szczepienia

Artykuły - Szczepienia (170)

Filmy - Szczepienia (26)

 • Czy szczepić się przeciwko żółtaczce? „Badajmy się przy każdej okazji”

  Rozpoczął się żółty tydzień, czyli tydzień profilaktyki wirusowego zapalenia wątroby, podczas którego można zaszczepić się przeciwko żółtaczce pokarmowej. – To szczepienie dobrowolne, zalecane szczególnie dla osób, które wyjeżdżają z Polski w tereny, gdzie ta choroba jest epidemiczna – cała Azja czy Afryka. To szczepienie przyjmujemy również w Polsce wtedy, kiedy pracujemy przy produkcji żywności, w zakładach kanalizacji – powiedział lekarz Paweł Grzesiowski. Wyjaśnił także, jakie istnieją typy żółtaczki i jakie objawy daje choroba. Jak można się zarazić żółtaczką? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Autyzm, śpiączka i spisek koncernów farmaceutycznych. Cała prawda o szczepionkach

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu szczepiono wszystkie dzieci i nie wydawało się to niczym nienaturalnym. Obecnie, każdego roku wzrasta liczba rodziców, którzy rezygnują z tego zabiegu, opierając swoje przekonania na wiadomościach wyczytanych, najczęściej, w Internecie. O najpopularniejszych mitach dotyczących szczepionek i coraz prężniej działającym ruchu ich przeciwników, rozmawiamy z Łukaszem Durajskim, przewodniczącym Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
 • Kolejne podejrzenia zachorowania na odrę na Mazowszu. "Im niższy wskaźnik wyszczepialności tym tych ognisk będzie więcej"

  Na Mazowszu stwierdzono kolejne przypadki podejrzeń zachorowania na odrę. Nowe przypadki zdiagnozowano w powiatach żyrardowskim, lipskim i piaseczyńskim. W sumie na Mazowszu już 34 osoby zaraziły się tym wirusem. Wśród zarażonych jest siedmiu obywateli Ukrainy i jeden Wietnamu, reszta to Polacy. (TVN24/x-news)
 • Sejm odporny na antyszczepionkowców. Sejmowe komisje odrzuciły projekt Stowarzyszenia "STOP NOP"

  W czwartek (8.11) sejmowe komisje odrzuciły obywatelski projekt znoszący obowiązek szczepień. Głosowanie połączonych komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zakończyło się gorącym aplauzem. - Możemy pokazać Polakom, że żyjemy w bezpiecznym kraju dlatego, że mamy obowiązkowe, dobre, racjonalnie wdrożone szczepienia – zapewniał przed głosowaniem Główny Inspektor Sanitarny. (TVN24/x-news)