szampan

Artykuły - Szampan (73)

 • Szampany staniały o 20 procent

  Szampany staniały o 20 procent

  Polacy częściej sięgają po wina musujące bez szczególnej okazji, a jakość spożywanych trunków w ostatnich latach znacząco wzrosła - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Itslavishbitch - facet, który nawet nie wie, co to skromność

  Itslavishbitch - facet, który nawet nie wie, co to skromność

  "Moje życie jest jak Louis Vuitton - każdy chce takie mieć" - pisze o sobie osiemnastolatek ukrywający się w sieci pod pseudonimem itslavishbitch. Dla pochodzącego z Indii chłopaka nie ma żadnych świętości poza jedną - pieniędzmi. Dużą ilością pieniędzy...
 • Szampan może uczynić twojego Sylwestra wyjątkowym...

  Szampan może uczynić twojego Sylwestra wyjątkowym...

  ...o ile nabędziesz wyjątkową butelkę tego trunku w nieprzeciętnej cenie. Najdroższa dostępna na polskim rynku kosztuje blisko 10 tys. zł, a najdroższa na świecie - 1,2 mln funtów!
 • Najcenniejsze szampany na świecie

  Najcenniejsze szampany na świecie

  Producent jednego z najcenniejszych szampanów świata oferuje butelkę wina z bąbelkami za 2,5 tys. euro. Cena ma swoje uzasadnienie. Zbiory winogron nadających się do produkcji tego szampana odbywają się, co 10 lat.
 • Chcesz mieć dobrą pamięć? Pij szampana...

  Chcesz mieć dobrą pamięć? Pij szampana...

  Picie od jednego do trzech kieliszków szampana tygodniowo może zapobiegać pogarszaniu się z wiekiem pamięci - wynika z najnowszych badań. Szampan zmniejsza też ryzyko choroby niedokrwiennej serca i udaru.
 • Chcesz mieć dobrą pamięć? Pij szampana!

  Chcesz mieć dobrą pamięć? Pij szampana!

  Picie od jednego, do trzech kieliszków szampana tygodniowo może zapobiegać pogarszaniu się z wiekiem pamięci - wynika z najnowszych badań. Szampan zmniejszaj też ryzyko choroby niedokrwiennej serca i udaru.
 • Sylwestrowy savoir-vivre

  Sylwestrowy savoir-vivre

  Strzelające w górę z impetem korki i buzujące bąbelki, to nieodłączny element sylwestrowej nocy. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać przed podaniem szampana o północy.
 • Szampan nie ma powodów do świętowania

  Zdaniem producentów szampana, rok 2012 był najgorszym do kilku lat dla zbioru winogron, z których wytwarza się ten trunek - informuje "Puls Biznesu".
 • Skandal we władzach regionu Lacjum: szampan, ostrygi i zabawy

  Poważny skandal finansowy wybuchł we władzach stołecznego regionu Lacjum, gdzie sprzeniewierzano publiczne pieniądze. Za fundusze na polityczną działalność klubu partii byłego premiera Silvio Berlusconiego lokalni politycy bawili się na wystawnych przyjęciach.

Filmy - Szampan (10)

 • Jak zrobić różany lód do szampana?

  Chciałbyś, by twoje przyjęcia były bardziej wykwintne? Dzięki różanym kostkom lodu do szampana będziesz mógł świętować z klasą. Przygotowanie ich jest bardzo proste, jednak należy o tym pomyśleć przynajmniej kilka godzin przed imprezą. Różany lód do szampana nie tylko podkreśli jego smak, ale także będzie pięknie prezentował się w kieliszkach.
 • Miała bardzo proste zadanie. Jak to się skończy?

  Dziewczyna podczas imprezy w domu miała jedno proste zadanie. Mianowicie, miała otworzyć butelkę szampana. Znajomi najwyraźniej wiedzieli jak to się może skończyć, dlatego chcieli uwiecznić tą chwilę. Jak widzimy nie pomylili się w swoich przypuszczeniach.
 • Bezpieczne otwieranie wina musującego

  Korkowane wina musujące i szampany to doskonały sposób choćby na uczczenie specjalnych okazji - jak nic kojarzy się ze świętowaniem! Wszystkie są jednak korkowane, a ich otwieranie może sprawić kłopotów wielu z nas. Może być też niebezpieczne lub uszkodzić coś w domu. Jak więc otwierać wino musujące - w bezpieczny sposób? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Chińczycy nabiją nas w butelkę!

  Wiele wskazuje na to, że po modzie na chińską kuchnię świat opanuje moda na chińskie wina - tym bardziej, że w testach eksperckich uzyskują one coraz lepsze oceny! Specjaliści już od kilku lat prognozują, że w ciągu najbliższego półwiecza Chiny mogą zostać światowym liderem w produkcji i eksporcie win. Sprzyja temu nie tylko wrodzona determinacja lokalnych przedsiębiorców, ale także fakt, że uprawy winorośli i wyrobu trunków uczą się oni od najlepszych. Winiarski potencjał Państwa Środka jakiś czas temu dostrzegli między innymi Francuzi i Hiszpanie, zakładając tam spółki typu joint venture. Teraz Chińczycy biorą sprawy w swoje ręce. Nie ma jednak powodów do obaw - w tym przypadku "made in China" oznacza naprawdę solidną jakość!