wiedzę na temat ewentualnych powikłań wywołanych przez te wirusy, szczepią więc dzieci zarówno z obawy przed zachorowaniem, jak i w celu uniknięcia hospitalizacji malucha.

Filmy - Szczepienia (26)

 • Czy szczepić się przeciwko żółtaczce? „Badajmy się przy każdej okazji”

  Rozpoczął się żółty tydzień, czyli tydzień profilaktyki wirusowego zapalenia wątroby, podczas którego można zaszczepić się przeciwko żółtaczce pokarmowej. – To szczepienie dobrowolne, zalecane szczególnie dla osób, które wyjeżdżają z Polski w tereny, gdzie ta choroba jest epidemiczna – cała Azja czy Afryka. To szczepienie przyjmujemy również w Polsce wtedy, kiedy pracujemy przy produkcji żywności, w zakładach kanalizacji – powiedział lekarz Paweł Grzesiowski. Wyjaśnił także, jakie istnieją typy żółtaczki i jakie objawy daje choroba. Jak można się zarazić żółtaczką? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Autyzm, śpiączka i spisek koncernów farmaceutycznych. Cała prawda o szczepionkach

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu szczepiono wszystkie dzieci i nie wydawało się to niczym nienaturalnym. Obecnie, każdego roku wzrasta liczba rodziców, którzy rezygnują z tego zabiegu, opierając swoje przekonania na wiadomościach wyczytanych, najczęściej, w Internecie. O najpopularniejszych mitach dotyczących szczepionek i coraz prężniej działającym ruchu ich przeciwników, rozmawiamy z Łukaszem Durajskim, przewodniczącym Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
 • Kolejne podejrzenia zachorowania na odrę na Mazowszu. "Im niższy wskaźnik wyszczepialności tym tych ognisk będzie więcej"

  Na Mazowszu stwierdzono kolejne przypadki podejrzeń zachorowania na odrę. Nowe przypadki zdiagnozowano w powiatach żyrardowskim, lipskim i piaseczyńskim. W sumie na Mazowszu już 34 osoby zaraziły się tym wirusem. Wśród zarażonych jest siedmiu obywateli Ukrainy i jeden Wietnamu, reszta to Polacy. (TVN24/x-news)
 • Sejm odporny na antyszczepionkowców. Sejmowe komisje odrzuciły projekt Stowarzyszenia "STOP NOP"

  W czwartek (8.11) sejmowe komisje odrzuciły obywatelski projekt znoszący obowiązek szczepień. Głosowanie połączonych komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zakończyło się gorącym aplauzem. - Możemy pokazać Polakom, że żyjemy w bezpiecznym kraju dlatego, że mamy obowiązkowe, dobre, racjonalnie wdrożone szczepienia – zapewniał przed głosowaniem Główny Inspektor Sanitarny. (TVN24/x-news)