szarańcza

Artykuły - Szarańcza (17)

 • Indie walczą już z kilkoma plagami

  Indie walczą już z kilkoma plagami

  Władze Indii walczą nie tylko z rosnącą falą epidemii koronawirusa. Zdaniem badaczy londyńskiego Imperial College cały wysiłek włożony w zahamowanie malarii, wirusa HIV i gruźlicy, może zostać zaprzepaszczony w czasie epidemii COVID-19.
 • Szarańcza w Turkanie: Powrót biblijnej plagi do Kenii

  Szarańcza w Turkanie: Powrót biblijnej plagi do Kenii

  Drzewa obgryzione do gołych gałęzi, spustoszone pola, ogołocone uprawy i świdrujący dźwięk milionów maleńkich skrzydeł, który nie pozwala zapomnieć o pladze. Tak wygląda od kilku dni codzienność mieszkańców Kenii, która już drugi raz w tym roku doświadcza ataku niszczycielskich insektów.
 • Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  ​Szarańcza dewastuje plony w Pakistanie i w sąsiednich Indiach. Rząd Pakistanu zatwierdził plan skupowania tych owadów, które mają trafiać do hodowców drobiu jako pasza.
 • Każdy kiedyś zjadł owada...

  Każdy kiedyś zjadł owada...

  W restauracjach coraz częściej można zjeść potrawy z produktów egzotycznych: rekinów, ryb papuzich, żaglic, bawołów, kangurów, a nawet z owadów. "Gdy mięso rekina przyrządzimy w nieodpowiedni sposób, to smakuje jak zelówka" - mówi Bartłomiej Czerwiński.
 • Szarańcza zaatakowała Rosję

  Szarańcza zaatakowała Rosję

  Plaga szarańczy nawiedziła południową część Uralu. W trzech regionach Rosji szkodniki zniszczyły tysiące hektarów uprawnych pól.
 • Najgorsza od ponad 60 lat plaga szarańczy na Madagaskarze

  Najgorsza od ponad 60 lat plaga szarańczy na Madagaskarze

  Najgorsza od lat 50. plaga szarańczy opanowała około połowy terytorium Madagaskaru. Stada owadów zagrażają zbiorom, a mieszkańcom tego biednego wyspiarskiego państwa grozi głód - alarmuje Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
 • Wojna, głód i szarańcza. Mali walczy z plagami

  Po wojnie domowej, zbrojnym przewrocie i rozpadzie kraju, nad Mali nadciągają nowe plagi - głodu i szarańczy. Głód grozi zresztą prawie 20 milionom ludzi w całym, półpustynnym Sahelu - ostrzegają zagraniczne organizacje dobroczynne.
 • "Ojcem chrzestnym Palikota - Kościół", "Konstytucja ważniejsza od Ewangelii"

  "Ojcem chrzestnym Palikota - Kościół", "Konstytucja ważniejsza od Ewangelii"

  Gościem programu "Fakty po Faktach" w stacji "TVN24" był były SLD-owski premier Leszek Miller. Ocenił on, że "ojcem chrzestnym" Janusza Palikota jest Kościół katolicki. I że "żadna szarańcza" i "żaden piorun" nie dotknęły go podczas pełnienia przez niego różnych państwowych urzędów, mimo, iż nie urzędował pod krzyżem.
 • Jak chmara szarańczy

  Jak chmara szarańczy

  Machine Head, thrashmetalowcy z okolic legendarnej San Francisco Bay Area, ujawnili szczegóły nowego albumu "Unto The Locust".
 • L'Aquila: Po trzęsieniu ziemi - szarańcza

  O prawdziwym pechu mogą mówić mieszkańcy miasta L'Aquila i okolic w Abruzji we Włoszech. Po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w kwietniu, obecnie zmagają się z innym dotkliwym problemem - szarańczą.

Filmy - Szarańcza (6)