szacunek

Artykuły - Szacunek (94)

 • Szybki szacunek* wskaźnika cen konsumpcyjnych za grudzień 2017 r.

  Szybki szacunek* wskaźnika cen konsumpcyjnych za grudzień 2017 r.

  W grudniu 2017 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych były wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie o 2 procent - wynika z szybkiego szacunku, który opublikował Główny Urząd Statystyczny. W listopadzie inflacja liczona rok do roku wyniosła 2,5 procent. Ostateczne dane za grudzień będą opublikowane 16 stycznia.
 • Inflacja w VI wyniosła rdr -0,8 proc., zaś mdm 0,2 proc. - szacunek flash GUS

  Inflacja w VI wyniosła rdr -0,8 proc., zaś mdm 0,2 proc. - szacunek flash GUS

  W czerwcu nadal mieliśmy do czynienia z deflacją liczoną rok do roku - wyniosła 0,8 proc., ale w ujęciu miesięcznym kolejny miesiąc z rzędu obserwujemy nieznaczny wzrost cen, tym razem o 0,2 proc. - wynika z czwartkowego tzw. szybkiego szacunku GUS.
 • Koniec związku i co dalej?

  Koniec związku i co dalej?

  Kiedyś połączyło was wielkie uczucie. Teraz wasze drogi się rozchodzą... Na krętych ścieżkach życia warto kiedyś się spotkać, ale bywa, że lepiej zniknąć sobie z oczu na zawsze. Wybierz scenariusz, który będzie mniej bolesny.
 • Prezydent apeluje o szacunek dla Polski

  Prezydent apeluje o szacunek dla Polski

  Prezydent apeluje o szacunek dla Polski i dumę z dokonań własnego narodu. Podczas Święta Niepodległości pokłoni się i Piłsudskiemu i Dmowskiemu. Bronisław Komorowski podczas debaty historyków w Belwederze przypomniał wysiłek "ojców-założycieli" polskiej niepodległości.
 • Jestem "starą babą", a mama traktuje mnie jak dziecko!

  Jestem "starą babą", a mama traktuje mnie jak dziecko!

  Wiem, że rodzicom należy się szacunek. Tak zostałam wychowana i tak wychowuję moje dzieci. Niestety, moja mama do dziś to wykorzystuje.
 • Zapłaci karę za skandaliczny gest?

  Zapłaci karę za skandaliczny gest?

  Kontrowersyjna wokalistka M.I.A. będzie musiała zapłacić wysoką karę za skandaliczne zachowanie podczas występu w przerwie meczu Super Bowl.
 • Szacunki gazu łupkowego nie uwzględniły wszystkich danych

  Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego Jerzy Nawrocki powiedział w środę PAP, że Amerykanie przy szacowaniu złóż gazu łupkowego w Polsce wzięli pod uwagę zbyt dużą powierzchnię obszaru kraju, ale nie uwzględnili potencjalnej obecności gazu w skałach ordowickich.
 • Emigranci muszą mieć prawa

  Benedykt XVI stwierdził, że "państwa mają prawo regulować napływ migrantów i bronić własnych granic zawsze gwarantując każdemu człowiekowi szacunek należny jego godności". Papież dodał, że obowiązkiem imigrantów jest szanowanie praw kraju, który ich gości.
 • Szacunek ze skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za miesiąc wrzesień 2010 roku.

  Raport bieżący nr 77/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Działając na postawie § 5 ust.1 pkt .25) Rozporządzenia Ministra Finansów dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. nr 33 poz.259 z późn.zm. ) Zarząd City Interactive S.A. inform
 • Szacunek dla Tomasza i Władysława Gollobów

  Tomasz Gollob mistrzem świata powinien być już w 1999 roku. Niestety, pierwszy wiraż podczas wrocławskiego "Złotego Kasku" okazał się fatalny. Poturbowany, okaleczony ze wstrząsem mózgu wylądował w szpitalu. Zaledwie na dwa tygodnie przed ostatnim Grand Prix w Vojens - pisze w swym kolejnym felietonie Zbigniew Boniek.

Filmy - Szacunek (1)

 • Szacunek dla Wisły!

  Żadnego lekceważenia przeciwnika, mimo wygranej u siebie 4:0 - takie myślenie prezentuje dzień przed rewanżem Josep Guardiola, trener FC Barcelona.